Av.  Serap Evcimen Çiçek

Uzmanlık Alanı: Serbest Avukatlık

Avukat Serap Evcimen Çiçek Kimdir?

1977 doğumlu olan Serap Evcimen Çiçek, 2002 yılında Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. Stajını Konya’da tamamladıktan sonra kendi ofisini kurmuştur. Aslen Çankırı Ilgazlı'dır. Avukatlık mesleği çocukluk hayali oluğu için her gününü mutlu bir şekilde tamamladığını belirtmektedir.

Hak arama bilincinin yerleşmesi için çeşitli hukuk okuryazarlığı projelerinde çalışmıştır. Bu çalışmaların kendisine aslında hak kavramının yeterince toplumsal olarak anlaşılamamış olduğunu gösterdiğini belirtmektedir. Kendisine sorulan soruları cevaplarken kimseyi kanuni terimlere maddelere boğmadan anlaşılır şekilde olmaya özen göstermektedir. Çalışma arkadaşlarının kendisini çalışkan, azimli, yenilikçi, gündemi takip eden biri olarak gördüğünü belirtmektedir.

Çeşitli kamu ve özel kurumların uzun yıllardır vekilliğini yapmaktadır. "Sosyal medya aracılığı ile avukatın yardımından yararlanmak neden önemlidir?" sorusunun cevabını açıklamaya çalışmaktadır. Ayrıca "İşten Çıkarmada Haklar", "Boşanma Nedenleri ve Sonuçları", "Tüketici Hakları", "Kat Mülkiyeti", "Çocuğun Bakım ve Eğitim Hakkı", "Aile İçi Şiddet", "Miras" gibi birçok konuda bilgiler vermektedir.

Alanında en sık karşılaştığı soruları şöyle listeliyor;

Boşanma davalarının aşamaları nelerdir?

Nafaka miktarları nelere göre belirlenir?

Velayet sorunları nasıl çözülür?

Tüketici hakem heyeti sorunları nasıl çözülür?

Eğitimi

Selçuk Üniversitesi

Hukuk Fakültesi 2002

Uzmanlık Alanları

Serbest avukatlık

Gayrimenkul hukuku

Aile hukuku ve iş hukuku

İş Deneyimleri

Serbest avukatlık yapmıştır. Çeşitli kurum ve firmalarla çalışmıştır. Özellikle gayrimenkul hukuku üzerine yazıları ve tv programları olmuştur.

Şehir: Ankara

Eğitim: Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi 2002

Av. Serap Evcimen Çiçek Son Paylaşımlar

Daha fazla detay görebilmek için kaydol ya da giriş yap

545 Xper puan
Moderasyon Başarı Oranı
Çok Süper Görüş Sayısı
YÜKLENİYOR...