Büyük kapışma: Yalnızlık Allah'a mı mahsustur yoksa bekarlık sultanlık mıdır?

İki tür fikir var, birincisi "yalnızlık Allah'a mahsus" der, evlenmeyi savunur, diğeri "bekarlık sultanlık" der evlenmemeyi savunur. :D Siz hangisindensiniz? Büyük kapışma: Yalnızlık Allah'a mı mahsustur yoksa bekarlık sultanlık mıdır?

1|4
87117

En İyi Erkek Görüşü

• Yalnızlık Allah'a mahsustur sözünü yalnızlıktan şikayetçi olanlar için kullanılır genelde...
    Bekarlık sultanlık sözünü de evlenip de çocuğun veya eşinin dertlerinden kendisine zaman ayırmayan kişiler kullanır çünkü bekarken sultan kadar rahat hissettiklerini bu günlerde anlarlar...

Bu soru nasıl popüler oldu? Çok saçma...

1|0
    0|0
    • Yalnızlık Allah’a mahsus yalnızlıktan şikayetçi olanlar için kullanılır, yani yalnız olmak istemeyenler için.

Bekarlık sultanlıktır da evlilikten sıkılan ve bekar olmak isteyenler için.

Zıtlar yani aslında. Açıklamasını yapıp yine de anlamadığınız için size saçma gelmiş demek ki

• Yalnız olmak istemeyenler evlenmek istiyor diye net bir sonuç yok, arkadaş çevresi isteyenler de var, abla-abi-kardeş-kuzen isteyenler de var. Hiç kimsesi olmayanlar var yetimhanelerde bu kişilerin tek isteği evlilik mi? Sanmıyorum. Yetimhane de yaşamış büyümüş birisiyim ve arkadaşım var ne annesi ne abisi var yalnızlıktan usandığını söylediğin de bu sözü kullanırız ve daha sonra beni ve abisini hatırlatırım çünkü Allah'ın bize verdiği yollara girdik ve Allah onun yanında...

Bekar kalana sultan, Evli olana vezir... derler...

• Ne annesi ne babası var*

En İyi Kız Görüşü

• Aslında hiçbirimiz yalnız değiliz. Fiziksel olarak yalnız olsak bile manevi olarak tutunacak bir dalımızın olması lazım. Aksi halde depresyona kadar gider bu yalnızlık düşüncesi. İnsan kendi kendine yetmeyi de öğrenmeli. Yalnızlığı iyi değerlendirmeli.

Bekarlığın sultanlık olduğu bir nebzeye kadar doğru; özgürsün, istediğini yaparsın.

ama;

Bir süre sonra insan bu durumdan sıkılıyor ve gerçek anlamda sevip sevilmek, mutlu bir yuva kurmak, çoluk çocuk sahibi olmak istiyor.

Bekarlığın yeri ayrı, diğerinin yeri ayrı.

2|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 116

• Sultanlikla yalnizligin Allaha mahsus kisminin ortasindayim

3|1
    0|0
  • Bekarlık sultanlıktır diyenleri 40 yaşından sonra görürüz artık. :)

3|0
    0|1
  • Allah yalnız değildir birincisi Bekarlık da sultanlık değildi ikincisi

1|0
    0|0
  • Bekarlık sultanlıktır. Bu konuda tecrübeli olduğum için söylüyorum çünkü hayatımın en ezik dönemini evli olduğumda yaşadım şimdi bekarım :)))

6|1
    0|0
  • Bekarlık sultanlık değil imparatorluktur. Ama 1. resimdekinden söz etmiyorum. Tek başına yalnızken kurduğunuz imparatorluktur bu. Etrafınızda kızlar olsun diye kızlara yalakalık yaparsanız o zamanda bekar kalırsınız ama imparatorluğunuz değil kızlara bağlı uydu devletiniz olur. Yani bir diğer değişle kızların kukla devleti olursunuz.

1|0
    0|0
  • Fotoğraf seçimleri çok kötü, bekarlık ne zamandan beri kucakta iki kadın fotoğrafıyla açıklanır oldu?

1|0
    0|0
  • Evlenmek sunnettir dini acidan bakarsak
    Toplumsal olarak ulkemizde iki tarafa da baski vardir lakin kim nasil rahatsa oyle yasasin. cunku bazi insanlar istese de evliligi yurutemez anne baba olamaz o sorumlulugu tasiyamaz.
    Ama hayat sevince guzeldir bence

2|0
    0|0
  • Yalnızlık değil, teklik Allah'a mahsustur.. Bunu belirtelim..

Ama insanlar bir kadın bşr erkekten yaratıldığından ve büyük bir sünnet olduğundan evlilik gibisi yok..

#Vesselam

1|0
    0|0
    • Teklik Allah'a mahsus olduğundan yalnızlıkta ona mahsus değil midir zaten?

• @Hillsmoonn peki siz öyle kullanın 😊

• kardeşim bekarlık sultanlık diyenlerin yüzde 80 ni 40 yaşından sonra evlenme peşine düştüklerini biliyoruz bari insanları kandırırlarda ALLAH ı damı kandıraqcaklar

1|0
    0|0
  • evlenip balayına gideceğime, bekar kalır alayına giderim diye bir söz var ya bence yanlış. Evleninceye kadar istediğin kadar alayına git kim tutuyor seni. Alayına gideceğim diye evlenmemek nedir yaa. Sonu yok ki bitiremezsin.

1|0
    0|0
  • bekarlık sultanlıktır tabiki ama evlenmekte gereklilik hatta aile baskısı nedeni ile bir zorunluluk halini alabiliyor ama buna değicek hatun cıkmıyor insanın karşısına

1|0
    0|0
  • Bekarlık sultanlık deyip de ilerleyen yaşlarında pişman olmayan hiç bir insanı görmedim daha. Yalnızlık Allah a mahsustur tabi ki de. İmkanınız varsa evlenin benden size dost tavsiyesi bekar hayatı bir yere kadar. :)

1|0
    0|0
  • Allaha mahsus bir durum..
    Allah her insanı bir çift üzerine yaratmıştır...
    "Evleniniz, çoğalınız, çünkü ben Kıyamet gününde sizin çokluğunuzla iftihar edeceğim." Hadis...
    Evlenen dinini tamamlar. Hadis...

1|0
    0|0
  • Seversem ve bana herşeyim ile özel hissettirirse tabiki evlilik en iyisidir onunla birşeyler paylaşmayı falan çok isterdim.
    Ama bana bunları hissettirmeyen biriyse karşındaki tabiki bekarlık.

1|0
    0|0
  • Yalnızlık insanın katlanacagi bir duygu değil alisirim dersin alisamassin hamdim pistim oldum der insan anlayana

1|0
    0|0
  • Elbetteki Yalnızlık Allaha mahsustur.
    Nitekim Bekarlık konusunda insanların bu tür zihin yakıcı bir söze göre hayatlarını yaşaması ise daha çok, hayatın ne kadar toz pembe olarak göründüğü, dünyaya geldik bir kere diyerekten hiç yaşlanmayacakmış, ölmeyecekmiş gibi hayat sürmeleri ve içinde bulundukları durumun ise ne vahim bir imtihanla sınandıklarının farkındalıklarına varmamaları, yaşlandıklarında keşke demelerine delalettir. her insan ister ki bir yuvası ardında bırakabileceği, kabrinde bir fatiha okuyabileceği ahlaki miraslarını nesiller boyu taşıyabileceği bir mirası (evlat) bulunsun diyerekten gönül etmektedir. bu yüzdendir ki ben Bekarlık sultanlıktır sözüne zerre kadar inanmıyorum. ahlaki boyutta ise bu sözü tavsiyesiz bir şekilde kınıyorum...

2|0
    0|0
  • gönlümün kraliçesi gelene kadar yalnızlık iyidir. bundan sonra bu kalpte tek bir kişi olsun gereksiz kişiler gireceğine yalnız olmayı tercih ederim

2|0
    0|0
  • yalnızlık allaha mahsus.. her ınsan tek basına ceyrektır! bır es ıle ancak tamamlanır..

2|0
    0|0
  • "Tek" lik ALLAH'a mahsustur, o yüzden hayırlı bir kısmet çıkarsa karşıma hemen evlenicem 😁

1|0
    0|0
  • Bence evlilik guzel ama uyumlu ve rahat olmak lazim. İsin içine çocuk ve sorumluluklar girince yük çok artiyor.

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    96

Kızlar Ne Diyor 86

• Kişiden kişiye değişir. Aidiyet duygusu olmayan ve sadık olmayan kişiler evlenmemeli. Diğerleri de doğru insanı bulduğunda zaten evleneceklerdir.

2|0
    0|0
  • Bekarlık sultanlıktır 😂

1|0
    0|0
  • Guzellik-yakisiklilik bir yere kadar. Bekarlik sultanlik istedigimle herseyi yasarim diyenler 40 yasindan sonra kara kasina kara gozune bakmaz kimse kimsenin. Bir omurde yanliz gecmez. Yanlizlik ancak Allah a mahsustur. yinede herkesin kendi ozeli ve tercihi Allah kimseyi yanliz birakmasin.

1|0
    0|0
  • Bekarlik sultanlik yalnızlık ise özgürlüktür bu yüzden ne es ne cocuk ne de sevgili çekilmez bu 3 günlük dunyada..

1|1
    0|0
  • bekar olmak yalnız olmayı tanımlamaz o yüzden sorunu eksik ve sacma buldum

1|0
    0|0
  • Bekarlik sultanliktir hicbir korkun yok strese girmene de gerek yok rahat rahat yaşayip gidiyosun işte

1|0
    0|0
  • Bekarlk sultanliktir hocam ama aşksız da yaşanmaz 😊
    Bkz. "Hepinizden nefret ediyorum ama tek başına da canım sıkılıyor."😂😂

1|1
    0|0
  • Bende durumlar dengesiz😄 tam hayatıma biri girecek oluyorki bekarlık sabah uykusu gibi bir tatlı geliyor😄

1|0
    0|0
    • Yalnız tehlike çanları çalmaya başlamış sen gelene gidene yok verme en iyisi

• Bn gençte gösteriyorum zaten sıkıntı yok. Evlilik yaşla ilgili bir durum değil zaten hazır olmakla ilgili bide nasip tabi 😊

• bence hazır olduğun kesin de o bakımdan... ruhen bedenen ama biri yok sanırım :)

• Anlaşacağın biri yoksa evlenmeyeceksin ne yapacaksın başka

1|0
    0|0
  • Yalnızlık Allaha mahsustur. Yaş kemale erince artik evlilik düşünülmeye başlanır.

1|0
    0|0
  • Gençlikte bir nebze çekilirde yalnızlık yaşlanınca can yoldaşı lazım..

1|0
    0|0
  • Yalnızlık Allah'a mahsus fikri daha yatkın. Yalnız başına kime sultan olacan:))

1|0
    0|0
  • Bekarlik sultanlıktır bunu bilir bunu derim ne olursa olsun sonunda yine yalnızsın

1|0
    0|0
  • Valla bn hic ütü yapan bulaşık yikayan sultan görmedim

1|1
    0|0
  • Bekarligi tercih ederim evlenenlerin çoğuda boşanıyor psikoljm bozuldu

1|0
    0|0
    • Abartıyorsun millete göre mi yaşıyorsun sen hem risk akmadan denemeden kim görmüş gerçekleri?

• Tamam da oturup bişiylerden düşünürken hayat senin tanıdığın üç beş erkek den ibaret değil bununda biliyorsun dimi diye sormak isterim sana?

• Sende takip atar mısın bir yazamıyorum çünkü diğer türlü şu konu hakkında konuşmak istiyorum seninle

• Yalnızlık Allah'a mahsustur. Bekarlık hayatına bir süre sonra doyarsın.

1|0
    0|0
  • Bekarlık sultanlıktır birlikte yaşam ise bekarken kraliyettir

1|0
    0|0
  • Slogan şu evlilik hükümdarlık sende evlen sende hükümdarlığını kur 😂😂

1|0
    0|0
  • bekarlık sultanlıktır belli bir yaştan sonrada evlenmek gerekir.

1|0
    0|0
  • Doğru kişi çıkana kadar bekarlık sultanlıktır

4|2
    0|0
  • Kızlar Devam
    66
Yükleniyor...