Annem bakire olmadığımı öğrenince sadece korunup korunmadığımı sordu. Bizim aile mi anormal diğerleri mi?

Annem şehirde büyümüş bir kadın. Bakire olmadığımı söylediğimde sadece korunup korunmadığımı sordu. Hamile kalırsan ilk bana söyle dedi. Alacağın tüm kararlarda yanındayım dedi. Açıkçası diğer aileler tepki verince anormal karşılıyorum. Annen müslüman mı diye saçma sorular sormayın agnostik. Şahsen yaklaşımın doğru olduğunu düşünüyorum. Bana güveniyor, arkamda ve paylaşabiliyorum tüm sorunlarımı. Sizin aileniz nasıl?

0|0
1540

En İyi Erkek Görüşü

• bukadar cahil bir toplum içinde senın ailen muhtesem kıymetını bilmelisn ...

1|0
    2|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 39

• ,"Senin deyiminle köylü"olmadığın bu tür konularla ilgili gerekli yetişme tarzına ve aileye sahip birisi,bu konuyu da gayet doğal karşılayan ve buraya bunu konu olarak açmayacak birisi olmalıydın..

Maksat dikkat çekeyim de uykum gelsin milletin de kafasını karıştırayım,sonrada kendi kendine kih kih kih değilmi?

3|1
    0|0
  • Allah ıslah eylesin..

5|2
    1|0
  • annenin arkanda olması lazım bu doğru bir davranış

ama sana bekaretini korumayı öğretmesi gerekirken

sanırım bir arkadaş gibi yaklaşmış

kızım bişe olursa bana söyle demiş

buda sana bişe yapabilirsin ama bana söyle mesajı vermiş

sende sonuçta gidip cesaret alıp yapmışsın

bence senin ailen anormal

normalde

aileler

kızım bu senin vereceğin karar ama yaparsan bizi elalem içinde zor duruma düşürürsün gibisinden tavsiyelerde bulunsaydı belki sen şimdi bakireydin

Bence şahsi görüşüm annen anormal :D ne güzel bir anneymiş öyle :D

hı yaptığın birşeyden sonra ters bir tepki vermemesi çok güzel ama

yapmadan önce sana cesaret vermiş

bence seni uyarmalıydı yapmaman doğrultusunda

benim aksimi düşünen varsa kendi cevap yazsın yorum yapmasın benim cevabıma :D

2|1
    0|0
  • Annenin vermis oldugu Tepki , dogru bir Tepki vehaut karar diyelim .

Nedenleri neler .

Eger Türkiyede %90 yapdigi gibi Sert bir Tepki verseydi Seni kaybedecekdi nasil Seninle Annen Arasindaki Güven Köprüleri yikilacakdi buda Senin gelecekde Annenden Ailenden uzaklasman olackadi Annen bence Bunlari göz önünde Bulundurarak Sana tutumu böyle olmus ve Seni yeniden kazanmis.

Bide Söyle bisey var her Genc Kiz Sevebilir Sevdigini zannedigi kisiye Güvenip kendini teslim edebilir yapmis oldugunu yanlis olarak görmemek Lazim yanlisi Yapan Erkek desek daga dogru olur. Erkekler cogunlukla kizlara vaad ediyorlar sonra Tekme vuruyorlar. Hepsi ayni kefende olmasada % 80 yapiyor,

Burda Namusdan Terbiyeden bahseden Erkeklere vehaut Kizlara Soruyorum Sizler cokmu Dürüst Yorumlar yapdiniz vehaut Kendinize Cokmu Dürütsünüz.

Hayata olaylara Yaklasirken ilk önce kendi Durdugunuz Noktaya bakin ondan Sonra diger Noktalara sicrayin olurmu :)

0|0
    0|0
  • saçmalıklar daniskası bir soru tarzın var kusura bakma ama. şehirde büyümüş derken ayrımcılık yapıyorsun diğer kişileri hor görüyorsun. ayrıca nnen iyi karsılamıs burdan fikir almana gerekte yok.

1|2
    1|0
  • Çok değişik aile yapıları var daha enteresanlarını duydum gördüm senin annen bu durumun tam tersi davransa bi netice elde edemeyeceğini görmüş yanında olmayı uygun görmüş tahminim. evlatsın nihayetinde bişey olduğu zaman senden sorumlu tek kişi sana sahip çıkacak tek kişi herkes kendinden sorumlu zittiret

0|0
    0|0
  • bazı yapılan saçma sapan yobazlık kokan yorumlara takılma,medeni olmak genişlik değildir..Bizler önce insan olmayı sonra medeni olmayı öğrenebilmeliyiz..Aileden yana şanslısın olması gerektiği gibi..

1|0
    1|0
  • arkadaşlar şehirde büyümş lafında bişey yok.bu kadar abartmayın.tabikide köyde yaşayan insanlar toplumsal kurallar ilk sıradadır.Şehirde büyümüş demesinin sebebi önce topluma değil kişiye önem veren biri olduğunu gösterir.

soruna gelince annen çok mantıklı bir kadın ki;gençlik dönemlerindeki kız-erkek çocukların bu dönemlerinde ebeveynlerin direkt olarak farklı yollarla anlatmadan ismiyle cismiyle herşeyi anlatmasını tavsiye eder tüm uzmanlar.Çünkü dışarda öğreneceği şeylerle daha farklı yerlere kayabilir insan.Her insana cinsel eğitimini ilk olarak ebeveynleri verir.Annenin yaptığı çok güzel bir hareket.

0|0
    0|0
  • Keşke annen bunu "ne olursa olsun arkandayım yerine hataya düşmemenin yolunu alnlatsaydı daha iyi olurdu. Belki de sen "nasıl olsa annnem arkadamda kim tutar beni" diyebilip dönülmez bir hata yapabilirsin.

1|0
    0|0
  • kendinizi böyle bir durumun içinde bulduğunuzu hayal edin.sonuçta ne yapabilirsiniz.şöyle düşünün.kızınız bakire değil ve siz sadece bilmiyorsunuz.veya sadece kendinizi kandırıyorsunuz benim kızım yapmaz diye.annesi son derece doğru birşeyi yapmış bence.

0|0
    0|0
  • bi an düşündümde,yıllar yıllar sonra bi kızım olsa,kızımın bakire olmadığını erkek arkadaşıyla beraber olduğunu öğrensem asarım keserim demiycem tabi ki hatta belki kızıma ağzımı açıp tek bir sert cümle bile kurmam bilmiyorum ama sanırım içimde fırtınalar kopar,içimede atsam çok çok üzülürüm.ne olursa olsun Türküz genlerimiz var bu,her Türk anne babası kızlarını kırmızı kuldeleyle düğünle dernekle uğurlamayı hayal eder.

0|0
    0|0
  • Agnostik demişsin. Böyle tepki vermesi gayet normal.

Bu tür inanışlar içinde olanlarda namus kavramı gayet geniş.

Sende kızına böyle davranırsın artık.

0|0
    0|0
    • namuslu olmasının tek sebebi cehennem korkusu olanların da böyle bir cevap vermesi gayet normal... bu tür inanış demişsin bari yazdığın konuyu biraz araştır, agnostisizm bir inanış değil bir felsefedir. ateizm bile bir şeyin yokluguna inanır, agnostiklerin olayı inanç ile ilgili değil...

• Cehennemden korkmuyorum. Benim namus kavramım tek eşliliktir. Yoksa bu zamana kadar onlarca kızla birlikte olmuştum.

Herkes inandığı gibi yaşar. ;)

• Kim nasıl mutluysa o şekilde yaşasın özgürlük diye bir şey var lakin bir sıkıntı var ki onunla evlenene kadar 8 kişiyle birlikte olup müstakbel eşiniz olacak olan insanı ben sadece bir ya da iki kişiyle birlikte oldum o da aşık olduğum için deyipte kandırmayın. Bir şekilde karısının eskiden birlikte olduğu ikiden epey fazla kişiyle yattığını öğrenirse burasının Türkiye olduğunu unutmayın. Çok daha azı için adam öldürülüyor.

0|0
    0|0
  • bu kadar geniş olmamalı

2|1
    0|0
  • annen biliyorki artık şemsiye açılmayacak :)

bari ufak şemsiye olsa diyor

0|0
    0|0
  • sanırım annen daha büyük yanlıslar yapmaman için senin yanında oldugunu belli ediyo .

1|0
    0|0
  • buda öteki Türkiyenin başka bi yüzü biz agnostik değiliz

1|0
    0|0
  • vayy bee.. aslında bu sitedeki şimdiye kadar en aklı başında soru. boş şeylere cevap yazmaktan dimağım kurumuş, sorunu okuyunca afalladım cevap yazamıyorum .. bravo.

0|0
    0|0
  • Madem öyle neden gizlisin ?

0|0
    0|0
    • benim bütün soru ve cevaplarım gizlidir

• anlamadığım şey bide şehirli yani bu nedemekse ? :D sadece köylülermi bakire oluyor ? yüce atamızın sözüde burda tekrar gerçekleşiyo sanırım köylü milletin efendisidir..

0|0
    0|0
    • sen nerelisin ? nerde yaşıyosun ?

• Kızım sen kimsin köylüleri asagliyorsun? Sen varya köylülerin tırnağı bile olamazsın, şehirli olmak Avrupa özentisi olmak demek değildir. Senin gibi modern cahiller bunu asla anlamaz. Araştır bakalım senin dedenin dedesi koyde coban degilmişse ben şerefsizin onde gideniyim!

• tamam o zaman şerefsizin önde gidenisin

• Erkekler Devam
    19

Kızlar Ne Diyor 15

• bu soruya 2 yönden yaklaştım..

1) belki bir hata ile bakireliğini kaybetmiş olabilirsin ...(ki eğer hata gibi bi sebepten olduysa ilk ilişkin ) Annenin yanında olması, sana destek olması çok normal ve en doğru şey..

2) Hata değil ve istekli ise; Türk erkeklerimizin, Türk Ailelerimizin ve ailelerimizin bizi.. kızım bu yanlış, bu doğru diye ayırt ettirmeye çalışarak, kendi iç güdülerini tatmin ederken.. kalkıpta kızım korunuyor musun ? gibi bir soru sormaları anormal (bence)..

Kendince sende haklısındır...

Saygı duyuyorum. Ama şunu da unutmuyorum ki ..

Bizi Türkleri ve Türkleri, diğer bir çok ülkeden ayırt eden şeyde .. erkekerimiz..

Güçlü, yakışıklı, az yada çok merhamet duyguları.. seviyorum onları ya :P

Kısaca; Yurt dışında ki gibi rahat seks hayatımız olamaz! Türkiy'de .. olmamalı da zaten heyecan lazım :)

1|5
    0|0
    • valla haklısın :) +1

• Aferin sana. Keşke soranın annesi bunu "ne olursa olsun arkandayım yerine hataya düşmemenin yolunu alnlatsydı daha iyi olursu. Belki kızımız "nasıl olsa annnem arkadamda kim tutar beni" diyebilip dönülmez bir hata yapabilir.

• işte buna yorum yapamam !

kısaca düşünce(ler) çok önemli..

ama kendimce cevaplıyayım..

ben annemin bu sebepten arkamda olmasını istemezdim..

çünkü bu beni tahrik eder.. ve hatamı bir değil binlerce kez yapmama sebep olabilir (di).. sanırım.

• Herkesin düşüncesi ve görüşü farklı tabii. Bence bunu tartısmaya bile gerek yok. Annenin doğruları senin doğruların vs vs... Şahsen ben aileme böyle birsey söylesem annem ılıman karsılamaz. Kızarlar hemde cok.. Ama elbette herkesin aile yapısı yetıstırılme tarzı bir değildir. Annene göre doğru oysa o dur.

0|0
    0|0
  • geleceğin aileleri.biz hala o çağa atlayamadık :((

0|0
    1|0
  • Haha tesadüfe bak 10 dk önce açılan başlığa benzer bir başlık. Kızım orjinal ol dalga mı geciyorsun?

1|3
    0|0
  • ben de anneme her türlü şeyi yani sevgililerimi söylerim.. bunu normal karşılar.. ama evlenmeden önce biriyle ilişkiye girmemi normal karşılayacak değil sanırım.. ama ben her ne yaparsam yapayım annem arkamdadır.. yani bir keresinde bana sen hata yapsan da benim kızımsın demişti.. ama snn anneni de yadırgamıyorum.. her aile yapısı aynı olacak değil.

0|0
    0|0
  • annem yok. babam da sevgilim oldugunda haberdar olur ama ne yapip ne yapmadigimizi anlatmam. sonucta ''baba ben öpüstüm, sevistim,sevismedim, bakireyim, bakire degilim'' gibi aciklama yapma geregi duymam.

1|0
    0|1
    • Babam sevişiyonmu diye sorduydu napacan yahu soruya bak dedim cevap ver lan diye sesini yükseltti evet sevişiyom nolacak dedim yuhh ziktir git evimden imansız dediydi:(

• 99999))))))))))))))))))))))):

• back ilginc ailen varmis, nesliniz degisik herhal.

• bence olması gereken bu. normal bir aileye sahipsin bence. ilerde kızım olursa inan farklı davranmam.

1|0
    2|6
  • Ben bunu yapamam. Söyleyemem. Bir an düşündüm. Kabus gibi. Belkide öldürü. Yaşım ne olursa olsun eğtimim aklımımın başındalığı ne olursa olsun. Beni hiçe sayar. Erkek arkadaşım var bile diyemeyecek koumdayım. Aslında insanız hatalrımız olur ama verilen tepkilerde olgunlukla olmalı. Yıpratıcı tepki hiçbişeye yaramaz. Olmuşa ölmüşe çare yok. En iyisimi herkesin özel hayatı kendine saklı kalsın kimse bimesin.

1|0
    0|0
  • zaten böyle herşeyde sana güveniyorum muhabbetının sonunda kızın ne olacağı belli oluyor

1|0
    1|0
  • benım ailem bu kadar sakin karşılamaz.. ama benım yanımda olacaklarından eminim.. abim konusunda ise, kesin cevap veremem cunku onun değerlisiyim .. sadece o sıkıntı yaratır.. zaten bilmesin kimsede

0|0
    0|0
  • Annem gibi annelerin olduğunu duyunca seviniyorum. Yobaz düşüncelerden nefret ediyorum.

3|2
    5|13
  • Allaha şükür öle bidurum başıma gelmedi gelse ailemiin senin kadar rahaat olacağını sanmıyorum bence annenin yaptığı yalnış sana doğruymuş gibi gelmesinin sebebi kendini rahat hissettiğin için biz o konularda mütevazı bir aileyiz demkki senin ailen rahat ahlaka önem vermiyor özaman sen ellisiyle düş kalk annen sana bişi demesin yeterki korun vay be ne günlere düştük Allah affetsin

1|2
    1|0
    • açıkçası bir bireyin ne yaptıkları ailesini pekte alakadar etmez isterse 500 uyle aynı anda yatıp kalksın kendisi istedigi ve reşit oldugu sürece ailesi karışamaz hepğ saçma bulmusumdur sizin bu ahlak mantıgınızı

• birak cehennem ateşinde yansin orosp... keşke sununla tenezzül edip yorum yazma girişiminde bile bulunmasaydin bide aşşada tartişmayi okudum bizim erkeklerde az o.çocu değil illa cikiyo arada bi kaç yalaka süzme geri zekali beyin özürlüsüne gelince dinden ciktim dio bide lan seni din i geçtim toptak kabul etmez bit c h pislik yemin ediyorum alayi pislik bu memleketin ne kadar böyle düşünen ana baba warsa alayinin am... ko...m isyan ettirirsiniz adama

• biraz gec oldu ama yorum ların ıcın tesekkur ederım Th3BlooD bizim gibi düşünen az insan kaldı malesef://

• Hmm annen bence çok mantıklı yaklaşmış bana göre ki keşke benimkide öyle olsaydı diyebilirim. Çünkü annemle babam öğrendiğinde babamdan hiçbir tepki almadım. Lafını bile etmedi. Ama annem üzüldü yani ve bu benide daha çok üzmesine sebep oldu. Yani benim aştığım bildiğim düşünmediğim şeylerdi söyledikleri veya daha önceden düşündüğüm.. oldu bi kere gibisinden bişiyler dedi ve rahatsız oldum bu durumdan açıkcası. Hani üzülmememi söyledi tabiki yanındayım da dedi ama bi daha birisiyle birlikte olduğumu duyarsa suratıma bakmaz gibi geliyo. veya öğrendiği kişinin ilk olmadığını bilirse filan. Ki değil. ama tutupta diyemedim anne o değil diye. Fazla hassastı. O yüzden bu konuları konuşmak istemiyorum bi daha bu konuları bana açma dedim gergin bi sesle ve kapattığıma inanıyorum. Beni düşünmesi canımı sıktı çünkü benden çok canını sıkıyor. Annenin böyle demesine sevindim. Korunuyor musun filan hamile kalırsan bana gel filan bunlar bence çok hoş. Aile en son tabi ama hamilelik filan en en en en son yine babama gider söylerim ama anneme diyemem. Hatta onada söyleme derim yani.

1|0
    0|2
    • Baban bişey dememiş içine atmış. Büyük bir hastalık falan yaşıyor mu. İki bayan arkadaşımda gördüm bu hatayı. Babaları seninki gibi hiç bişey demedi ama (Senin babanı Allah korusun ) adamlar kanserden öldü.

• Geniş mezhep XXL kop kop

3|7
    2|1
  • yüz göz olmamayı tercih ediyoruz bu konuda. aslında ikimiz de farkındayız her şeyin.

1|1
    0|1
Yükleniyor... ;