Düşük Bütçe ile İlginç Dekorasyonlar Yapmak Sizin Elinizde!

Öncelikle herkese merhabalar. Burada size küçük bütçelerle evinizi odanızı ya da kısacası yaşam alanınızı nasıl değiştirerek daha renkli ve daha yaşanılabilir hale getirebileceğinizden bahsedeceğim umarım beğenirsiniz.

Evinizi yeniden dekore etmek pahalı bir iş olmamalı. Dergilerin ya da katalogların söylediğinin aksine, kendi yaratıcılığınızı kullanarak çok ucuza dekorasyon yapmanız mümkün olabilir. Böylece paranızın cebinizde kalmasının yanı sıra, tasarımı kendinize ait bir evde oturmanın da keyfini yaşarsınız. Biraz hayal gücüyle evinize yepyeni bir görünüm kazandırabilir, tasarım dükkanlarının size sunduğu fiyatların çok altında maliyetlerle yeni trendlere ayak uydurabilirsiniz. Biraz ilhama ihtiyacınız varsa, gelin birlikte neler yapabiliriz ona bakalım.

Öncelikle odamızda ya da tasarlamak istediğimiz mekandaki fazlalık eşyalardan kurtulmalıyız ne kadar çok eşya olursa orası bir dinlenme alanından bir depoya kilere dönüşecektir.

Bit pazarı diye tabir ettiğimiz yerlerden alışveriş yapmak...

Belki çoğunuz ben asla oradan alışveriş yapmam diyeceksiniz fakat mimarların çoğu oradan almış olduğu eski malzemeleri tekrardan hayata geçirerek yüksek fiyatlarla alıcısına sunuyor.

Sizin için çöp olarak gözüken bir ürün aslında çokça para vererek aldığınız bir aksesuar ya da tasarım elemanı olabilir. Örneğin bir elma kasasından ya da marketlerde kullanılan paletler ile ne yapılabilir hiç düşündünüz mü? Buyurun bir de bu şekilde bakın küçücük paralara harika tasarımlar...

Şaşırdınız değil mi? Bunlar sadece birkaçı ve çok fazla bir maliyet ve işçilik isteyen bir şey değil ve çok da güzel olacak tasarladığınız yaşam alanınıza.

Alışılmışın dışında boya kullanmak...

Evet hemen hemen hepimizin evinde duvarlarımız beyaz, şampanya rengi ya da ona yakın bir renk. Peki neden cesaret gösterip sıra dışı bir renk tercih etmiyoruz. Hem sizi daha pozitif düşünceye itecek hem de sıkılmadan vakit geçirebileceğiniz bir alan yaratmış olacaksınız.

Ve bunlara benzer çok fazla renk.

Raf ya da kitaplıklar...

Büyük vitrinler ya da büyük kitaplıklar yerine hem yer kaplamayan hem de zarif bir görünüm sağlayan raflar (Uçan Raf) kullanabiliriz. İster kitaplarınızı koyabilir isterseniz aksesuar koyarak daha şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Ve son olarak en önemlisi aydınlatma elemanları...

Hiç şüphesiz bir mekanı gösteren renkli ışıklar ya da uygun biçimde yapılan aydınlatmalardır. Renk uyumuna ve kullanılan fonksiyon elemanlarına en uygun aydınlatmayı seçerek yaşam alanınıza harika bir görünüm kazandırabilirsiniz. Çok fazla çeşit olduğu gibi her bütçeye uygun aydınlatma elemanı da bulunmaktadır. Sadece kararınızı verin ve keyfini çıkarın.

Sizinle paylaştığım şeyler sadece görsel olarak hoş ve maliyet açısından uygun olan tasarım çeşitleridir.

İç mimarlık benim deyimimle hayal satmaktır ne kadar geniş bir hayal dünyasına sahip olursanız o kadar çok güzel eserler ortaya çıkarır ve o kadar çok tercih edilirsiniz. İhtiyacınız olan iki şey var cesaret etmek ve hayal kurmak.

Umarım bu paylaştıklarım bir gün işinize yarar ve hayatınıza renk katmaya yardımcı olur. Unutmuş olduğum ya da yanlış yazdığım bir nokta varsa affola. Bence'mi okuduğunuz için Teşekkür Ederim.


16|6
6170

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 60

Erkekler Ne Diyor 69

Yükleniyor... ;