Cinsel Doyumsuzluk Sebepleri

Kimi arkadaş ortamında, kimi sanal ortamda ben doyumsuzum diye atıp, tutar. Amaç, birilerini etkilemek ve söz de farklı ve özel olduğunu yalanlarla ortaya koyarak cinsel arayışa girmektir. Yüzyıllardır her coğrafyada ve kültürde farklı diller konuşulsa da 21. yüzyılda dahi halen günümüz erkeklerinin ortak kullandığı bir dildir bu. Kısaca buna, testesteron güdümlü hormon dili diyebiliriz.

Cinsel doyumsuzluk sebepleri

Ne var ki bu dili konuşanların %85'lik bölümü atıp-tutan kesim olsa da %15'lik azınlık bölümü kibarca "doyumsuzum" dediğinde doğruyu söylüyordur. Bir defa sevişmekle yetinemezler, gün içerisinde partneriyle birçok kez sevişmek isterler ya da birden fazla partnere ihtiyaç duyarlar.

Atlanmaması gereken bir husus var ki o da bu %15'lik kısımda sadece erkekler yoktur, kadınlar da vardır.. Bu doyumsuz erkek ve kadınların tek bir hayalleri vardır o da harem kurmak..

Cinsel Doyumsuzluk Sebepleri

Peki bu haremci hayalperestlerden tıbbın haberi yok mudur? Tabii ki var ve bu tür doyumsuzluk çeken erkek ve kadınlara konulan bir teşhis adı da vardır;

Erkeklere (Satiriasis) Kadınlara ise (Nemfomani) deniliyor...

Satiriasis (Hiperseksüalite) nedir?

Biyolojik, psikolojik, sosyal ve çevresel faktörlerin birbirleriyle etkileşim sonucu ortaya çıkan hastalıksal duruma denir. Cinsel taşkınlık veya doyumsuzluğa varan aşırı seks düşkünlüğüdür.

Cinsel Doyumsuzluk Sebepleri

Satiriasis nedenleri nelerdir?

*İç salgı bezleri düzensizlikleri

*Genetik faktörler

*Çocukluğun sevgisiz ya da güvensiz ortamda geçmesi

*Kleine-Levin Sendromu

*Ruhsal bozukluklar

Satiriasis tedavisi

Tedavi süreci biraz zordur ve ilaç tedavisi ile psikoterapi genelde bir arada yürütülür. Erkek doktor seçilmesi psikolojik açıdan uygun olacaktır.

Nemfomani nedir?

Kadının psikolojisinin ve yaşının tam karşıtı bir davranışta bulunarak sürekli bir erkekle ya da başka erkeklerle birlikte olma, aşırı cinsel istek arzusu ile karakteristik cinsel işlev bozukluğudur. Kısaca seks düşkünlüğüdür. Psikoseksüel bir bozukluktur. Argoda ise "penis delisi olmak" olarak adlandırılır.

Cinsel Doyumsuzluk Sebepleri

Nemfomani nedenleri nelerdir?

*İç salgı bezleri düzensizlikleri

*Genetik faktörler

*Çocukluğun sevgisiz ya da güvensiz ortamda geçmesi

*Ruhsal bozukluklar

*Organik beyin hasarları

Nemfomani tedavisi

*İlaç Tedavisi

*Psikoterafi (bayan doktor seçilmesi psikolojik açıdan uygun olacaktır)

Dip not:

Satiriasis ve Nemfomani hastalarının daha çok gelişmemiş ve yeni gelişmeye başlayan ülkelerde görüldüğü araştırmalar sonucu tespit edilmiştir. Bunun haricinde Satiriasis olan erkeklerin sos-ekonomik durumlarının düşük olduğu nemfomani olan kadınların ise aksine çalışan ve sosyo-ekonomik düzeyi yüksek olduğu gözlemlenmiştir.

Satiriasis ya da Nemfomani olmaksızın bu duruma yol açan başka nedenler de vardır;

Ruhsal bunalımlar, yaş dönüm yılları, hormonal dengesizlikler, dürtü kontrolünün kaybolduğu psikotik durumlar, borderline kişilik bozukluğu, genital-vulva egzaması, uyuşturucular, bazı ilaçlar, beyin hasar ya da hastalıkları aşırı seks düşkünlüğü durumu da gösterebilir. Bu durumda olanlar Satiriasis ve Nemfomani sayılmazlar. (Şahsen, istemesem de bu kategoriye yıllar evvel aldığım bir baş darbesi sonucunda girenlerden biriyim..)

Zaman ayırıp okuduğunuz için teşekkürler.

Sağlıklı, huzurlu ve mutlu günler dilerim..

#Er-Kek @Er-Kek


4|1
00

Benzer Benceler

  • Bu Bence, görüş paylaşımına kapalı!
Yükleniyor...