Dünyanın Huzuru Annedir

Sunrise_sunset_

Anne, dünyada savaş veya barışın mimarıdır. Anneyi bu durumda yönlendiren isen toplumun ona davranışıdır.

Dünyanın Huzuru Annedir

Bu benceme başlamamı Hindistan’da bir köyde yaşanan ilginç bir olayın haberini okumam sağladı. Bir çiftlikte bir leopar avlanır ve köyden uzaklaştırılır.

Ancak annesiz kalan yavru leopar biraz büyüyünce köye döner ve annesinin kokusunu duyduğu ahıra gidip oradaki inekten anne şefkati görür. Köye defalarca gidip gelmesine rağmen hiçbir canlıya zarar vermez. Hâlbuki doğasında yırtıcılık olan bu hayvan oradaki her hayvanı yok edebilerdi ama bir anne sevgisi onu masum bir kediye çevirdi.

Dünyanın Huzuru Annedir

İşte anneliğin bir vahşi hayvanı getirdiği masumiyet noktası

Dünyanın Huzuru Annedir

Hepimizin en değerlisi olan annelerimize gelelim.

Dünyanın Huzuru Annedir

Kendimizi en huzurlu olduğumuz yere annemize bırakalım. Bu andaki huzuru hepimiz özledik dimi? İşte bize bu huzuru veren annelerimize hala hak ettikleri değeri veremedik.

Dünyanın Huzuru Annedir

Bu yaşımızda bile elimizi tutmasını istediğimiz ve en sıcak el annemizin elidir. Hepimiz özledik değilmi o huzur veren elin sahibini.

Dünyanın Huzuru Annedir

Kız çocuğu, anne, kadın, dedik ve kısıtladık. Bir insandan çok kendi eşyamız, hizmetçimiz, öfkemizi, hıncımızı alacağımız bir eşya gibi kullandık. Hatta suçlarımıza gizlice ortak edip sonra yaptıklarımızın sonucunda canımız yanınca onu suçladık. Çünkü kadındı ve şefkati, merhameti ile bize asla kızamaz küsemezdi.

İşte mahvettiğimiz iş arkadaşımız, kızımız, sevgilimiz, annemiz, karımız veya sokaktaki herhangi bir kadına uyguladığımız şiddet ondaki insanlığı çevresine vermeyi engelliyor.

Bu muhteşem öğretmenlerin öğretim ve eğitime verecekleri zamanlarını kendi ego tatminlerimiz ve beklentilerimiz için engelleyince geriye eğitimsiz insanlar kalıyor. Sonuç olarak her yerinde doyumsuzluklar, acı ve savaşların olduğu bir dünyayı izliyoruz.

Dünya kötü değil, onun mimarlarını yani kadınları yok eden bizler kötüyüz.

Not: Görseller alıntı olup içerik tamamen tarafıma aittir. Kopya diyerek kaldırılması halinde lütfen kopyasını benimle paylaşın, çünkü bugüne kadar bu sebeple kaldırılan hiç bir bencem geri gelmedi ve kopyasıda tarafıma sunulamadı.

Dünyanın Huzuru Annedir
23 Görüş