DOĞANIN GÜCÜYLE TERTEMİZ ÇAMAŞIRLAR

Rinso İle Buluşan Limon ve Karbonatın Gücü!

EmirAdakul

Hepinize selamlar değerli dostlarım 😊,

Rinso İle Buluşan Limon ve Karbonatın Gücü!

Uzun süredir sahalardan ırak kalmıştım tekrardan sahalara geri döneyim dedim 😎. Tabi ki dönerken de elim kolum boş dönmeyeyim dedim 😊.

Bugün sizlerin karşısına Rinso'nun Limon ve Karbonat isimli çamaşır deterjanı ile çıkıyorum. Birkaç haftadır bu deterjanı kullanmaktayım. Bu süre zarfında bu çamaşır deterjanını enine boyuna inceleme fırsatı da bulmuş oldum.

İsterseniz yavaştan konumuza giriş yapalım. Konumuz; Rinso'nun Limon ve Karbonat isimli çamaşır deterjanı. İlk olarak sizlere Limon ve Karbonattan bahsedeceğim.

Rinso Limon ve Karbonat Toz Deterjanda Limonun Özelliği

Rinso İle Buluşan Limon ve Karbonatın Gücü!

Limonun yapısı incelendiğinde pH değerinin 2-3 aralığında olduğunu görmekteyiz bu da asit grubunun içine dahil olduğu anlamına gelir. Yemek, sağlık, temizlik, deterjan kısaca aklınıza gelebilecek birçok alanda kullanılmaktadır.

Bu bence de ise limonun deterjanlarda kullanım alanına değineceğiz. Limonun iki özelliği çok önemlidir.

Birinci özellik asidik olmasıdır. Asidik bir yapıda olduğu için en zorlu lekeleri bile uygun kullanım koşullarında kökünden yok edebiliyor. Aşındırıcı özelliği sayesinde zorlu lekelerde artık zor olmaktan çıkıyor. Diğer özelliği ise parlatıcı bir yapıya sahip olmasıdır.

Rinso Limon ve Karbonat Toz Deterjanda Karbonatın Özelliği

Rinso İle Buluşan Limon ve Karbonatın Gücü!

Karbonatın çamaşır deterjanı üretiminde yararlanıldığı iki özelliği vardır. Bu özelliklerden biri parlatıcı olması diğeri ise limonla beraber etkileşime girerek çok iyi bir çözücüye dönüşmesidir. Bakımına önem veren kişiler karbonatın bu özelliğini bilir zaten. Maskelerin içinde var yüzü çok iyi temizliyor ve parlatıyor.

İşte O An Limon Ve Karbonatın Rinso İle Buluşması

Rinso İle Buluşan Limon ve Karbonatın Gücü!

Rinso'yu size uzun uzun tanıtmanın manası yok kısa ve özet bir şekilde bahsetmem yeterli olacaktır. Rinso artık Doğanın İçinden ismi altında kimyasal ürünlerden uzaklaşarak doğal ürünlere yönelmeye başladı. Artık %100 doğallıkla çamaşır deterjanları üretiyor. Cilt dostu olduğu kadar bir o kadar da doğa dostudur. Fiyat/performans olarak ele alınacak olunursa fiyatına göre oldukça etkili bir deterjandır. Ayrıca içerisinde doğal kokularda barındırır.

Daha detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

Rinso Limon Ve Karbonat Çamaşır Deterjanı Ve Deneyimim

Rinso Limon ve Karbonat Toz Deterjan
Rinso Limon ve Karbonat Toz Deterjan

Şahsen bu deterjanı en çok perde temizliklerinde öneriyorum. Perde temizlemede gerçekten oldukça etkili bir deterjan. Uzun süredir perdelerimizi yıkamamıştık. Tembellik mi dersiniz ne derseniz diyin. En sonunda annem '' Oğlum kalk iyi oturduk yaz temizliğine başlayalım. '' dedi ve temizliğe koyulduk 😂.

Ben uzmanlık olanım olan perdelerle ilgilendim. Uygun programda uygun derecede ve uygun bir deterjanla perdelerimi yıkadım. Deterjan tabi ki Rinso Limon ve Karbonat idi.

Perdeler aylarca yıkanmadığı için tahmin edersiniz ki renkleri gitmişti.Perdeleri çamaşır makinesine attım ve makineyi çalıştırdım. Makine bitti ve perdelere baktığımda sonuç umduğumdan çok daha iyiydi.

Rinso Limon ve Karbonat Toz Deterjan
Rinso Limon ve Karbonat Toz Deterjan

Limon sayesinde lekelerden herhangi bir eser kalmamıştı. Ayrıca yıkanmayan perdeler kirden dolayı grileşir beyaz olmaktan çıkar. Karbonat sayesinde bu grilik yok olmuştu. Kısaca perdeler tertemiz ve aynı porselen diş gibi bembeyaz olmuştu.

Rinso Limon ve Karbonat çamaşır deterjanının diğer önemli özelliği ise beyazlar dışında her renk kıyafeti, nevresimi vb şeyleri yıkama olanağı sunmasıdır. Kısaca her iki renk türünde de aynı işlemi görmektedir. Limon lekeleri kökünden temizliyor o sırada da karbonat renkleri parlatıyor.

Rinso İle Buluşan Limon ve Karbonatın Gücü!

Bu benceden de bu kadar olsun kendinize çok iyi bakın 😊

#TabiiTabiiYeniiRinso

Rinso İle Buluşan Limon ve Karbonatın Gücü!
10
3
Görüşünü yaz
10Kız Görüşü
3Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşleri

 • İnci_tanesiii
  Rinso işi biliyor karbonat ve limon her lekeye deva olmuştur sirke de kıyısından köşesinden girseymis keşkem 😃sirke, limon, karbonat bunlar süper 3 lü arkadaş sirke yi de bekliyorum sahneye jsjsjhs
  Ellerine sağlık Emir güzel anlatmışsin
  Görüş hala geçerli mi?
  • EmirAdakul

   Teşekkürler ablam. Rinsodan yeni haberler bekliyoruz işte 😂

 • redflowers008
  Emeğine sağlık, ben de Rinso Limon ve Karbonat deterjanını severek kullanıyorum ancak senin bencenden sonra daha bir bilinçli ve daha çok severek kullanacağım.Rinso İle Buluşan Limon ve Karbonatın Gücü!
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

83
 • Elfprincess
  Doğal temizlik denince akla gelen ikili ;

  Limon ve karbonat

  Evlerini deterjansız temizlemek isteyen insanların doğal yaptıkları temizleyicilere kattığı ikili limon ve karbanot çamaşır deterjanının içine girerse temizlenmedik leke bırakmazRinso İle Buluşan Limon ve Karbonatın Gücü!

  Lekelerden kurtulmak

  Temizliği yakalamak

  Bakteri ve lekeleri yok etmek

  için bu ürün birebir.

  Üstelik cilt dostu !

 • chen_03
  Hiç denemedim ama deniycem
 • Karamelaaaa
  Eline sağlık emircanim
 • matemist
  Eline sağlık çok güzel olmuş
 • miayn_menk
  Eline sağlık emirrr
 • persordinary
  Eline sağlık
 • DoğmayanGüneşim
  Yani öyle bir güzel anlattın ki 🤣 kullandığım deterjandan memnun kalmamış olsaydım koşa koşa gidip alırdım
  • EmirAdakul

   Teşekkür ederim yorumun için 😊 :D

 • badgirlll010101
  Eline sağlık, çok güzel bir bence olmuşş
  • EmirAdakul

   Çok teşekkür ederim bad girll 😊😊

 • inflames-y-
  Karbonat zararlı
 • Abzaham
  Paylaşım için teşekkürler
 • Ayhan67
  Çok güzel ve bilgilendirici bir bence olmuş eline sağlık seni tekrar sahalarda görmek sevindirici 😊😊
YÜKLENİYOR...