İlginç Yol Gösterici Bir Rüya

Gizli Üye

Bundan üç hafta önce hem duygusal hem de mantıksal olarak kafamın çok karışık olduğu karsızlık içinde hızlı bir karar vermem gerektiği bir durumda kalmıştım ve işin içinden çıkamamıştım. Birkaç gün yalvar yakar dua ettim ne yapacağım şaşırmıştım. Alacağım bu kararla büyük bir hataya düşme ihtimalini göz ardı edemezdim ama ayni zamanda kalbimde huzursuzluk da eksilmiyordu. Çünkü bu karar benim için dönüşü olmayan bir yol olacaktı. İşte o zamanlar garip bir rüya gördüm normalde rüyaları ciddiye almam ama daha önce benzer bir rüya gördüğüm ve rüyam gerçekleştiği için bu rüyadan da ders almayı tercih ettim. Rüyam şöyle;

Ben bilmediğim bir yerde sahil kenarı eski tuğlalı iki katlı bir evin etrafında geziniyordum. Ev terk edilmiş gibiydi hemen yanında kumlu alanda taşmış dize kadar deniz suyuyla dolu bir çukur vardı. Çukura yaklaştım ve çukurun içi kırmızı süs balıklarıyla doluydu. Aklıma akvaryum oluşturma fikri geldi ve etrafı gezip şeffaf poşet bulup suyun içine daldırdım. Dört beş küçük kırmızı balık yakaladım.

balıklar tam olarak buna benziyordu ama küçücüklerdi.
balıklar tam olarak buna benziyordu ama küçücüklerdi.

Poşeti çıkarıp ucunu birleştirdim ve küçük kırmızı balıklar içinde tatlı tatlı yüzüyorlardı. Poşeti iyice kavrayıp sevinçli sevinçli oradan ayrılmak üzereyken beyaz tenli, beyaz sakallı göbekli ve iri balıkçı çizmesi giymiş yaşlı, sinirli, bir adam önümü kesti. Bana kızgın kızgın hiddetli bir şekilde bakıp. Büyük balıkları bırak sadece küçüklerini al dedi ve oradan ayrıldı. Poşetteki balıklara baktım ve poşette sadece kırmızı balıklar vardı.

İlginç Yol Gösterici Bir Rüya

Bende uslu bir çocuk gibi balıkları aldığım çukura geri döndüm ve poşeti suyun içinde açıp balıkları saldım. Tüm balıklar kaçtı ve poşette hiç balık kalmadı iyice bakınca poşette sadece balık yumurtaları kaldığını gördüm. İçimden acaba bunlara iyi bakarsam balık olur mu diye düşündüm. Yaşlı adam kızar diye balıkları almadım sadece yumurtaları aldım.

Sonra uyandım çoktan sabah olmuştu içim rahatlamıştı kararımı vermem de yardımcı oldu daha cazip de gelse de kırmızı balıklar yerine yumurtaları tercih ettim. Çünkü karar ne olursa olsun adım atarken huzursuz olduğunuz tedirgin hissettiğiniz durumların üzerine gitmek yerine akışında bırakmak daha doğru sanki

Siz olsanız böyle bir rüyadan böyle bir anlam çıkarır mıydınız? Huzursuz hissettiğiniz durumlarda üzerine mi gidersiniz yoksa akışına mı bırakırdınız?

İlginç Yol Gösterici Bir Rüya
8 Cevap