CİNSEL YAŞAM

OKEY

Aynı Yatakta Birbirine Dokunmadan Yatan Çiftler: Sekssiz Evliliğin Nedenleri

Amorcita

Sitede birçok yorumda, soruda gördüğümüz üzere evli çiftlerin en büyük sorunlarından biri artık seks yapmamak ya da seks yapma sıklığının giderek azalması.

Aynı yatakta birbirine dokunmadan yatan da var, evliliğin ilk zamanlarındaki aktif cinsel yaşamlarına rağmen artık iki yabancı olan da… Son yıllarda yapılan araştırmalar ve doktorların gözlemleri, çiftlerin evliliklerinin ilk yıllarının ardından birbirlerini cinsel yönden çekici bulmadıklarını, seks yapmadıklarını ve ikili ilişkilerinde aseksüelliğe doğru gittiklerini gösteriyor. Türkiye’de her 10 kadından 8’i cinsel olarak tatmin olamıyor, her 10 erkekten 7’si performans sorunu yaşıyor.

Nedir aseksüel evlilik?

Aynı Yatakta Birbirine Dokunmadan Yatan Çiftler: Sekssiz Evliliğin Nedenleri

Aslında sekssiz evlilik, cinsel hayatın hiç olmaması veya cinsel ilişkinin sıfırlanması demek değil. Seks yapma sıklığınız yılda 10 kereden az ise; bu aseksüel evlilik yaşadığınız anlamına geliyor. Yapılan bir araştırmada; çiftlerin yaklaşık yüzde 10’u ise hiç seks yapmadıklarını ifade ediyor.

Seks neden azalıyor?

Aynı Yatakta Birbirine Dokunmadan Yatan Çiftler: Sekssiz Evliliğin Nedenleri

Doktorlar, aslında uzun ilişkilerde zamanla seks sıklığında belli bir oranda düşüş olmasını normal kabul ediyor. Araştırmalar Türkiye’de, haftada 2-4 kez ile ayda 2-4 kez arasında değişen cinsel ilişki sıklığı olduğunu gösteriyor ve bu belli bir düzende devam ediyorsa ve iki tarafta da tatmin yaratıyorsa rakam düşük bile olsa ilişkide çok sorun yaratmıyor. Ancak daha ciddi durumlarda “Biz artık kardeş olduk”, “Ev arkadaşı gibiyiz” gibi itiraflar geliyor.

Tabii bunun altında farklı sebepler aramamız gerekiyor;

En önemli nedenlerinden biri cinsel sorunlar. Erkeklerde sertleşme sorunu, erken boşalma, isteksizlik, kadınlarda libido kaybı, uyarılma sorunu, geç orgazm olma ya da hiç olamama, cinsel ağrı gibi pek çok sorun buna yol açabiliyor. Bu sorunlar üzerine düşülüp, çözümlenmediği zaman çiftler tamamen birbirinden soğuyor. Bunlardan ayrı olarak yoğun stres, duygusal sıkıntılar, ilişki problemleri, ailesel ve iş sorunları da cinsel isteksizlik yaratabiliyor. Hastalıklar, kullanılan ilaçlar seksüel arzuyu ve cinsel fonksiyonları etkileyebiliyor.

Hangi taraf daha mağdur?

Aynı Yatakta Birbirine Dokunmadan Yatan Çiftler: Sekssiz Evliliğin Nedenleri

Her zaman seks talep eden ve reddedilen taraf olmak kesinlikle çok yıpratıcı. Böyle durumlarda reddedilen taraf artık beğenilmediğini, arzulanmadığını düşünüyor. Reddeden taraf ise baskı altında istemeden de olsa o an için durumu kurtarmak adına isteği kabul edebiliyor. Bu da seksi, olsun da bitsin mantığında yapmaya başladığınız anlamına geliyor. Ve bir süre sonra kısır döngüye giriyor.

Erkekler her zaman daha fazla seks talep eden taraf gibi görünse de, klinik vakalarda doktoraların gözlemlediği, artık erkeklerin seksten kaçmaya başladığı. Sürekli olarak eşleri tarafından reddedilen erkekler, bir süre sonra bunu talep etmekten vazgeçiyor. Ya hayatından seksi çıkarıyorlar ya da bu ihtiyacını dışarıda karşılama yoluna gidiyorlar.

Görülen o ki; kadınlar seksten daha kolay vazgeçiyor. Özellikle kapalı bir aile yapısında büyüyen kadınların “Kadının çok istekli olması fena görülür”, ‘’Seksi erkek başlatmalıdır’’ gibi yanlış inanışlar nedeniyle cinselliklerini ifade edememeleri soğumalarına sebep oluyor. Tabii; özellikle çocuk doğurduktan sonra seksin artık gereksiz olduğunu düşünen hemcinslerim de yok değil! Seksi ödül veya ceza olarak kullanan, eşini özellikle zor durumda bırakmak adına reddeden, üstüne üstlük yaptıklarını marifetmiş gibi arkadaş arasında ballandıra ballandıra anlatanları da duydum.

Ne yapalım peki boşanalım mı?

Aynı Yatakta Birbirine Dokunmadan Yatan Çiftler: Sekssiz Evliliğin Nedenleri

Cinsel isteğin her insanda her zaman yüksek ya da aynı oranda olması tabii ki beklenmemelidir. Dönem dönem azalabilir. Önemli olan; ilginin neden azaldığını ortaya çıkarmaktır. Evlilikte iki aydan uzun bir süre sekssiz geçiyorsa, mutlaka doktora başvurmak gerek diyor uzmanlar.

Ufak bir teste ne dersiniz?

Aynı Yatakta Birbirine Dokunmadan Yatan Çiftler: Sekssiz Evliliğin Nedenleri

Başlığa bakıp ‘’Bizim cinsel hayatımız yolunda’’ diyebilirsiniz. Ancak aşağıdaki soruların beşinden fazlasına EVET cevabı veriyorsanız tehlike çanları çalmaya başlamış demektir.

1. Ya eşiniz seks modunda olursa korkusuyla yatağa ondan daha erken veya geç mi gidiyorsunuz?

2. Yatakta eşinizin size dokunmaya başlamasından korkarak, dikkatle uzakta mı yatıyorsunuz?

3. Seksi istemiyor, eşinize sadece suçluluk hissiyle mi karşılık veriyorsunuz?

4. Eşinizle seks hakkında sık sık tartışma yaşıyor musunuz?

5. Seks sıklığınızın azalmasıyla ilgili birbirinizi suçluyor musunuz?

6. Eşinizin sekse ilgisizliği karşısında kırgın, depresif veya kızgın hissediyor musunuz?

7. Seks yaşantınız eşinizden duygusal olarak uzaklaşmanıza neden oluyor mu?

8. Eşinizin sizi hâlâ sevip sevmediğini merak ediyor musunuz?

9. Çekiciliğinizi sorguluyor musunuz?

10. Eşinizi planlarınıza dahil etmediğiniz oluyor mu?

11. Reddedilmeye karşı etrafınıza duygusal bir duvar örüyor musunuz?

12. Her şeyi denediğiniz halde eşiniz cinselliğin sizin için önemini kavrayamıyor mu?

13. Cinsel heyecan ve arkadaşlık için eşinizden başka birini düşünüyor musunuz?

14. Eşiniz bu kadar seks fanatiği olmasa, daha fazla seks isteyeceğinizi düşünüyor musunuz?

15. Yorgunluktan sekse ilginizi kaybettiğinize inanıyor musunuz?

Teşekkürler :)

Aynı Yatakta Birbirine Dokunmadan Yatan Çiftler: Sekssiz Evliliğin Nedenleri
25
7
Görüşünü yaz

En İyi Erkek Görüşleri

 • rrevolutionn
  Çok emek verilmiş bir o kadar da yönlendirmeler içeren bir bence olmuş. Konu da oldukça önemli ve belirttiğin gibi birçok çiftin yaşadığı sıkıntılar bunlar. Çözüm önerilerin ise oldukça değerli ve etkili.
  Emeğine sağlık, sen lazımsın arkadaş bu topluluğa, keyifle okuyor ve takip ediyorum.
  Görüş hala geçerli mi?
  • Amorcita

   :) Şımardım valla. Teşekkürler. Karşılıklı efendim

 • Gizli Üye
  Hemen de erkeğe performans sorunu yükleyin, sorun çoğunlukla kadınlarda isteksizlik kendine dikkat etmemek temiz olmamak vs hepsi alayı kadınlarda. Asıl gerçek bu, sen azdır bak gergedan neler yapıyor. Roketi söndürmek kadının yetersizliğidir, kaldırmak da aynı şekilde başarısıdır
  Görüş hala geçerli mi?
  • Amorcita

   Ben bu yazıyı iki tarafı da gömmeden yazmaya çalıştım. Kadın eksiktir, erkek yetersizdir demek ne kadar doğru. Unutulmamalı ki her evlilikte farklı sorunlar yaşanır. Kadına yetersiz diyen erkeklerin çoğu kendi hijyenlerine, göbeklerine, bakımsızlıklarına aldırış etmiyor mesela.

  • Gizli Üye

   Ben dikkat ettiğim halde karşı taraf inatla etmiyor, oturup konuşmak istiyorsun söylüyorsun tepkiler falan amaaan vs falan. İddia ediyorum 10 kız getir, sağlık ve temizlik açısından 10unu da erkek halimle elerim

  • Amorcita

   Bravo. Kendine göre birini bulursun umarım ne diyeyim

  • Hepsini Göster

En İyi Kız Görüşü

 • Gizli Üye
  Evlendim ama 1 yıldır yapamadık abla bizde :( 1 yıldır denedik ama yapamıyoruz halen bakireyim ve kasılıyorum :(
  Görüş hala geçerli mi?
  • Amorcita

   Doktora gitmek için neyi bekliyorsunuz ki?

  • emircan2001

   ciddenmi neden bir doktor piskolok yardımı yok. aşılması kolay şey bu tek seans ta oluyor. konuş bir gör.

  • emircan2001

   1 yıl çok uzun süre yaaa

  • Hepsini Göster

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

623
 • Çok faydalı bir paylaşım olmuş yine. Emeğine sağlık 🌺
 • Beyazkin34
  Peki artık eşinin itici geldiği, artık ilişkiye zorla ve bir görev oldugu için yerine getirmek zorunda olan erkekler içinde bir açıklamanız var mı sayın editör?
  • Amorcita

   Daha editör olamadım. Var tabii. Kadının kendini bırakmaması gerekiyor ( ki aynı şey erkek için de gerekli). Evet, fiziksel güzellik bir yere kadar ancak seks görsellik demek değil mi? İnsan partnerini ne kadar severse sevsin, evlendiğinde dünya güzeli olan kadın, herhangi bir hastalığı vb. yoksa, evde gündeliğe gelen abla gibiyse artık işiniz zor derim. Belki sizin biraz desteklemeniz, kırmadan taleplerinizi iletmeniz gerekiyor. Ya da karşınıza alıp bir sorununuz olduğunu konuşma vaktiniz gelmiştir.

 • Fullmoon82
  Hakikaten böyle çiftlere, 12 yıldır evli ve haftada en az 2 kez (bazen 4-5 kez) birliktelik yaşayan bir çift olarak bilgi bakımından yardımcı olabilirim. Çözüm için çok yöntem var. yeterki arayıp bulun.
 • Cnsikintisi
  Çok güzel bir paylaşım olmuş dikkatlice gerçekten incelemek lazım bu çok önemli siz mi yazdınız yoksa derleme mi yaptınız? 😊
  • Amorcita

   Biraz deneyim, biraz araştırma çokça benim kelimelerim. Bu tür konularda bodoslama yazmaktan çekinirim ondan yabancı sitelerden özellikle okuyup araştırmaya çalışıyorum.

  • Cnsikintisi

   Şu sitede en ise yarayan üyesin 😊😍

  • Amorcita

   :) Ne mutlu bana. Yazmaya devam o zaman. Teşekkürler

 • Ankaragücümegidiyor
  Eline sağlık... Yine 12 den vurmuşsun.. Hiç karavana yok..
 • Maestro81
  Sıkıntımız yok maşallah nazar değmesin haftada 4-5 gün tırmalaşıyoruz sanki yılar geçtikçe daha tatlı oluyor 😉
 • LALOGLAN
  Hiç birzaman ona sarilmadan uyumadim. Gece geç gelsem bile arkasından sarılır uyurdum.

  Çünkü ona varlığımı hissettirmek istedim.
 • JoNaThaN34
  samimi söylüyorum hayranım size teşekkür ederim herşey için dün bir şey yazacaktım size sıkıldım normal bir konuydu.. cinsellik yaşadığım biri var sürekli sevişiyoruz evlerimiz bitişik akşam sevişiyoruz 2 saate yakın bittikten sonra uzanırken penisim sürekli ereksiyon oluyor yinemi yapalım diyor o benden çok üstün bir kız bu konuda 2 defa boşalıyorum inmiyor erken boşalma da yok sabah yine yapıyoruz müsait olunca büyük bir penisim var ve kalın bundan dolayımı sürekli istek oluyor bilmiyorum beslenmemiz çok iyi hergün ceviz ballı muz yerim. evli birinin eşini ihmal etmemesi lazım aksi takdirde evlenmesin o zaman
 • İyi bir iletişim ve üstüne düşme ile çözülecek bir durum. Eline sağlık güzel bir Bence :)
 • єjɗєrƙυɾƭ
  İyi bir iletişimle, üstesinden gelinebilecek bir durum.
 • hiçışıkyok41
  Kadının dışarıda beraber oldugu müşteri ve kankaları olunca doygun olunca yani kocalarına böyle davranır hersey seks mi nutukları atar evde yapmaz müşter ide geyşa olur
 • Benfero79
  Hayatın gerçekleri insanlari soğutuyor tvler deki dizilerdekinden gerçek hayatta da istiyorlar
 • Olmasada_olur
  Neyse ki testi başarıyla geçtim sıkıntı yok 😅
 • mgy1986
  Eline sağlık. Bence güzel sorular.
 • Ready_Rookie
  Öyle evlilik mi olur slmdsm
 • Carpediem2029
  Güzel bilgiler
 • Beylerbeyi-06
  Emeğine sağlık
 • fangoria
  bencillik bunda büyük bir etken
 • Hüseyin_33
  Eline sağlık güzel bir Bence
 • Hasan8811
  Kafalarda bitmiş evlilik
 • Bilenbey
  👍👍👍👍muhim konu
 • Revesma
  Enteresan durum
 • Police-Mann
  Sekssiz hayat düşünemiyorum
 • Gizli Üye
  Senin bilgilerine tecrübene anlatım şekline hayranım bir çok sorunumda yardımcı oldun iyiki varsın eline emeğine sağlık
  • Amorcita

   Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana😊 Teşekkürler

 • Gizli Üye
  Emeğinize sağlık
 • Gizli Üye
  Harika bir paylaşım her zaman ki gibi
 • Gizli Üye
  Çicek paylaşım
 • Gizli Üye
  Artik benim karsi cinsten bir ev arkadasim var 😂😂😂
 • Gizli Üye
  Oyke eşlerin allah belasını versin
  • Amorcita

   Selamun kavlen! Neden versin canım, boşarsın olur biter çok şikayetçi isen.

  • Gizli Üye

   Niye çocuk oyuncağı mi. Seks yapmicaksin niye evleniyorlad

  • Umudumyokki

   Sen evli misin

YÜKLENİYOR...