Fal Meraklısı KScanlar! Gelin Bakayım Yamacıma

ɾҽժ_աօʍɑղ

Hepinize merhaba Sevgili KS canlar.🙋 Nasılsınız bakalım?

Astroloji hepimizin en merak ettiği ilgi alanlarımızdan birisi. Bilindiği gibi insanlar yaşam içerisinde doğru tercihler yapmak, geleceği hakkında fikir sahibi olmak ve gelecekteki belirsizliğin getirdiği rahatsızlığı gidermek için bilinmezi bilinir kılmak amacıyla çeşitli ritüel ve uygulamalara yönelmiştir.

🔯🔮
🔯🔮

Bu bağlamda fallar, en basit anlamda, gelecek hakkında bilgi edinmek için başvurulan geleneksel uygulamalar arasında kültürel bir öge olarak yer almıştır. Bugün sizlerle bilinen fal çeşitlerinden bazılarını tanımaya var mısınız? Hazırsanız başlıyoruz. 👀

1- Kahve Falı

Türk Kültüründe önemli yere sahip kahve falı özellikle kadınların ilgisini çekmeye asırlardır devam ediyor. Türk kahvesi falı uzmanı, fincanın içindeki lekelerin anlamlarını çıkartmak için, fincanın çeşitli bölümlerine bakar. Örneğin, fincanın üstünde oluşan lekeler genellikle gelecekteki olaylarla ilgili bilgi verirken, fincanın ortasındaki lekeler genellikle kişinin aşk hayatı ve iş hayatıyla ilgili bilgi verir.

Fal Meraklısı KScanlar! Gelin Bakayım Yamacıma

☕🙃 Fincanın tabanındaki lekeler ise genellikle kişinin sağlık durumuyla ilgili bilgi verir. Kahve falı uzmanları, fincanın içindeki lekelerin anlamlarını çıkartırken, lekelerin şekillerine, boyutlarına, yerlerine ve çevrelerine dikkat eder. Bu bilgilere göre, lekelerin anlamlarını çıkarır ve yorumlar yapar.

2- Tarot Falı

🃏👀 Tarot kartları toplamda 78 adettir. Büyük ve küçük arkana olarak ikiye ayrılır. Fal baktıracak kimse ilk önce 3 adet kart çeker. Ortada kalan kart Self Kartı olmaktadır. Kişinin duygu veya düşüncelerine, karakterinin yapısına ve kişiliğine dair olan bilgileri vermektedir.

Fal Meraklısı KScanlar! Gelin Bakayım Yamacıma

🃏Soldaki Kart içerisinde bulunmuş olduğu mevcut duruma dair olan ipuçları taşımaktadır. Mutsuz, kaygılı veya umutlu bir durumda olup olmadığı ise Sağdaki Karta göre değerlendirilmektedir. Sol tarafta yer alan kart, kişinin yaşamında önemli rol oynayan bireyleri, hayati nitelikte olan kararlarını, planlarını ve hayallerini simgelemektedir. Daha sonra ise 4 tane kart daha seçilmektedir. Bu kartlara bakılarak bireyin ilişkileri, özel hayatı, ailesi ve kariyeri ile ilgili kehanetlerde bulunulmaktadır.

3- Bakla Falı: 👀

Fal Meraklısı KScanlar! Gelin Bakayım Yamacıma

15-20 adet aralığında bakla tanesi ile genellikle roman halkından fal uzmanlarının baktığı her an her yerde karşınıza çıkabilecek fal çeşididir. Baklalar yüzeye (masa, tabak, örtü) atılarak oluşturduğu şekillere bakılır. Bakla tanelerinin düşüş şekilleri, gruplamaları ve yerleşimleri yorumlamada kullanılır. Desenlerin yanı sıra tanelerin birbirine olan uzaklıkları ve açıları da dikkate alınır. Bu faktörler, fal yorumlarını etkileyen temel öğelerdir. Semboller de bakla falının vazgeçilmez bir parçasıdır. Desenlerde beliren daireler, hatlar, üçgenler gibi semboller, farklı anlamlar taşıyabilir. Örneğin, daire bütünlüğü ve dengeli bir geleceği temsil ederken, üçgen de büyüme ve değişimi sembolize edebilir.

4- İskambil falı :♣️♥️

♦️♣️
♦️♣️

Bir iskambil destesinde toplamda 52 adet kart bulunur. Bu kartlar bilindiği üzere kupa, maça, sinek ve karo olmak üzere dört farklı gruptan meydana gelir. İskambil falında yer alan her kart farklı bir anlam taşımaktadır. ♣️♦️♠️♦️♣️♦️ Kupa kartları; su grubunu temsil eder. Kalp şeklindeki sembollerinden de tahmin edebileceğiniz gibi bu kart duygu durumları ile ilişkilendirilir. Aşk, aile ve arkadaşlık gibi her türlü ilişkiyle ilgili anlamlar taşımaktadır. Maça kartları; hava grubunun temsilcisidir. Geleceği yorumlaması ile bilinir. Gelecekte sizi zorlayabilecek veya bir meydan okuma durumuna sürükleyecek olan olayları sembol etmektedir. Geleceği yorumladığı için de yapacağınız planlar konusunda uyarıcı nitelikte, yol gösterici olabilir.

Sinek kartları; ateş grubunda yer almaktadır. Yakın geleceğiniz ile ilgili olaylarla ilişkilendirilen bir kart grubudur. Yaşanması beklenen ve yakında başınıza gelecek olan olumlu olayları temsil etmektedir. Karo kartları; toprak grubunu temsil etmektedir. Bu kart grubu, yalnızca maddi anlamlar taşımaktadır. Para ile ilgili artış veya sıkıntıları yansıtmaktadır. Ek olarak kariyerinizle ilgili yaşanacak iyi veya kötü olaylarla ilgili de yorumlarda bulunur.

5- El Falı :👀🖐️

Kökeni Hindistan olduğu söylenen el falı günümüzde hala popülerliğini yitirmemiş bir fal türüdür. El falına rehberlik edecek 4 adet çizgi mevcuttur. Kalp çizgisi, Akıl çizgisi, Hayat çizgisi, Kader çizgisi (bu sadece bazı insanlarda vardır)

Fal Meraklısı KScanlar! Gelin Bakayım Yamacıma

Ateş Grubunda:🔥 Parmaklar kısa, avuç dikdörtgen : Tüccarların, fizik tedavi uzmanlarının ve bilgilerini tutkuyla aktaran öğretmenlere özgüdür.

Su Grubunda: 💧 Parmaklar uzun, avuç dikdörtgen. Araştırmacılara, mühendislere ve entelektüellere aittir

Hava Grubunda:💨 Parmaklar uzun, avuç kare. Yazarların, psikologların ve bazen de doktorların ellerine özgüdür .

Toprak Grubunda: ☘️ Parmaklar kısa, avuç kare . Sanatkar ve tarım işleri ile uğraşanlara özgüdür.

Fal Meraklısı KScanlar! Gelin Bakayım Yamacıma

El falı hayat çizgileri haricinde şu esaslara göre değerlendirilir: Kadınlar için, sağ el kader ve sol el ise yaşam boyunca yapılan işlerdir. Erkekler için tam tersidir. Sol el kader ve sağ el yaşamın boyunca yapılandır. Kimileri sol elin imkânı ve ne olduğunu gösterdiğini söyler. Ve ellerdeki bir farklılık, onlardan birinin, konu hayatları olduğunda, onu değiştirmek için harekete geçeceği anlamına gelebilir.

6-Yıldızname Falı :⭐

🔮🔯 İşte geldik en zor fala. Kolay kolay ne bakanı bulunur, ne de anlayanı. Doğum tarihi isim ve anne ismi önemlidir. Doğum tarihinden kişinin yıldızı, anne ve kendi isminden Ebced Hesabı yöntemiyle burcu tespit edilmektedir. Peki bu faldan merak ettiğiniz neleri öğrenebilirsiniz. Sizler için sıralayalım:

Kaç nikahınız olacak? Kaç tane çocuğunuz olacak ? Eşiniz nasıl birisi olacak?

Bulunduğunuz sıkıntı ne zaman bitecek? Dost ve düşmanlarınız kimler?

Üzerinizde büyü veya sihir var mı? Daha önce hangi hastalıkları geçirdiniz?

Uğurlu günleriniz hangileri?

Geçmişte neler yaşadıklarınız gibi birçok şey yıldız name ile öğrenilebilir.

🔯
🔯

Fala düşkünlüğü olan arkadaşlarım, umarım biraz da olsa merakınızı gidermişimdir. Ancak bu konuda herkesin ortak kanısı nedir “Fala İnanma, Falsız da Kalma” hepinize gönülden sevgilerimi gönderiyorum. 💕

Fal Meraklısı KScanlar! Gelin Bakayım Yamacıma
10 Cevap