CİNSEL YAŞAM

OKEY

Evlilikte Cinsellik Şekilleri Neler? Merak Ediyorsanız Bu Yazı Tam Size Göre

Gizli Üye

Evlilikte cinsellik, ilk geceden itibaren oldukça önemli bir yere sahip olduğu için hem kadınları hem de erkekleri her zaman kendisiyle ilgili düşündürmeyi başarır. Bu yüzden merak ve endişenin birbirine karıştığı bu süreçlerde siz de birçok kişi gibi "Evlilikte ilk gece ne giyilir? İlk gece ilişkiye girilmesi şart mı? Evlilikte cinselliği canlı tutmanın yolları neler?" gibi soruların cevaplarını merak edebilirsiniz. Yalnızca evliliğin ilk günlerinde değil; ilerleyen yıllarda da renkli bir birliktelik süreci için ayrı bir öneme sahip olan cinsellik ve cinsel ilişki modelleri ile ilgili detaylı bilgi için hazırladığımız bu içeriğe göz atabilir; böylece tüm detayları öğrenebilirsiniz.

Evlilikte ilk gece cinsel ilişki nasıl olmalı?

Evlilikte Cinsellik Şekilleri Neler? Merak Ediyorsanız Bu Yazı Tam Size Göre

Öncelikle şunu unutmamalısınız; yaygın kanının aksine kendinizi hazır hissetmediğiniz durumlarda sırf evliliğinizin ilk gecesi diye eşinizle cinsel ilişki yaşamak zorunda değilsiniz. Bu noktada asıl önemli olan cinsel isteğiniz veya performansınızdan çok, birbirinize gösterdiğiniz anlayıştır. Eğer bu tarz bir süreç yaşarsanız evlilikte cinsel ilişki şekillerinden önce rahatlamak amacıyla birbirinize masaj yapabilir, sohbet edebilir ya da ön sevişme pozisyonları gibi diğer alternatifleri deneyebilirsiniz. Cinsel ilişki öncesi veya sırasında daha rahat hissetmek için uzmanların verdiği cinsel konuşma örnekleri de incelenebilir.

Evlilikte Cinsellik Şekilleri Neler? Merak Ediyorsanız Bu Yazı Tam Size Göre

Cinsel birliktelik yaşamakla ilgili herhangi bir sorun yoksa tutkulu ve problemsiz bir ilk gece deneyimi için kadınlarda zarif babydoll modelleri, erkeklerde şık slip boxer modelleri tercih edilebilir ve en klasik pozisyon olan misyoner pozisyonu tercih edilebilir. Erkeğin üstte kadının ise altta olduğu bu pozisyon, yüksek seviyede esneklik ya da deneyim gerektirmez. Kadının sırt üstü uzanıp bacaklarını hafifçe aralaması yeterli. Erkek de kadının üzerine uygun şekilde yerleşerek cinsel birliktelik sağlanır. Misyoner pozisyonunda kontrol ve hareketlilik daha çok erkekte olur. Ayrıca yüz yüze gerçekleşen bir cinsel birleşme olduğu için duygusal açıdan da doyurucu bir ilişki yaşanır.

Evlilikte denenebilecek cinsel ilişki pozisyonları nelerdir?

Evlilikte Cinsellik Şekilleri Neler? Merak Ediyorsanız Bu Yazı Tam Size Göre

Misyoner pozisyonu hem evlilikte ilk gece hem de ilerleyen yıllar için her zaman en klasik cinsel birliktelik şekli olsa da evliliğinizi daha da renklendirmek adına zaman içinde farklı pozisyonlar da deneyebilirsiniz. Bu pozisyonlardan bazılarının esneklik ya da tecrübe gerektirdiğini de, özellikle fiziksel herhangi bir sorunla karşılaşmamak için, daima aklınızda bulundurmalısınız. İşte evlilikte tercih edebileceğiniz çeşitli cinsel ilişki pozisyonları:

Evlilikte Cinsellik Şekilleri Neler? Merak Ediyorsanız Bu Yazı Tam Size Göre
 • Kaşık pozisyonu: Tıpkı misyoner pozisyonunda olduğu gibi kontrolün daha çok erkekte sayıldığı diğer bir cinsel ilişki şekli de kaşık pozisyonudur. "Kaşık pozisyonu hangisi?" sorusunun detaylı cevabı içinse; "Kadın ve erkeğin yan yattığı, erkeğin kadının arkasında yer aldığı pozisyon." denebilir. Ayrıca bu pozisyon anne karnındaki duruşa benzetildiği için cenin pozisyonu olarak da bilinir.
 • Kucak pozisyonu: Erkek oturur şekilde dururken kadının bacaklarını aralayıp, erkeğin kucağına oturduğu pozisyona ise kaşık pozisyonu denir. Bu pozisyonda kontrol daha çok kadındadır. İleri geri hareketlerle G noktasının bulunması da kolaylaşır. Yüz yüze bir cinsel birleşme sağlandığı için de bütünleşme hissi daha kuvvetlidir.
 • Cowgirl pozisyonu: Daha çok kadının kontrolü elinde bulundurduğu ama her iki tarafın da kontrol edebileceği bir pozisyon olan cowgirlde kadının uzanmış olan erkeğin üstüne oturmasıyla cinsel birliktelik sağlanır. Yine yüz yüze gerçekleşen cinsel ilişki şekillerinden bir diğerini oluşturur. G noktasını keşfetme açısından da tıpkı kucak pozisyonu gibi oldukça avantajlı bir pozisyondur.
 • Widely opened pozisyonu: Erkeğin dizlerinin üstünde dururken kadını önüne alarak gerçekleştirdiği cinsel ilişki pozisyonudur. Bu pozisyonda kontrol her iki tarafa da ait olabilir. Kadının bu pozisyonda bacaklarını geniş bir şekilde açması, cinsel birleşmenin çok daha kolay gerçekleşmesine aracılık eder. Widely opened dahil tüm pozisyonlarda korunmayı unutmamak Okey'in her zevke uygun prezervatiflerinden birini tercih etmek; daha rahat bir cinsel birliktelik için ise Okey'in kayganlaştırıcı jel gibi destek ürünlerini de kullanmak gerekir.

Siz de evlilikte cinsellik süreciyle alakalı düşüncelerinizi ve deneyimlerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.

Evlilikte Cinsellik Şekilleri Neler? Merak Ediyorsanız Bu Yazı Tam Size Göre
11
4
Görüşünü yaz

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

411
 • Evlilikte cinsellik şekilleri mi? bunlar bilinen pozisyonlar. Sevgiliyken de yapılıyorlar yani... G noktası için en güzel pozisyon doggy'dir. Cowgirl klitoral uyarılma da sağladığı için avantajlıdır ayrıca.
  Kaşık sırasında kadın bacağını erkeğin bacağına bastırarak yükselirse kontrol gayet de kadında da olabilir.
  Reverse cowgirl yok, farklı şekilde versiyonları olan doggy yok, 69 yok, scissors yok.
  • skyhan055

   Sen de hiçbir şeyi onaylamıyorsun ama @Cailleach @😉

  • Cailleach

   Benim onayım önemsiz. Sadece başlığı görünce gerçekten farklı bir içerik sandım. bunlar textbook bilgiler tabii acemiler için güzel

  • skyhan055

   Biliyorum,😉

  • Hepsini Göster
 • omzumda_iz_bırakma
  Evliler farklı bekarlar farklı pozisyonlarda mı sevişiyorlar? 🤭
 • suskunm3
  Ne evlilik oluyor nede bir sevgililik, nede cinsel ilişki... Bana göre gereksiz bir yazı ama yine de sağol
 • __Volkan--Aslan__
  Evlenilecek kız erkek var da şekli kaldı emeğine sağlık
 • şükran2323
  Ay ne tatlı ya uğur böcekleride çiftleşiyormuş:D:Dduygulandım gibi:)
  • cidimisin yaaa uğurböçekleri nasıl coğalıyor sanıyodun yoksa labuvartamı

 • Murat1987-87
  Kitap mı yazdın sen böyle çok mu seviyorsun sen ilişkiyi
 • Alıcanguney
  Misyoner ve kucak en güzeli oluo
 • BaBaYAGGAvol2
  Tamamda evlilerle bekârlar farklı mı oluyormuş
 • cezeriii
  Resim güzelmiş jdjdbdbdb
 • FitGenç2
  Pozisyonlar güzeldir değişiklik lazım
 • GreenZone
  Çok uzunmuş merakım kaçtı
 • Gizli Üye
  Ters bukalemun-timsah karışımı atom pozu diyorum
 • Gizli Üye
  İyimiş
 • Gizli Üye
  En güzel seks ya Cowgirl ya da Doggy ❤️
 • Gizli Üye
  arkadaş evlenincebitiyor cinsellik
YÜKLENİYOR...