Bugün, Uluslararası Aile Günü! Aile bağları kopuk olan bir erkekle/kadınla evlenir miydiniz?

Mr-GYC
"İnsan evlenince tek o insanla evlenmez, aynı zamanda onun ailesi ile de evlenir." der annem hep. Bu yüzden o ailenin iyi olması gerektiğine vurgu yapar. Bende hem bu günün öneminden, hem de bu söylemden hareketle bu soruyu sormak istiyorum:
Aile bağları kopuk olan bir erkekle/kadınla evlenir miydiniz?
Evleneceğiniz kişinin aile yapısı sizin için ne kadar önemli?
Bugün, Uluslararası Aile Günü! Aile bağları kopuk olan bir erkekle/kadınla evlenir miydiniz?
Neden Aile Günü Kutlanıyor?
1995 yılında Birleşmiş Milletler bu yılı Hoşgörü Yılı olarak ilan etmiş ve o yıl Aile Günü'nün teması "Hoşgörü Ailede Başlar" şeklinde belirlenmeye başlamış. O tarihten bu yana da, toplumun temel birimi olan aileye ilişkin konulara kamuoyunun dikkatini çekmeyi ve bu yöndeki eylemleri öne çıkarmayı hedeflemek maksadıyla her yıl Aile Günü olarak bugün kutlanmaya başlamış.
#AileGünü

Bugün, Uluslararası Aile Günü! Aile bağları kopuk olan bir erkekle/kadınla evlenir miydiniz?