Türk kızları baba evinde gerçekten prensesler gibi mi?

Bugünlerde "ben baba evinde prenses gibiydim!" cümlesini birçok Türk kızından duyarız. Peki Türk kızları söyledikleri gibi baba evinde gerçekten de prensesler gibi mi? Kızlar baba evinde prensesler gibi misiniz?Türk kızları baba evinde gerçekten prensesler gibi mi?

1|4
250157

En İyi Erkek Görüşleri

• Kral ben olduğuma göre kızlarım da prensesler. :):

11|1
    3|4
    ARTIK GEÇERLİ BİR GÖRÜŞ DEĞİL

En İyi Kız Görüşleri

• Külkedisi de bir prenses işte o ben

0|0
    0|0
  • Elalemi bilemem de beni babam tam prenses olarak büyütmeye çalışıyor elin oğlu üzmeye kalkışınca kapı gibi karşılarında duruyor ben hep onun omzunda ağladım ne kadar iyi biriyle evlenirsem evleneyim babamın binde biri kadar olamayacak

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 155

• Genelde öyle.

0|0
    2|0
  • Ülkemizde kızlar baskı altında yaşıyor zorla bakılıyorlar zorla yedirilip içiyorlar özgürlükleri kisitlaniyor sonrada baba evinde prensesler gibiler diyoruz buna ancak çocuklar inanır..

7|0
    0|0
    • Gerçekten dogru

• @_Hey_Sebastian Bide dedektif gibi inceliyorlar totona kadar bakarlar. bileklerine, tırnaklarına.. kirpiklerine.. dudaklarına telefondaki mesajlarına ayakkbıyı giydin kapıdan çıktın sağdanmı gittin. solndamı gittiğine. bütün arkadaşlarının isimlerini senden daha iyi bilirler.. senden daha çok kullanırlar.. evde dedikodu olursun.. zaten dokuz köye duyurmuşlardır. namını adını.. özel hayata saygı yok kendinle biraz ilgilen nefret duyuları devreye girer..

• O babaevindeki otoriteden kurtulmak icin evlilik yapan cok. Insani ailesinden baska hic kimse karsiliksiz sevmiyor. Aile insanin nazini, kaprisini, hatalarini kaldiriyor bunlara ragmen sevgiyle sariliyor. Elin olgu ve ailesi bu kadarina gelmaz, gelemez. Otoritesi de olsa kendi ailenizin yanindayken her zaman el ustundesiniz.

1|0
    0|0
  • Hiç zannetmiyorum.

Evde bildiğin pakize gibiler ama dışarda maşallah kraliçe elizabeth gibiler.

Babalarının evlerinde bulamadıkları herşeyi eloğlundan beklerler. vermeyincede trip atarlar.

Babası su istese tıpış tıpış getiren bu prensesler, dışarda kahvaltı yapalım mı dediğinde de mekanları beğenmezler.

yani bildiğin hint fakiridir bizim prensesler.

3|1
    2|0
  • Çok azı öyle genelde ailesiyle çatışan, babasıyla arası hiçte olmayan, annesini sevmeyen içten içe beyaz atlı prensini bekleyen ya da bu b*ktan dünyada ayakta kalmaya çalışıyorum kafasını yaşayan tiplerdir. Ama dışarıya premses, havalı kız, zengin kız imajı çizmek için tüm enerjileriyle çalışırlar genelde rezil olurlar :D

2|0
    1|0
  • Her baba aynı değil. Bazı babalar kızlarını el bebek gül bebek büyütüyor. Bazılarına da baba demeye bin şahit lazım.
    Bazen kız arkadaşlarımla konuşurum bu konuları, babalarından çok şikayetçi olan çok tanıdığım oldu. Bir ilgi bile göstermeyen sığ baba çok var.

0|1
    0|0
  • Ailelerin kızlarını korumak için evden çıkarmadığını, ergen kız çocuğunu boğacak şekilde kısıtlama getirilerek çatışmaya yol açması ve bu gibi nedenler sebeniyle sırtında koca bir yük ile hayatına devam eden kız vermiş olduğunuz örneğe asla uymaz.

2|0
    0|0
  • evden eve değişir ama genelliği evi temizleyen annesine yardım eden kişilerdir bunu prenseslik olarak görüyorlar ise evet babalar evinde prensesler gibilerdir :)

1|0
    0|0
  • Genel bir şey söyleyemeyiz ne insanlar baba oluyor sonuçta ama bunun cevabını da o evden ayrılmadan anlayamaz kızlar. Babasının iyiliğini düşünüp söylediği şeyleri bile yobazlık sanıp sevgilileri aynı şeyi söyleyince düşünceli sevgilim diyen kesim de var. Soru nereye çeksen oraya gidiyor 😊

1|0
    0|0
  • Kendini bulamamışlar kullanabilir bu cümleyi bana birşey ifade etmiyor, karekterin oturmamışsa önceki hayatında prenses olsan ne kraliçe olsan ne? herkeste olduğundan fazla görünme çabası samimiyetsizlik sonra iletişimlerde kazalar kazalar...

1|0
    0|0
  • annesinin kül kedisi babasının prensesi kaynanasını idare eder ama seni değil kaynana anne sen onun babası gibisin kral o yüzden dünyanın en güzel kızı o en güzel fizik onda hamarat o çalışkan o herşey o sen orası onun hayatında nereye girebildiysen ordasın ne yukarı ne aşağı

0|0
    0|0
  • Şimdi bütün kızlar baba evi der 🤔
    O zman bu sağda solda evlensemde kurtulayım söyleyen kızlar kimler. İstisna değil ciddi oranda denk geliyorum.
    Baba evi farklı ama eğer adam gibi birine denk gelirse yani koca anlamında asıl o zaman prenses hayatı yaşar.
    Babasının evinde çocukluğu saymazsan maksimum 20 sene geçirir. geriye kalan uzun ömür kocayla geçer.
    O yüzden asıl genişleme devri koca eli
    Yükselme dönemi baba evi 🤔😄

0|0
    0|0
  • Yok be hurafe o hurafee.

Prenses olan kiz bir prense gider
    Görülen o ki muhittin abiler Mahmutlar revaşta. Demek ki prenslik prensesslik eski moda

1|0
    0|0
  • Kül kedisi gibiler. Dışarı çıkınca prensese dönüşüyorlar saat 12 olmadan da eve dönmeye çalışıyorlar tekrar kül kedisine dönüşmemek için

2|0
    0|0
  • Bir cok ulkeye bakarak evet. O cok begenilen Avrupa ulkelerinde 18 den sonra kendi basina birakilir. Turk Aile yapisinda bence evet

3|0
    2|0
  • Evlenip evden kacma pesin de ne prensesi hayal dunyasin dan gercek zalim dunyaya donun.. Gec olmadan.

1|1
    0|0
  • bugun haberlerde kızına tecavüz eden babalar bile çıkyıo ben bu insan denen varlığı çözemedim hala prenses olduklarında pek sanmıyorum ama yinede iyi insanlar oldukça her yerde prenses de olur umut da

1|0
    0|0
  • Evet kız kardeşim tam bir elizabet... Ben işte o evde ben çalışır o yatar... Kadınların genel olarak öesleği miskinlik, tembellik, şikayet, kavga, yalvarma

0|0
    2|0
  • Düşük gelir ve orta gelirli aileler için kesinlikle hayır...
    Belli bir yaştan snr herkes senden birşey bekler.
    Gerci zengin bir koca bulamazsan da aynı durum ya..
    Hayaller Hayatlar...

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    135

Kızlar Ne Diyor 248

• Sadece hadiseden duydum bunu adfghj
    Değiller bence

9|6
    1|1
    • Büyük hayaller Kötü bir koca berbat bir hayat. sonuç kendini kandırma cümlesi. baba evinde prensesler gibiydim 😜

• Onunda durumu ortada :D

• Değiller misal ben donla oturuyorum. Hangi prenses evde donla oturuyor.

2|2
    0|0
  • Evet öyleyim doğrusu fjfj

0|0
    2|4
  • Değiliz

0|0
    0|0
  • Baba evinde prenses degil kraliceydim ben nasıl mı?
    Şimcik efenim bu konu beni bayaa ilgilendiriyor o el bebek gul bebek prenses kelimeleri tam benim için söylenir çünkü ablamla abim arasında 12 yaş var ee tabi geç olunca sevgi saygı ilgi hep senin oluyor sana arada yıl farkı olduğundan hep en iyisi alınıyor ablanin abinin eskisini giymiyorsun ablan abin belli 1 yasa geldiginden seni kiskanmiyor senin icin en iyisini istiyor bunun yanında en küçük ben olduğum için bana yaşca en büyük kuzenim 6 yaşında yani çevremde benden başka ilgi gösterilecek çocuk yoktu ha bunu da geç bana anneannemin ismi verildi aneannemde cok sevilen bir kadın şu an 18 yasima geldim hala ne zaman memelekete gitsem sen onun torunu musun diyen beni hic görmeyen insanlar beni baş köşeye oturttur üstüme titrer mesela kuzenlerime 5 tl verilirse bana 10-20 tl verilirdi sen anamin, halamin, teyzemin adisin diye. Evde de benimki artık prenseslik değil kralicelik bildiğin saltanat kurdum. tabi bu şekilde büyümenin bana çok zararı oldu çünkü bencil ve şımarık yetistim ayni zamanda hirs ve cekememezlikte var birinde bir şey varsa ben bende onun 2 katı olmasina alistim doyumsuz ve gorgusuzum bu yüzden yani o baba evindeki prenses benim pardon prenses demisim kraliçe 👄

0|0
    0|0
    • Ha buna birde çocuğu olmayan teyze ve enisteyi ekleyelim kendi cocuklari yok diye beni cocuklari gibi sever her seyin en iyisini kalitelisini alırlardı

• Kesinlikle değiliz. Kendi adıma konuşayım babam ilgilenmezdi. Her işimi kendim görerek, psikolojik olarak bütün telkinleri kendi kendime yaparak büyüdüm. Çoğu arkadaşımın da benim gibi babalarıyla sorunları var. evlada sahip cikmanin sadece annenin görevi olduğunu düşünüp sadece para vermede işe yarıyorlar. Aslında Türkiyede en eksik figür baba. Türk erkeği bence ( büyük çoğunluğu ama tabi ki istisnalar var ) iyi baba olamıyor

3|0
    0|1
  • Ben gerçekten öyleyim. Bilmiyorum başka hangi erkek kapımı çalıp özledim diye sarılır. Kim benim için ağlar. Kim kısıtlasa da kızsa da sırtını donmez. Kimin yan odada olması bana güven verir. Kime bu kadar gözüm kapalı güvenirim. Kim bu özelliklere sahip ki?

0|0
    0|0
  • Benim ailem prenses muamelesi yapmaz bana ama ben kendime o muameleyi hep gösteririm açıkçası en iyi seyleri hak ediyorum bence ve her iyi niyetli kızlarda kendine prenses gibi davransın amma içinde ufak bir gaşarlik olanlar hic o sayfaya girmesin bilee😊

3|0
    0|0
  • Ne prensesi ya evden ayrılana kadar hizmetçiden farkımız yok her işi bize yaptırıyoolar prenses gibi olsaydık üni de şehir değiştirip evden ayrılmak için yırtınmazdık

2|1
    0|0
  • Valla öyle, zaten baba evinde huzurlu olmayanlar erkenden bulup bir koca evleniyor o durum biraz yağmurdan kaçmak gibi doluya tutuluyorlar. Baba evi gibisi var mı ya, rahatlık huzur orada... Nazini çeken ana baba yanında prenses gibi her kız. Prensesler gibiyiz oley

0|0
    2|0
  • Evet tabiki prenses gibiler ayrıca haklılar da kim çile çekmek için evlenir ki. Baba evinde ben temizlik yapmazdım canım ne zaman isterse o zaman hatta yemek bile annem yapardı evlenince işler değişiyo

0|0
    1|0
  • Evet prenses gibiyim. Benim babam hayatımda şu ana kadar en çok sevdiğim ve seveceğim erkek, bana en ufak bir zarar gelse dünyayı yakar. Paraya ihtiyacın var mı diye sormaz her 2-3 günde bir verir çünkü istemeyeceğimi bilir ben kötüyken güldürür, alışverişe çıkarır, evde iş yaptırmaz gezmelere götürür. Türkiyede olduğum zaman içinde her ne istersem yapar, gözü gibi bakar bana. Allah uzun ömürler versin ona❤

0|0
    1|0
  • Kan bayram temizliği yapan tuvalet banyo temizleyen bulaşık yıkayıp yemek yapan ütü yapan bir yere gideceği zaman yanında erkek kardeşiyle ya da abisiyle ya da kuzeniyle giden istediği zaman istediği saatte istediğini giyerek geçemeyen prenses mi olur lamk. bunu diyen ağır kezbandır. Kimse kendini sosyetik göstermesin evin içinde çoğunuz Pakize gibisiniz bir şey yapmak istediğinizde babanıza kedi gibi miyavlıyorsunuz öyle anneye babaya salak salak trio de atamıyorsunuz sevgilinize vermeseniz bile ara ara koklattığınız için ona borunuz ötüyor ne zaman kendin iş sahibi olursun kendi evini alırsın dayarsın döşersin kendin kazanırsın yalnız yaşarsın anca öyle prenses olursun. Tek ayak üstünde kırk yalanla kendini olduğundan çok yüksek göstererek bu dediğin olmaz.

3|2
    1|0
    • İşte dürüstlüğün sesi. Katılıyorum, kadınlar için de erkekler içinde ekonomik özgürlük, kendine yeten bir birey olabilmek çok önemli.

• Baba evinde değilim ama babamın aldığı evdeyim beykozdan evimi Son model arabamı aldı arabanin benzini bakımı ona ait okuttu iç mimarim ve babamın şirketinden müdürlük yapiyorm

1|0
    1|0
  • Eveeeet babam kral olduğuna göre bende prensesim... özgürlumuz kısıtlıda olsa baba ve anne çocuklarina hatta babalar kizlarina hiiç kıyamaz istediklerimi ellerinden geldikçe yaptılar korudular beni .. sinavim varken uyumazlardi.. hastalanirkan deli oldular etrafımda pervane ve çoook şey daha ... koca evinde karşiliksiz sevgi var mı

1|0
    1|0
  • Babamla hiç aram yoktur anlaşamıyoruz. Ama gel gör ki en ala prenseslerden farksızım. Ne istersem yapılır ne istersem alınır. Kimse bana böyle bakmaz başka. Bu tribimi atarımı da ailemden başkası çekmez. Ailelerinize şükredin. Ne yapıyorlarsa bizim için.

0|0
    2|0
  • Kendi adıma konuşacak olursam evet aynen öyle. Allah razı olsun çok anlayışlı bir anne ve babam var. Tek istedikleri okulumu bitirip mesleğimi elime almam ve devamında mutlu bir yuva kurmam. Başka bir beklentileri söz konusu diil.

1|0
    0|0
  • Bu prenses takıntısı da gülünç yani. Kendini herkesten üstün/farklı görenler aslında kendinden emin olmaz, özgüven problemi olur içlerinde.

2|0
    0|0
  • Değilim, ama ileride kurduğun ailede prenses olucam fıdksj

insan baba evini kendi seçemez ama kuracağı yuvayı seçebilir😇

1|1
    1|0
  • Ne kadar şükürsüz insan çok bu sitede babamın zaman zaman hatası olsa dahi her istediğimi hemen yapamayacak olsa dahi öyle zamanlar da yaşattı ki değil prenses kraliçe gibi hissettim.

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    228

Benzer Benceler

Yükleniyor...