Hiç aşık olmamış birine aşkı anlatacak olsanız ne anlatırsınız?

Hiç aşık olmamış birine aşkı anlatabilir misiniz?

#AnKaKuŞu 💕💕

5|7
123214

En İyi Erkek Görüşü

• aşk bir gülü sevmek..
    senin muhteşem yanlarına hayran değilim.. Senin dikenlerine de razıyım demektir aşk..
    ben seninle ağlamaya da varım..

17|5
    1|6
    ARTIK GEÇERLİ BİR GÖRÜŞ DEĞİL

En İyi Kız Görüşü

• Her duada en başta onu anmak, onu dilemek Allah'tan dua dua. sabah onun adıyla uyanmak, gece onun adıyla uyumak, yürek yangını , hem dert hem deva, hayallerin baş rolü :-)

16|6
    0|0
    ARTIK GEÇERLİ BİR GÖRÜŞ DEĞİL

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 213

• aci biber yersin iştahın açılır
    sonra migden ağrır
    aşk budur işte
    derim

7|1
    0|0
  • Kontrolsüzlük.

1|0
    0|0
  • Aşkı anlatacak olsam mı? Aşk öncelikle yaşanır ki, yaşanmamışlıkların anlatımına da hayal ürünü denir. Yaşadıklarınızı ya da yaşanmışlıkları anlalatabilirsiniz, ama yaşamamış , görmemiş birine ve henüz algılamaktan uzak birine bunu anlatmak, açıklamak sadece teoriden öteye gitmez sanırım. Algıda da çok önemli bir sorunumuz var, aşk denildiğinde aklımıza, hep iki insanın birbirleriyle veya birinin bir diğerine olan, bazen ölümü bile göze alacak kadar ki bağlılığı ve sevğiyi ifade eder, öyle ya! Amma bu kadar darmıdır aşkın tanımı ve yaşanılanı. Daha ilk nefesimizle bulduğumuz ilk havayla başlar aşkımız, ilk sesini duyduğumuz , kokusunu aldığımız , dokunduğunu hissettiğimiz, sonraları görebildiğimiz, sütüne doyamadığımız , annemize duyduğumuz aşkla, başlamaz mı? Bununla başlayan bir aşkın tanımını varın siz genişletin, beslediğimiz hayvanlarınızla, bitkiilerinizle, hatta cansızlara kadar eviniz ve arabanıza uzanın, doğa harikalarına , tattığınız gördüğünüz, dokunduğunuz, duyduğunuz, kokladığınız herşey sizde ne uyandırıyor, bir düşünün bakalım? Allah aşkından yola çıkıldığında, onun yarattıklarına olan aşkımızın tarifini yapmak ne mümkün ki, bunu insan olabilmenin farkına varan biri olabilmek adına, başka bir insana anlatmaya çalışmayı , ancak kör birine aşkı tarif etmekle bir tutarım...

3|0
    0|0
  • Aşk lunapark gibi. Çok eğlenirsin, mutlu olursun, ama jetonların (aşk) bitince dışarı çıkar normal hayata dönersin.
    Sonra yine birini bulur o büyülü dünyaya gidersin, eğlence sesleri, kahkaha, yuppiii, oleeeey, heyooOOoo, çılgınlar gibi eğlenirsin.
    Bir gün bir bakmışsın, jeton bitmiyor ve hep lunaparktasın (evlenmek?)
    Herkesin mutluluk dolu evlilik, eğlenceli bir eş bulması dileği ile :)

2|0
    0|0
  • Sanki dünyada başka kimse kalmamış gibi, gözlerin körmüşçesine başka kimseyi görmüyormuş gibi bir kişiye bağlanıp kalmak ve hayat gezegeninin onun etrafında dönmesi...
    derdim ama ne anlardı bilmiyorum tabi :D

1|0
    0|0
  • Aşktan değil, onun kaçmasından korkun ve doğruluğuna yanlışlığına bakmadan sonuna kadar savun aşkını. Biliyor musunuz , hayat zaten kocaman bir yalan, bu kadar sahteliğin içinde gerçek ve doğru olan tek güzellik AŞK... Lütfen ona haksizlik etmeyin..
    Aşkına sana aşık olana sahip çık ve onu kaybetme
    ” SENİ SEVİYORUM ” Demek İçin Geç Kalma ; Sevgiyle Kal

1|0
    0|0
  • Aşk, aşık olunan kişiyi merak etmekle yani onu tanımayı istemekle başlayan.. Sonra onun eşsiz, benzersiz biri olduğunu düşünmekle hiddetlenen... Sonra onun gülüşünü, saçlarını, gözlerini, ellerini düşünmekle kokusunu ciğerlerinde hissetmekle şiddetlenen... Onunla aynı havayı soluduğu için dahi sarhoş gibi hissettiren... Yemek yemeden önce acaba o yemek yedimi ki diye düşündüren... Bir delilik halidir..

1|0
    0|0
  • Askin ne oldugunu anlatmak cok agir bir soru olmus cevabida basit degil tabiki yanliz yasayarak anlamasini saglarim gibi geliyor amir klahn in bir filmi vqr ask laftan anlamaz diye adam hem sagir hem dilsiz birine asik oluyor kadin once aciyor sonra gercek aski buluyor cok etkili

1|0
    0|0
  • Gerçek tanımı :aslında birbirini çeken manyetiklerdir. mıknatısdır bu kadar. sevgi de böyledir. enerjidir bunlar kendini fiziksel yüzeyde ortaya çıkaran güzel bir enerjidir. manyetikler birbirini çeker di mi? bunu gözle görürsün fakat aradaki o çekim ennerjisi gözle görülmeyen şeydir işte o. nefret de böyledir. bütün duygular enerjidir.

1|0
    0|0
  • ask. avuclarindaki kelebeğe benzer çok sikarsan kanatları ezilir bir daha uçamaz hep aynı noktada kalır. çok serbest bırakırsan da uçar gider başka kollara konar. aşk avuclarindaki kelebeği yaşatmak gibidir narin ve özen isteyen. vay a. mk şimdi geldi aklıma. dur hazır ilham gelmişken birkaç şey karalayayim

1|0
    0|0
  • Hayatının o anına geldiğinde, yaşayacağın saf sevginin, atacak kalplerin sıcaklığının ve sıcak bir yuvanın ömrünün sonuna kadar sürmesini isteyeceğinin zaman olmasıdır...

1|0
    0|0
  • Aşk dediğin bazen
    kavuşana kadardır
    kavuştumu azalmaya başlar sonra yerini yavaş yavaş sevgiye bırakır. Tıpkı Ayın batıp güneşin doğması gibi.
    Aşk güneşe hasret duyup aya ışığı vuruyo diye geceyide sevmektir.
    Aşk aslında kıyamamaktır. Hani en sevdiğin bilyeni kimselere vermez hiçbir bilyeyle değişmez kırk yaşınada gelsen saklarsın ya komidinin çekmecesinde. AŞK kıyamadığını saklamak korumaktır aşk.

0|0
    0|0
  • hayatı boyunca hiç tuzun tadına bakmamış birisine tuzun tadını anlatmak kadar anlamsız bir çaba olurdu her tadın insanda yarattığı etkikinin farklı olması insanı özel kılan şeydir. aşkında buna istisna olmayışı beni insanlığa bir kez daha hayran bıraktı

not: her ne kadar nerde okuduğumu hatırlamasamda bir kitaptan alıntı yapmış bulunmaktayım :)

0|0
    0|0
  • Gitgide iğrençleşen bir duygu. Zaman ve mekanın ötesine geçememiş çoğunluk tarafından belli bir kalıba oturtturulmuş duygu bütünlüğü.
    Aşk bir 100 sene önce gözgöze gelmeye utanmak
    75 sene önce Ellerini tutamamak
    50 Sene önce çekinmek
    Şimdilerde Sevişmek oldu.
    Çoğunlukla X factorü ve sorun
    Doğru insanı bulduğunda Mutluluk ama yeri geldiğinde Aşkın içinde herşey var Bazen Sinir, acı, öfke Bazen Mutluluk merhamet tahammül.

0|0
    0|0
  • Aşk herkez için degiskenlik gosteren bir cumledir aslinda kimisi icin onun adini andiginda bile mutluluktan gozlerinin dolmasidir en yakininda bile olsa ozlemektir gulusunu sesini ofkesini aklina kazimaktir vs. Cok anlamlidir kimisine. bilmeyene 3harfden olusur sadece

1|0
    0|0
  • Onu bunu geç, bu parça benim çok eski günlerde manyakça yana yakıla sarıp sarıp dinlediğim, klibi cikinca müptela şekilde izlediğim bende çok ama çok özel yeri olan bir parçadır..
    Tekrar eski güzel günleri hatirlamama vesile olduğun için teşekkür ederim
    Green day sevenleri görmek güzel

1|0
    0|0
  • ne insanlar gördüm aklı başında olan aşkı tatmamış gözleri kör, ne insanlar gördüm aklı yerinde olmayan aşkı tatmış kalp gözü açık.
    :)

1|0
    0|0
  • Bana göre aşk Gökkuşağı gibi farklı farklı renklerin, farklı insanların kendilerine dünyalarını vererek güzel karışım ortaya koyması. O parıldayan güneş ise sen yağan yağmur sonra ikinizin şah-ı eseri Gökkuşağı. Gökkuşağın altında buluşmak dileğiyle

1|0
    0|0
  • Her aklına geldiğinde sana içinden tebessüm ettirendir. Sözlerle değil gözlerle yemin edilendir aşk. Aşıksan ne mazinin gamını taşırsın içinde ne de geleceğin endişesini. Korkularından yavaş yavaş sıyrılmaktır

0|0
    0|0
  • 26 yasinda oldugundan dolayi cogu setup aşmişsindir diye dusunup beni anlicani umup kufurlu bir yorum yapim.
    Ask tek tarafliysa sictin..
    yok iki tarafta birbirine aşiksa iste ozaman oyle biri oluyorsunki kiyamet kopsa Niye diye sormazsin umrunda olmaz hic birsey..
    ask oyle gucludur ki kendini herkul zannedip dunyayi bile yerinden oynatacagini sanarsin..

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    193

Kızlar Ne Diyor 122

• Aşk sonsuzluktur. Hayatı yeniden keşfetmektir Yapmam dediklerini yapmaktır. Yeri geldiğince acı çekmektir ama sonunda hep huzuru bulacağını bilmektir.

1|0
    0|0
  • KARDEŞİM ilk başta güzel ortasında hvalarda gibisin ama bitince yerlebir olacağın bişey derimm sonucuna katlanırım diyosan al yan o zaman hiç beklenmedik yerde beklenmedik zamanda hiç beklemediğin birine aşık olabilirsin eğer olduysan Allah kolaylık versin derim

1|0
    0|0
  • Aşk başlangıç itibariyle fiziksel ve duygusal birçok değişiklik yaşatır insana.
    Kalp sıkışması, midedeki kelebek uçuşması hissi, vücudu saran ateş. Genel semptomlardır.
    Onsuz olamama, hatta ileri gidip nefes alamamaya kadar ucu açık bir mecradır. Tüm bunlar psikolojik olarak gelişip, kalp ile hiçbir alaka teşkil etmemektedir.
    Birçok problem ve dünyevi zevklerden uzaklaştırarak tek bir odak noktası sağlama kuvvetiyle insanın bilinç altını bir nevi rahatlatır. Bu yüzden insan bilmeden aşka ihtiyaç duyar.
    Platonik ve ya karşılıklı, her türlü yalnızlığı giderir. Ya yanınızda biri vardır, ya da aklınız ve düşüncelerinizde.
    İyi hissettirir. Kötü hissetirmesi bile iyi hissettirir. Varlığını seversiniz bazen. Bir yerlerde nefes alıyor oluşunu.
    Hasret ve Vuslat olayları işin en eğlenceli kısmıdır.
    Yürüyen adrenalin`e dönüşürsünüz. Çünkü onunla alakalı her şey heyecanlandırır.
    Mutlaka yeni bir şeyler keşfedersiniz (müzik, film, dizi, belki yeni bir lisan ve ya bilgi, ya da yeni karakteristik özellikler).
    Hissettiğiniz şey size dönüşür. Siz hissettiğiniz şey olursunuz.
    Gözünüz hiçbir şeyi göremez olur. Evet. Hiçbir şeyi. Bazen elinizdeki kumandayı bile göremez saatlerce ararsınız.
    Ve...
    Sonra bir öğrenirsiniz ki, aslında sizin böyle hissettiğiniz insan bir... imiş.
    Ve ondan sonra midenizde uçuşmaya baş kaldıran o ilk kelebeğin katili olursunuz.

0|0
    0|0
  • aslında bende hiç aşık olmadım ama hikaye ve filmlerden anladığım kadarıyla
    ''aşk;
    dokunamamak, onun elini tutupta canın yanacak gibi hissetmek.
    aşk;
    imkansızı başarmak.
    aşk;
    eğer ki sevgili değilsen onu bir başkasının yanında konuşurken görüpte kıskanmak.''
    eğer aşkı yanlış anlamışsam mazur görün...

1|0
    0|0
  • Avuç içlerinden kirpilerine kadar sevmektir.
    Bazen olmadık zamanda yüze yerleşen bir tebessüm, bazen ölesiye muhtaçlıktır hiç söylenmeyecek iki kelimeye.
    Ama her haliyle güzeldir, ne kadar acıtırsa acıtsın geri dönüp baktığında keşke hiç hissetmeseydim o duyguları diyemediğin şeydir aşk.

0|0
    0|0
  • Ask bir deprem gibidir, beklemeden gelip aklini alacak sekilde seni sallandirir. Kendinden gecersin. Sallanma dursada halen kalbin carpar, ve her o depremin geri gelecegini düsündügünde, siddeti dahada artar.

0|0
    0|0
  • Aşk onu her şeyiyle sevmek demek. Onu her gördüğünde Kalbinin yerinden çıkarak atması demek. Aşk kalpte başlar. Ona söz geçiremezsin :)

1|0
    0|0
  • Peki ya sen?
    Hâlâ bekliyor musun?
    Beklemek, şimdi hiç duymayan birine,
    Dünyanın en güzel şarkısını söylemek kadar anlamsız.
    Peki ya umut?
    Umut, şimdi hiç görmeyen birine,
    Gökkuşağını anlatmak kadar zor ve imkansız.

1|0
    0|0
  • Nasıl sevdiğimi anlatırdım, vay be derdi zaten. Eğer bunun dışında bir şey söyleyecek olsam, birbirini hiç görmeden seven, kavuşan insanları anlatırdım. Keza bende onlardan biriyim.

1|0
    0|0
  • Ayakların yerden kesilir, içinde sürekli şişen bir balon varmış da seni havaya yükseltiyomuş gibi hissedersin, sonra patlayınca yere çakılıverirsin=(

1|0
    0|0
  • Anlatılabilir mi bilmiyorum?
    Herkesin aşkı kendine güzel, ama şunu söyleyebilirim;
    Tamamen normalden kopmak...
    Ben diye bir şeyin kalmaması hayatını hep O'nun kaplaması...
    Yüreğinin yanması...
    Midenin ağrıması...
    Umut...
    Sevinç...
    Kırgınlık...
    Sonuç: Dünyanın hem en güzel, hem de en kötü hissi...

1|0
    0|0
  • Kaza yapan şoförün dediği gibiydi her şey '' Bir anda çıktı karşıma ne yapacağımı bilemedim '' ...

2|0
    0|0
  • yani böyle nasıl desem,
    kalbin öyle bir atıyor ki
    Allahım diyorsun, inme indi galiba
    Ama böyle kıçının üstüne oturamıyorsun da durmadan bir yürümek
    yüzünde fazla gerizekalıca bir gülümseme elbet ki oluyor
    stalkların sonu gelmez zaten

1|0
    0|0
  • kendini serbest bırak, ve anın getirdiği gibi yaşa...
    Not: bir yerde okumuştum bilm. insan aşık olduğunda beyindeki bir bolge hemen hayvani dürtüler sergiliyormuş ama daha sonrasında yıllar sonra beyin normal haline dönüyormuş Bölgenin ismi Amibdala diye bir bölgeymiş doğrudur böyle olduğuna göre.. bu çok normal

0|0
    0|0
  • Hayatında şimdiye kadar;
    yaşadığın en güzel an, gördüğün en büyük mutluluk, attığın en güzel kahkaha, yediğin en güzel yemek, bazende damakta kalan en acı tat, akıttığın en fazla gözyaşı, yaşadığın en büyük üzüntü...
    ama ne olursa olsun Sahip olacağın en güzel şey...

0|0
    0|0
  • Aşk , dört mevsimi bir anda yaşamak gibi..
    İçinde hem sonbahar gibi hüzün barındırır..
    Hem de bir anda güneş açar bir bakmışsın yazdasın.
    Fırtınaların çıkıp kışa dönüşmesi ise an meselesi..
    Ardından açacak güneş ve yeşerecek tohumları da unutmamalı her zaman umutla bakmalısın geleceğe...

0|0
    0|0
    • İlk bakışta değil son bakıştadır aşk yani ayrılırken sana nasıl bakıyorsa o kadar sevmiştir seni

• Gözlerini her kapattığında gördüğün yüz gülümseticek seni.
    Gece onu düşünerek uyuya kalacaksın sabah onunla birlikte uyanacaksın.
    Geceden yarım kalan hayallerinin devamını kurmak için çıkmayacaksın yatağından.
    Adı bir dua gibi olacak dilinde.
    Haykırmak isteyeceksin dünyaya ben seni seviyorum diye...

0|0
    0|0
  • şu an o kişi bana aşık ve nişanlandık.. aşkı anlatmaya gerek yok.. aşk öyle bir gelir ki.. hissedersin.. degismem diyip degisirsin.. extra birşey yapmadan olur herşey.. AŞK ani gelir.. ani de gidebilir ama neyse orasını karısdırmayalm ;:))) kısaca özetlersek.. AŞK GÜVEN SAYGI VE SEVGİ... EN GÜZEL HALİ AŞKIN

0|0
    0|0
  • Ben hiç aşık olmadığım bir şey diyemem, uydururum bir şeyler. Ama şöyle bir şey var ki, her birlikte olan da aşık olmuyor

1|0
    0|0
  • Anlatamam ki ben ama bunu güç kaynağı ben değilim dimi ama yumuşacık yastık misali sevdiceğinin kollarında pamuklara sarmalanıp sarılınca hissedince kelebekleri karnında anlar ancak.

1|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    102

Benzer Benceler

Yükleniyor...