5 yıllık takıntılı platonikten nasıl kurtulunur?

_azra_
Başlıkta belki bana takan birisinden kurtulmuya çalıştığımı sanabilirsiniz ama takıntılı olan benim..

5 yıldır birisine ağır takıntılı platoniğim. Hangi otobüse biniyorsundan evinin açık adresini öğrenmiş, ya sen ygs de kaç net yaptın dan tc kimli numarasına kadar almış, telefon numaramı almak için taktik uygularken bildiğim şeyleri bile bilmiyormuş gibi yapıp sanki kendi taktiğiyle numaramı almış gibi davranmasına izin vermiş (ki ben onun numarasını çok önceden beri biliyordum) ki daha nicelerini yapmış takıntılı bir insanım. O kişiye olan ağır sevgim yüzündense onu kaybettim. Gerçi hiçbir zaman tam anlamıyla kazanamamıştım ya.
Her neyse. Ortak arkadaşlarımız var liseden. bir iftar yemeği buluşmasında tekrardan görüşücez. Bundan birkaç ay önce oturduğumuzda arkadaşın ona, onunla ilgili sorduğu soruları nerdeyse ben cevapladım. Ablasının hangi üniversiteleri bitirdiğinden neden çalışmayı bıraktığı, abisinin neden ikinci evlilik yaptığı, yeni doğmuş yiğeninin adından sınava nasıl geç kaldığına kadar hepsini refleks olarak cevapladım. Ve benden rahatsız olmaya başladığını hissediyorum.

Benden rahatsız olmasını istemiyorum. Onu kaybetmek istemiyorum. Ayda yılda bir olan 1 saatlik görme şansımı da kendi elimden almak istemiyorum. Beni asla istemeyecek biliyorum ve böyle devam ederse artık arkadaş buluşmalarına bile gelmeyecek.

Onun mutluluğu her şeyden önemli benim için. Bu kadar takmak istemiyorum artık. Bu kadar araştırmak istemiyorum onu. Her telefonu açtığımda acaba instagramda yeni birini takibe aldı mı diye kontrol etmek istemiyorum. Bana yardım edin. Lütfen
Güncellemeler
+1 yıl
Daha önce psikiyatr a gittim. Antidepresan verdi. Hayatımda önem verdiğim şeylerin önemi bende azaldı. Bir tek ona verdiğim değer aynı kaldı, hiç değişmedi. Bu durum daha kötü etkilediği için bıraktım hapları
5 yıllık takıntılı platonikten nasıl kurtulunur?