Hiç aşık olmamış birine aşkı anlatacak olsanız ne anlatırsınız?

Hiç aşık olmamış birine aşkı anlatabilir misiniz?

#AnKaKuŞu 💕💕

5|6
100161

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 160

• aci biber yersin iştahın açılır
    sonra migden ağrır
    aşk budur işte
    derim

4|1
    0|0
  • Kontrolsüzlük.

1|0
    0|0
  • Kalbinin '' senden habersiz ve izinsiz '' başka bir gönüle meyil vermesidir aşk; mantığın kenara çekilmek zorunda kaldığı ve artık sabahların bambaşka olduğu, gecelerin daha anlamlı olduğu, günlerin daha farklı aktığı zamanların başlamasıdır aşk...

https://www.youtube.com/watch?v=DJLkvIM5VaI

''Var mıydı senin hakkın,
    Gecenin bir yarısı zaten sallantıdaki yüreğime dokunmaya?
    Onu daha da yukarıya çekmeye?
    Biliyor musun yukarılar daha soğuktur,
    Isıtmaz hiçbir şey yüreğini;
    Ta ki yepyeni heveslerinin,
    Umutlarının filizleri yeşerene dek o küçük dünyanda...''

3|0
    0|0
  • Aşkı anlatacak olsam mı? Aşk öncelikle yaşanır ki, yaşanmamışlıkların anlatımına da hayal ürünü denir. Yaşadıklarınızı ya da yaşanmışlıkları anlalatabilirsiniz, ama yaşamamış , görmemiş birine ve henüz algılamaktan uzak birine bunu anlatmak, açıklamak sadece teoriden öteye gitmez sanırım. Algıda da çok önemli bir sorunumuz var, aşk denildiğinde aklımıza, hep iki insanın birbirleriyle veya birinin bir diğerine olan, bazen ölümü bile göze alacak kadar ki bağlılığı ve sevğiyi ifade eder, öyle ya! Amma bu kadar darmıdır aşkın tanımı ve yaşanılanı. Daha ilk nefesimizle bulduğumuz ilk havayla başlar aşkımız, ilk sesini duyduğumuz , kokusunu aldığımız , dokunduğunu hissettiğimiz, sonraları görebildiğimiz, sütüne doyamadığımız , annemize duyduğumuz aşkla, başlamaz mı? Bununla başlayan bir aşkın tanımını varın siz genişletin, beslediğimiz hayvanlarınızla, bitkiilerinizle, hatta cansızlara kadar eviniz ve arabanıza uzanın, doğa harikalarına , tattığınız gördüğünüz, dokunduğunuz, duyduğunuz, kokladığınız herşey sizde ne uyandırıyor, bir düşünün bakalım? Allah aşkından yola çıkıldığında, onun yarattıklarına olan aşkımızın tarifini yapmak ne mümkün ki, bunu insan olabilmenin farkına varan biri olabilmek adına, başka bir insana anlatmaya çalışmayı , ancak kör birine aşkı tarif etmekle bir tutarım...

3|0
    0|0
  • Aşk lunapark gibi. Çok eğlenirsin, mutlu olursun, ama jetonların (aşk) bitince dışarı çıkar normal hayata dönersin.
    Sonra yine birini bulur o büyülü dünyaya gidersin, eğlence sesleri, kahkaha, yuppiii, oleeeey, heyooOOoo, çılgınlar gibi eğlenirsin.
    Bir gün bir bakmışsın, jeton bitmiyor ve hep lunaparktasın (evlenmek?)
    Herkesin mutluluk dolu evlilik, eğlenceli bir eş bulması dileği ile :)

2|0
    0|0
  • Aşk, aşık olunan kişiyi merak etmekle yani onu tanımayı istemekle başlayan.. Sonra onun eşsiz, benzersiz biri olduğunu düşünmekle hiddetlenen... Sonra onun gülüşünü, saçlarını, gözlerini, ellerini düşünmekle kokusunu ciğerlerinde hissetmekle şiddetlenen... Onunla aynı havayı soluduğu için dahi sarhoş gibi hissettiren... Yemek yemeden önce acaba o yemek yedimi ki diye düşündüren... Bir delilik halidir..

1|0
    0|0
  • bilmediğim şeyi anlatamam. Ama günümüzdeki kadar kolay bir şey olmadıgını soylerim. 20-25 yıl birliktelik olmadan aşk diye bir duygunun da olmayacagını soylerım. bir insana aşık olmak için önce onu tanımak gerekir. eğer tanımadan aşık oldum diyorsan sadece hoşlantıdır bu. Ama tanıdıkça onun sevmediğin özelliklerini ogrenceksin. bunlara rağmen hala gerçekten seviyorsan işte o aşktır. en sevdigi rengi.. bir olayı vericegi tepkiyi.. vs. vs. senin hayatınmış gibi onun hayatını bilmiyorsan aşık değilsin demektir

1|0
    0|0
  • Hayatının o anına geldiğinde, yaşayacağın saf sevginin, atacak kalplerin sıcaklığının ve sıcak bir yuvanın ömrünün sonuna kadar sürmesini isteyeceğinin zaman olmasıdır...

1|0
    0|0
  • Askin ne oldugunu anlatmak cok agir bir soru olmus cevabida basit degil tabiki yanliz yasayarak anlamasini saglarim gibi geliyor amir klahn in bir filmi vqr ask laftan anlamaz diye adam hem sagir hem dilsiz birine asik oluyor kadin once aciyor sonra gercek aski buluyor cok etkili

1|0
    0|0
  • Saçma bulduğum için anlatmakla da uğraşmazdım

1|0
    0|0
  • Bendeki aşk biraz farklı ama anlatırım yani bunu başarabilirim diye düşünüyorum :)

1|0
    0|0
  • Gerçek tanımı :aslında birbirini çeken manyetiklerdir. mıknatısdır bu kadar. sevgi de böyledir. enerjidir bunlar kendini fiziksel yüzeyde ortaya çıkaran güzel bir enerjidir. manyetikler birbirini çeker di mi? bunu gözle görürsün fakat aradaki o çekim ennerjisi gözle görülmeyen şeydir işte o. nefret de böyledir. bütün duygular enerjidir.

1|0
    0|0
  • Aşk...

Ağır bir sahiplenme duygusu... İki parçalanmış kalbin birbirini tamamlamasıdır aşk. Ya da yeni baştan birbirini bulması gibi...

Aklın kalbe karşı olan yenilgisidir aşk. Törpülenmesi zor, kurtulması ondan daha zor olan...

Aşk, her an onu özlemektir, her an onu düşünmektir... Sınır nedir, mesafe nedir bilmemektir... Kalbin her an onunladır...

Gözün başka hiçbirşey görmediği, ona olan bağlılığın, sonsuzluğun sonucu cinsellik isteğinin maksimuma çıktığı andır aşk...

Belki de aşk, var olmayan bir duygular bütünüydü, kim bilir...

1|0
    0|0
  • Vur kaç desem anlar herhalde.

1|0
    1|0
  • ask. avuclarindaki kelebeğe benzer çok sikarsan kanatları ezilir bir daha uçamaz hep aynı noktada kalır. çok serbest bırakırsan da uçar gider başka kollara konar. aşk avuclarindaki kelebeği yaşatmak gibidir narin ve özen isteyen. vay a. mk şimdi geldi aklıma. dur hazır ilham gelmişken birkaç şey karalayayim

1|0
    0|0
  • Adrenalin enjekte eder ve serotonin yıkımını engelleyecek bir uyaran verirdim. Sonra sokaklara düşüp aşk aramaya başlar.

1|0
    0|0
  • Aşktan değil, onun kaçmasından korkun ve doğruluğuna yanlışlığına bakmadan sonuna kadar savun aşkını. Biliyor musunuz , hayat zaten kocaman bir yalan, bu kadar sahteliğin içinde gerçek ve doğru olan tek güzellik AŞK... Lütfen ona haksizlik etmeyin..
    Aşkına sana aşık olana sahip çık ve onu kaybetme
    ” SENİ SEVİYORUM ” Demek İçin Geç Kalma ; Sevgiyle Kal

1|0
    0|0
  • Aşkın nasıl bir şey olduğunu sadece aşık olan anlar

2|0
    0|0
  • Kızlar için 3 ay süren, erkekler içinse 3 aydan sonra başlayan piskolojik bir bozukluktur.

1|0
    0|0
  • ne insanlar gördüm aklı başında olan aşkı tatmamış gözleri kör, ne insanlar gördüm aklı yerinde olmayan aşkı tatmış kalp gözü açık.
    :)

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    140

Kızlar Ne Diyor 99

• Aşk sonsuzluktur. Hayatı yeniden keşfetmektir Yapmam dediklerini yapmaktır. Yeri geldiğince acı çekmektir ama sonunda hep huzuru bulacağını bilmektir.

1|0
    0|0
  • onu gordugunde ruhun bedeninin kendinden kecmesi.. garip biliyorum ama kalbinin cok fazla atmasi sevincden hemde.. onu gormek icin her seyi yapmak hergun onunla zman gecirmek istemek... ne yazikki olmadi sevmedi. cani sag olsun.. ama aski onda anladim.. bana aski o anlatti.. hic bir sey soylemeyerek.. konusmayarak. umursamayarak. ama ask iste... birde ne kadar kotu insan olsada hep hayirr o oyle diyil... o cok iyi. halbuki kotu... yani cok sevmek byle iste.. olmasada. kavusmasamda sevmesede.. uzsede boyle iste..

2|0
    0|0
  • bir sürü madde var bence :) mesela ;
    * onu her gördüğünde güneş doğuyorsa içinde ,
    *cennetin kapıları açılıyorsa önüne ,
    * aynı zamanda cehennemi yaşayıp yandıkça yanmak istiyorsan ve vazgeçmiyorsan,
    * vazgeçemiyorsan ,
    * üstünden seneler geçmiş olsa da , yüzünü yıllarca görmeden yaşasan ve bir gün aniden gördüğünde hala elin ayağına dolaşıyorsa ( ki bu imkansız değil ben yaşadım )
    * onsuz yaşamaya , başkasını sevmeye alışıp ama asla onu unutmuyorsan , unutamıyorsan ve unutmak istemiyorsan.
    *ve en önemlisi , sana karşı duygu beslemeyen birisini seviyorsan ve asla pişman değilsen bence aşık olmuşsundur. aşık olduğun anında anlaşılacak bir şey değil bence zamanla anlaşılır.
    karşındaki kişi sana küfürler de yağdırsa , ondan asla vazgeçmemektir ve bence aşk onu çocuğun gibi sevmektir bir yönden

1|0
    0|0
  • Ben hiç aşık olmadığım bir şey diyemem, uydururum bir şeyler. Ama şöyle bir şey var ki, her birlikte olan da aşık olmuyor

1|0
    0|0
  • Kaza yapan şoförün dediği gibiydi her şey '' Bir anda çıktı karşıma ne yapacağımı bilemedim '' ...

2|0
    0|0
  • Uykusuzluğun başlıca sebebidir aşk...

1|0
    0|0
  • KARDEŞİM ilk başta güzel ortasında hvalarda gibisin ama bitince yerlebir olacağın bişey derimm sonucuna katlanırım diyosan al yan o zaman hiç beklenmedik yerde beklenmedik zamanda hiç beklemediğin birine aşık olabilirsin eğer olduysan Allah kolaylık versin derim

1|0
    0|0
  • Ayakların yerden kesilir, içinde sürekli şişen bir balon varmış da seni havaya yükseltiyomuş gibi hissedersin, sonra patlayınca yere çakılıverirsin=(

1|0
    0|0
  • aslında bende hiç aşık olmadım ama hikaye ve filmlerden anladığım kadarıyla
    ''aşk;
    dokunamamak, onun elini tutupta canın yanacak gibi hissetmek.
    aşk;
    imkansızı başarmak.
    aşk;
    eğer ki sevgili değilsen onu bir başkasının yanında konuşurken görüpte kıskanmak.''
    eğer aşkı yanlış anlamışsam mazur görün...

1|0
    0|0
  • aptal aptal sırıtmayı

1|0
    0|0
  • normal bir insan acı çekiyorsa bu acıdan kurtulmak ister ama aşık bir insan aşık olduğu kişi tarafından acı çekiyorsa acısını bile sever

1|0
    0|0
  • kısa ve öz; aşk yok.

2|1
    0|1
  • Avuç içlerinden kirpilerine kadar sevmektir.
    Bazen olmadık zamanda yüze yerleşen bir tebessüm, bazen ölesiye muhtaçlıktır hiç söylenmeyecek iki kelimeye.
    Ama her haliyle güzeldir, ne kadar acıtırsa acıtsın geri dönüp baktığında keşke hiç hissetmeseydim o duyguları diyemediğin şeydir aşk.

0|0
    0|0
  • Aşık olup napacan
    Gez toz arkadaş ol seviş bir güzel
    Mal mal aşık olup salakkaşma

1|0
    0|0
  • Elini kalbine koyduğunda yerinden çıkacak gibi atıyorsa , kalbin içine sığmıyorsa o aşktır derim...

2|0
    0|0
  • Peki ya sen?
    Hâlâ bekliyor musun?
    Beklemek, şimdi hiç duymayan birine,
    Dünyanın en güzel şarkısını söylemek kadar anlamsız.
    Peki ya umut?
    Umut, şimdi hiç görmeyen birine,
    Gökkuşağını anlatmak kadar zor ve imkansız.

1|0
    0|0
  • Aşk başlangıç itibariyle fiziksel ve duygusal birçok değişiklik yaşatır insana.
    Kalp sıkışması, midedeki kelebek uçuşması hissi, vücudu saran ateş. Genel semptomlardır.
    Onsuz olamama, hatta ileri gidip nefes alamamaya kadar ucu açık bir mecradır. Tüm bunlar psikolojik olarak gelişip, kalp ile hiçbir alaka teşkil etmemektedir.
    Birçok problem ve dünyevi zevklerden uzaklaştırarak tek bir odak noktası sağlama kuvvetiyle insanın bilinç altını bir nevi rahatlatır. Bu yüzden insan bilmeden aşka ihtiyaç duyar.
    Platonik ve ya karşılıklı, her türlü yalnızlığı giderir. Ya yanınızda biri vardır, ya da aklınız ve düşüncelerinizde.
    İyi hissettirir. Kötü hissetirmesi bile iyi hissettirir. Varlığını seversiniz bazen. Bir yerlerde nefes alıyor oluşunu.
    Hasret ve Vuslat olayları işin en eğlenceli kısmıdır.
    Yürüyen adrenalin`e dönüşürsünüz. Çünkü onunla alakalı her şey heyecanlandırır.
    Mutlaka yeni bir şeyler keşfedersiniz (müzik, film, dizi, belki yeni bir lisan ve ya bilgi, ya da yeni karakteristik özellikler).
    Hissettiğiniz şey size dönüşür. Siz hissettiğiniz şey olursunuz.
    Gözünüz hiçbir şeyi göremez olur. Evet. Hiçbir şeyi. Bazen elinizdeki kumandayı bile göremez saatlerce ararsınız.
    Ve...
    Sonra bir öğrenirsiniz ki, aslında sizin böyle hissettiğiniz insan bir... imiş.
    Ve ondan sonra midenizde uçuşmaya baş kaldıran o ilk kelebeğin katili olursunuz.

0|0
    0|0
  • Cennet de cehhenm de onun içinde

1|0
    0|0
  • kısacası ' hakan yavaş ciğerimi söktün '

1|0
    0|0
  • Anlatamam ki ben ama bunu güç kaynağı ben değilim dimi ama yumuşacık yastık misali sevdiceğinin kollarında pamuklara sarmalanıp sarılınca hissedince kelebekleri karnında anlar ancak.

1|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    79
Yükleniyor... ;