Keşfet

Uzmanlık Alanı: Ceza ve Boşanma Hukuku

Avukat Ezgi Merve Sapmaz Kimdir?

Silivri'de doğan Avukat Ezgi Merve SAPMAZ, Silivri Hasan Sabriye Gümüş Anadolu Lisesi'nde lise öğrenimini tamamlamasının ardından İstanbul Kültür Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olmuştur. Ardından avukatlık stajını İstanbul Barosu'nda tamamlayarak meslek hayatına başlamıştır. Aile içi şiddet ve kadına karşı şiddet, çocuk hakları, sanık müdafiliği, mağdur - şikayetçi - katılan vekilliği konularında eğitim almıştır. Ayrıca İstanbul Barosu Kadın Hakları Merkezi ve Çocuk Hakları Merkezi üyesi olarak aktif çalışmaktadır.

Bilgiç Hukuk Bürosu'nu kurarak ceza hukuku, gayrimenkul hukuku, aile hukuku, idare hukuku ve iflas hukuku, iş hukuku ve tüketici hukuku alanlarında çalışarak Silivri'de serbest avukatlık faaliyetine devam etmektedir.

Alanında en sık karşılaştığı soruları şöyle listeliyor;

Ben bu suçtan beraat eder miyim?

Eşimi anlaşmalı boşanmaya ikna edebilir misiniz?

Boşanma davası ne kadar sürer?

Eğitimi

İstanbul Kültür Üniversitesi

Hukuk, 2015

Katıldığı Seminer ve Sempozyumlar

İstanbul Barosu - Kadın Hakları Semineri

İstanbul Barosu - Sanık Müdafiliği, Mağdur ve Katılan Vekilliği Semineri

İstanbul Aydın Üniversitesi - Uzlaştırmacılık Eğitimi

Uzmanlık Alanları

Ceza Hukuku (Cinsel Saldırı, Cinsel İstismar, Uyuşturucu Madde Ticareti, Uyuşturucu Madde Kullanma, Yağma, Tehdit, Hakaret, HAGB, İstinaf, Temyiz, İtiraz)

Aile ve Boşanma Hukuku (Anlaşmalı Boşanma, Çekişmeli Boşanma, Nafakanın Arttırılması ve Azaltılması, Velayetin Değiştirilmesi, Soybağının Reddi, Babalık Davası, Uzaklaştırma ve Koruma Kararı)

İdare Hukuku (Sınırdışı Kararına İtiraz, İhraç Kararının İptali, Tam Yargı Davası)

İş Deneyimleri

Ezgi Merve SAPMAZ, 2016 yılında Silivri'de kurmuş olduğu Bilgiç Hukuk Bürosunda avukatlık faaliyetlerini sürdürmektedir. Çalışma alanları sebebiyle Ceza Avukatı veya Boşanma Avukatı olarak tanınmaktadır.

Şehir: İstanbul

Eğitim: İstanbul Kültür Üniversitesi, Hukuk

Son Paylaşımlar

Daha fazla detay görebilmek için kaydol ya da giriş yap

714 Xper puan
Moderasyon Başarı Oranı
Çok Süper Cevap Sayısı
YÜKLENİYOR...