CİNSELLİK

Erken Gelmeyi Önlemek: Sebepleri ve Çözümleri ile Karşınızdayım

CeRenN

Erken boşalma sadece erkekleri değil, çiftleri de olumsuz etkiliyor. Yapılan araştırmalara göre erkeklerin yaklaşık %20'si erken boşalma sorunu ile karşı karşıya. Dolayısıyla aynı oranda çift bundan olumsuz etkileniyor. Bu sorunu yaşayan kişiler için çeşitli erken boşalma tedavisi yöntemleri var. Siz de ''Erken boşalıyorum nedenleri neler?" diye merak ediyorsanız tedavi yöntemlerine göz atmadan önce erken boşalmanın tam olarak ne anlama geldiğine bakalım.

Erken boşalma nedir?

Erken Gelmeyi Önlemek: Sebepleri ve Çözümleri ile Karşınızdayım

Erken boşalmayı, cinsel ilişki esnasında erkeğin boşalma dürtüsünü geciktirememesi olarak tanımlayabiliriz. Gecikme süresi hakkında çeşitli görüşler bulunsa da yaklaşık 1 dakika ve daha az süren cinsel ilişkiler, erken boşalma kapsamında değerlendirilir. Ayrıca erken boşalma teşhisi konulabilmesi için kişinin "her zaman" veya "neredeyse her zaman" bu sorunu yaşaması gerekir. Peki, bu sorunla karşı karşıya gelen kişiler ne yapmalı? Pek çok yöntemi bulunan erken boşalma tedavisi, doğal yollarla ya da ilaç yardımıyla da uygulanabilir. Gelin, bu tedavi yöntemlerini birlikte inceleyelim. Sakın benim başıma gelmez demeyin! İşte sizin için derlenmiş erken boşalmayı önleme yolları ve erken boşalanlara tavsiyeler...

Erken boşalmayı önleme yolları

Erken boşalma sorunu, biyolojik nedenlerden ötürü oluşabileceği gibi organik nedenlerle de oluşabilir. Böyle durumlarda kişinin aklına ''Erken boşalmanın doğal tedavisi nedir?" sorusu gelir. Psikolojik yardım alarak ya da spor ve egzersiz yaparak doğal yollarla erken boşalma sorununuzu çözebilirsiniz. Bunun yanında alternatif olarak ilaç, jel ve sprey gibi takviyeler alabilir ya da bazı özel prezervatif çeşitlerini kullanarak uyarılma hissinizi azaltabilirsiniz.

Psikolojik ve davranışsal tedavi

Erken Gelmeyi Önlemek: Sebepleri ve Çözümleri ile Karşınızdayım
 • Psikolojik sebeplerden ötürü erken boşalma sıkça karşılaşılan bir durum. Partnerinizle yaşadığınız bazı sorunlar ya da bilinçaltınızdaki düşünceler, ''Erken boşalma neden olur?" sorusunun cevabını karşılar. Bu gibi durumlarda çiftler arası iletişim çok önemli. Partnerinizle birlikte gideceğiniz bir cinsel danışman ya da ürolog ilişkiniz için oldukça faydalı olabilir. Kafanızdaki düşünceleri azalttığınızda ya da yok ettiğinizde, yataktaki performansınızın arttığını göreceksiniz.
 • Birtakım alışkanlıklarınız cinsel yaşamınızda belirleyici rol oynar. Söz gelimi kontrolsüz mastürbasyon yapmak, mastürbasyon yaptığınız anlardaki gibi bir boşalma dürtüsü edinmenizi sağlar. Aceleyle ya da yanlış pozisyonlarda mastürbasyon yaparsanız cinsel ilişki esnasında boşalma dürtünüzü kontrol edemeyebilirsiniz. Böyle durumlarda bazı egzersizler ve teknik yöntemler uygulayarak boşalma denetiminizi artırabilirsiniz.
 • Eğer cinsel yaşamda deneyimsizseniz, bu da erken boşalmanıza yol açabilir. Partnerinizle geçireceğiniz saatlerin artması, birbirinizle uyumlu olmanızı sağlar. Ortak uyumu yakalayan çiftler ise yatakta daha mutlu olurlar.

İlaçla tedavi

Erken Gelmeyi Önlemek: Sebepleri ve Çözümleri ile Karşınızdayım

Ağız yoluyla alınan ilaçlar, erken boşalma tedavisi için oldukça etkili rol oynar. Bu tabletler, kullanıldıktan 5 ile 10 gün sonra etkisini göstermeye başlar. Kullanılmaya devam edilen süre boyunca etkisini devam ettiren ilaçlar; bulantı, terleme ya da yorgunluk gibi yan etkilere yol açabilir. Yine bu tür ilaçlara benzeyen ''depoksetin'' maddesi içeren ilaçlar, ilişkiye başlanmadan birkaç saat önce kullanılır. Süreklilik zorunluluğu olmadığı için bu tür ilaçlar daha çok tercih edilir.

Geciktirici sprey ve kremler

Erken Gelmeyi Önlemek: Sebepleri ve Çözümleri ile Karşınızdayım

Geciktirici sprey ve kremler, vücutta uygulanan bölgede hissizlik oluşturması amacıyla kullanılır. Eczanelerden ya da internet üzerinden temin edebileceğiniz bu ürünler sayesinde penis bölgenizde duyu kaybı oluşturup erken gelmeyi önleyebilirsiniz. Bu tür ürünler, ilaçlar gibi yan etkileri olmaması nedeniyle tercih edilebilir. Yine kadın veya erkekte orgazm hissini azalttığı gerekçesiyle tercih edilmediği de görülür.

Geciktirici kondomlar

Erken Gelmeyi Önlemek: Sebepleri ve Çözümleri ile Karşınızdayım

Kondomlar; yalnızca güvenli bir cinsel ilişki için değil, karşılıklı hazzı artırmak ya da boşalma denetimini kontrol etmek için de kullanılır. Bu noktada sizlere Okey'in Rötar ve Ritim serilerini önerebilirim. Bu kondomlar içerdikleri özel geciktirici jel sayesinde ilişki süresini en azından 4 dakika kadar artırıyor. Erken boşalma sorunu yaşamıyorsanız bile, bu kondomlar sayesinde ilişkiden aldığınız hazzı uzatabilirsiniz.

İşte erken boşalmayı önlemek için bazı yöntemler bunlar. Peki, siz ilişki sürenizi uzatmak için hangi yöntemi ya da yöntemleri kullanıyorsunuz?

Erken Gelmeyi Önlemek: Sebepleri ve Çözümleri ile Karşınızdayım
31
7
Görüşünü yaz
7Kız Görüşü
31Erkek Görüşü

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • Cenkistanbul

  benim hayatım boyunca hiçbir zaman bu sıkıntım olmadı. kalın penisli erkekler boşalmak için ilişkide yeterince yoğun hissedemiyoruz. daha sert ve hızlı olması şart gelmemiz için ve bunun için de zaman gerekiyor. ama bazen de aldığımız zevkten dolayı uzatmak ve zevkin süresini uzatarak aldığımız zevki katlamak istiyoruz. hatta kadınımızın aldığı zevkten ve tatminden orgazmdan da etkilenip daha güzel yaşıyoruz.

  işte bu durumda:) önerilerim şunlar,

  -pozisyon değiştirin. erkekler alta geçin. bekleyin kadınınız kendini doyursun. alttayken kadın doyar ama erkek o kadar yükselemez.

  -arkadayken doggy ve proneboneda gelme riskiniz daha çoktur. daha yoğun daha dar olur ve hızı tempoyu zevkten kontrol edemeyebilirsiniz. bu durumda aldığınız zevk yerine kadınınızın aldığı zevke odaklanın.

  -çok coşmuşsanız eğer ve kontrolden çıktıysanız, aklınıza olmadık bir şey getirin. mesela yıldız tilbeyi:) benlerini, mavi saçlarını, yüzünü, ses tınısını, alakasız makyajını ve bakımsız saçlarını hayal edin. 30 sn sonra boşalacakken 30 dk daha gidecek hale gelirsiniz.

  Yorumla
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Erkek Görüşleri

 • halililhan

  Benim gerçek anlamada bu konunun tam tersi sıkıntım var. sertleşme veya zevk almamı gibi problemlerim yok. Fakat ilişki sırasında boşalamıyorum. Her seferinde el ile bitirmek zorunda kalıyorum. Bu benim için gerçek bir problem bununla ilgili çözümünüz var mı?

  Yorumla
  Görüş hala geçerli mi?
 • aLivingDead

  Normalden farklı olarak (vajinal yapıya benzemesinden sebeple) yağla yapılan mastürbasyon şeklinin ve adonis, pelvis kas egzersizlerinin de bu konuda fazlaca etkisi var.

  Yorumla
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

728
 • AsilayO1

  Çok doğru güzel bir içerik olmuş. Elinize emeğinize sağlık.

  Sevdim 1 Kişi
  Yorumla
 • SwordOfDemocles

  Elinize sağlık

  Yorumla
 • AimstarZpeek

  Abartmiyorum. 40 , 45 dakika suruyor. Bana lazim olan tek sey kondisyon ve spor salonuna gittigim icin o da sorun olmuyor. Tek sikinti partnerim benden zevk almiyor musun diye soruyor..

  Yorumla
 • Sexy000

  Bende tam tersine
  Kadın boşal boşal diyor
  Öldüm yeter dayanamıyorum ölüyorum vs. bağırarak bulları söylüyor.
  Saatlerce devam ediyor kendi kendimi ayarlıya biliyorm bu konuda.
  Bir sefer tam 3 saatden fazla getirmedm)))
  Artık kızda benim gibi yapıyor ayarlamayı onada öğretdim böylece saatlerce birlikde oluyoruz sabahlara kadar.
  (Tüyo istersen...)

  Eğlenceli 1 Kişi
  Yorumla
 • özgürrkiizz

  Erkekler biraz bunu araştırsa gayret etse çok daha iyi olur

  Sevdim 2 Kişi
  Yorumla
 • Seveceksin85

  Bu konuda bir sıkıntım olmadı yeterince uzun hatta bazen aşırı geç geliyorum

  Yorumla
 • arasreis02

  İhtiyacı olanlar için Güzel bi bence olmuş emeğinize sağlık

  Yorumla
 • b0rA_b0rA

  ilişki esnasında tuttugun takımın ilk 11 say kafanda :)

  Yorumla
 • Demir666

  Viski erken boşalmayı önleyici etkisi çok at 🐎 gibi şahlandırıyor adeta.😊

  Yorumla
 • Kafkas001

  Ben cinselliğin sadece çocuk yapmak için kullanılması taraftarıyım.

  Katılmıyorum 2 Kişi
  Yorumla
  • Kafkas001

   En büyük zevk olduğu için sonu yok ve bir çok şeye mani olabiliyor

  • Medinetann

   Ben sadece evlilikte yapılması gerektiğini düşünüyorum. Buda evliliğin tadı tuzu.

  • Hepsini Göster
 • Powerlifter00

  düzenli ilişkide pratik yaparak düzeliyor bence kadın ve erkek uyumluluğu çok önemli

  Yorumla
 • biradetmehmet

  Böyle bir sorununuz varsa siz yinede bir doktora gidin

  Yorumla
 • siyahcorap

  yanı başınızda komik video açın gelmiyorsunuz kesin çözüm :D

  Yorumla
 • ManyakBaron31

  Googla dan aldığın kesin ama uğraşmış biraz da olsa emek vermişsin, emeğine sağlık

  Yorumla
 • Sevdamdın_sen

  Güzel paylaşım ellerine sağlık

  Sevdim 1 Kişi
  Yorumla
 • Elinize sağlık

  Sevdim 1 Kişi
  Yorumla
 • HardChoice

  Bekletmeyi sevmeyenler erken geliyormuş 😅

  Sevdim 1 Kişi
  Yorumla
 • xll0606

  güzel bir paylaşım

  Sevdim 1 Kişi
  Yorumla
 • Barış_LonelyForever

  Teşekkürler güzel bir bence

  Yorumla
 • İsPoyraz

  Eline saglik

  Yorumla
 • Daha Fazla (15)
YÜKLENİYOR...