Sevgilinize eski sevgililerinizden bahsetme süreciniz ne kadar sancılı geçer?

Sizce eski sevgililerden detaylı bir şekilde bahsedilmeli mi? Yoksa kaba taslak anlatmak yeterli olur mu? Sevgiliniz size sorduğunda kavga çıkmasın diye geçiştirmelik yöntemleriniz var mı? Yoksa her şeyi olduğu gibi "hönk!" diye anlatır mısınız?
Sevgilinize eski sevgililerinizden bahsetme süreciniz ne kadar sancılı geçer?

0|3
150133

En İyi Erkek Görüşü

• O sorarsa söyler anlatırım. Bunu duymak istemiyorsa bana sormamalı. Geçmişim geçmişte kalmıştır. :):

0|5
    0|1

En İyi Kız Görüşü

• Sancılı geçecek bir ilişkim daha önce olmamıştı. Kendisi ilk sevgilimdi ve bitti.

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 132

• eski eskide kalmalı
    çok deşmemek lazım gereksiz kıskançlıklar olmaması için..

0|0
    0|0
  • Bu tip soruları cevaplamak ilişkinin gidişatını olumsuz yönde etkiler, karşı taraf bu soru ya tuzak amaçlı aklın hala ondamı, kafandan tamamen silmiş misin bunun testini yapar, ya da merak edip sorar, çünkü karşında oturduğun kişi kendini değerli hissetmek ister, sen eğer ballandıra ballandıra şunu yapardık şöyle idi , ben şu davranışlarından hoşlanmazdım bunu ona söylerdim ( burada karşındakini de bir yönden uyarıdır ama aynı kalıba koyarsın) gibi detaylı bir şekilde anlatırsan aklının hala onda olduğu ve ilişkiye başlamanın yanlış olduğunun sinyalini verirsin, ayrılıklar bu tip anlatımlar yüzünden de olabiliyor çocuk orada alabildiği cevapların hepsini almadı kalktığında aklında tek bir soru işareti var cinsellik yaşadı mı? yaşadı ise eğer ne seviyede oldu? anlatımlarına rağmen başlasa bile o ilişkiden hayır bekleme çünkü o sorunun cevabını da tecrübe ederek öğrenecek, yaşadıysan da tecrübe ettiğinde kim bilir kaç kişi ile yaşadı gibi sorular beynini yiyecek kavga gürültü sonuç ayrılık, karşındaki kişi kesinlikle her şeyin kendisine özel olmasını ve özel olmak ister, eski ilişkini sorduğun da, böyle bir soru ile karşılaştığın zaman kısa çok uzatmadan geçiştireceksin ve bir daha açılmaması ve konuşulmamasını isteyeceksin güzel bir cümle ile süslemek gerekirse (ilk ve son kez söyleyeyim daha sonra kesinlik ile açmazsan sevinirim CİDDİ DÜŞÜNDÜĞÜM iki kişi oldu zaten kısa sürdü, biri işte 6 ay biri 1 sene,(süreyi sorduğunda söyle) geçmişe takılı kalan insanlardan değilim benim şu an ki senin ile olan zamanım önemli ) gibi eğer ilişki süreni çok kısa söylersen sorunlu ve ilişki yürütemeyen biri olarak görünürsün çok fazla abartmaya da gerek yok, 5 sene falan gibi buda seni sorunlu yapar, daha sonra konuyu değiştireceksin bu kadar.

0|0
    0|0
  • Gerek yok bir şey anlatmaya. Bunu soran kişiyle, birlikte olmamam gerektiğini anlamış olurum. Böyle saçma şeyler soracak kişileri, hiç sevmem. Geçmişim, onu ilgilendirmez. O, şimdi ki hayata bakacak. Geçmişi kurcalarsan, zor mutlu olursun. Herkesin farklı bir geçmişi vardır.

0|0
    3|0
  • Eski sevgilimi ya da geçmiş dönemde yaşadığım şeyleri paylaşmak gereksiz bir düşünce. İyi olsa idi insanlar biribirlerinden ayrılmaz, mutlu mesut yaşarlardı. Geçmiş geçmişte kalmıştır, kalmalı. Var olan hayatınız, şimdiki anınız, neyi nasıl yaşadığınız önemli olan. Herkes birşeyler yaşıyor ama doğru ama yanlış. Geçmişi irdelemek iki taraf içinde gereksiz. Şuanki hayatlarına odaklanmalı.

0|0
    0|0
  • gecmisi beni ilgilendirnez ama her detayi bilmek isterim ve bende gecmisi mi anlatirim yani bikeyim yeterli benim icin yoksa buda sir saklamak ilolur burda benim icin hih iyi birsey degil. sonucta 1 elmanin 2 yarisi olacaksak saklamamasu gerekir.

0|0
    0|0
  • Murat Dalkılıç'ın bir şarkısında geçen şöyle bir söz vardır ; '' Geçmişindeki hikaye beni üzmez , nasılsa yenisini yazıyoruz artık.'' O yüzden geçmişe takıla kalmamak gerek. Sonucta şimdiki erkek/kız arkadasın ileride seninle beraber olabileceğini bilemiyordu, sen de geçmişte bunu bilemezdin. Geçmişte hata yapan sen de olabilirdin. Empati yapmak gerek. Geçmişe değil, gelecege bakmalı birlikte.

2|0
    0|0
  • Her iki tarafın da mutlaka eskiye dair yaşanmış bir ilişkisi vardır, eskiden yaşanmış bitmiş ilişkileri de dile getirerek yaşamış olduğunuz ilişkiye zarardan başka bir faydası olmaz. en iyisi bu konulara hiç girmemek gerekiyor, artık yeni bir sayfa açmışsın ve bundan sonra sadece önünüze bakmanız gerekli.

0|0
    0|0
  • Geçmişini bilmediğin bir insanla gelecek hayal edemezsin. Geçmiş gitmiş diyecek kadar geniş değilim. Geçmişteki yaşanmışlık ilişkinin ilişkinin geleceğine yön verir.

3|1
    0|0
  • Flört zamanımda bahsederim. Yaptığım her haltı anlatırım. Ve oldukça rahat anlatırım. Başlangıç bitiş sonuç.. Hatalarım doğrularım ve beklentilerimi bilsin ki ona göre davransın.

0|0
    0|0
  • Geçmiş geçmişte kalmalı... Geçmiş gün yüzüne çıktıkça önyargılar, özgüvensizlikler, acabalar, belkiler ortaya çıkmaya başlar. Durgun suyu bulandırmamalı...

0|0
    0|0
    • Geçmişini bilmediğin bir insanla gelecek hayal edemezsin. Geçmiş gitmiş diyecek kadar geniş değilim. Geçmişteki yaşanmışlık ilişkinin ilişkinin geleceğine yön verir.

• Hiç sıkıntı olmaz 😐 hiç sevgilim olmadı zaten 😐
    Senden başkası yok sevimim gilim derim 😄

0|0
    0|0
  • Durduk yere huzursuzluk çıkartmaya gerek yok. Kaba taslak bahset geç detaya girmek insanın canını sıkar huzurunuda kacırır gerek yok ya ne güzel bir ilişki var ortada devam eden ne diye boş yere huzursuzluk çıksın.

0|0
    0|0
  • Kesinlikle sormamda anlatmamda çünkü ilişki başladıktan sonrasıdır.
    Eski ilişkileri sormak iki tarafada hep çok ağır darbeler açar. (ayırık ile biter).

Bana böyle bir soru sorarsa benden ayrılmak istediği anlamı taşır!

0|1
    0|0
  • Eski sevgiliden bahsetmek dünya üzerinde her ülkede her ilişkide hatadır ve bahsetmeyi düşünüyorsan yazık diyorum sana

1|0
    0|0
  • sevgilimin eski sevgilisini dinleyecek değilim. Hoş kendisi de hafızasını kaybetmiş gibi unutur ya benle birlikte olduktan sonra

1|0
    0|0
  • Anlatmamı istiyor anlatıyorum sonrada anlatınca kızıp küsüyor, hayır arkadaşım ben sorun ediyormuyum ya, ben öyle davranmıyorum, anlatsın sıkıntı yok, olabilir deyip geçiyorum yani olay bu

0|0
    0|0
  • Ruhu süzgeç insanlar tanıdım. Sevgilim olduğu için sordular anlattım sonra popolarına tekme vurunca özelimi insanlara anlattılar. Düşünsene böyle şizofrenlerle aynı yerdesin, fırsatın varken git buralardan ashshsh

0|0
    0|0
  • eskileri soran sevgili gevşektir.

1|1
    2|1
  • sevisme konularina falan girme unutmadiysan bile unuttum ben onu öylesine falan çıktık zaten gibi seyler söyle.. yalan olduğunu biliyoruz ama patpat saydirirsan eskilerin hakkinda anlattığın kisi de eskin olur bir gün

0|1
    0|0
  • Eğer kişinin eski sevgili sayısı koleksiyon seviyesine ulaşmışsa anlatmak güç olabilir, tabi karşı tarafın bunu kaldırması da. Ama iki tarafında ciddi bir ilişki niyeti varsa anlatılmalı.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    112

Kızlar Ne Diyor 149

• Sanırım karşıdakinin nekadar bilmek istediğine bağlı. Bunu göz önünde bulundurmak zekice olur sanırım.
    İkinci soru şu: Eski sevgilinizle yeni sevgilinizin karşılaşma ihtimali nekadar yüksek? Gerçi ihtimal 1% ise'de 100% ise'de eski sevgili dediğimiz şeyin eskide kalmış olması lazım, konuşmanın, hele onun yerini almış birine ondan öncekini uzun uzun anlatmanın mantığı ne olabilir? Ha eskide kalmadıysa onu bilemeyeceğim ama yakın bir arkadaşınla konuşmak; sevgili makamındaki şahısın gözünde kendini dengesiz duruma düşürmekten daha akıllıca olacaktır. Kafada bitmişse zaten, arada sırada gördüğün biri olsa dahi, hareketlerde bir gariplik yoksa, gayet rahatsanız yani, sevgiliniz size şüphe duygusuyla yaklaşıp eskiyi karıştırmayacaktır. Eski sevgiliyi soran sevgiliye açık açık, bu bağlamda neyi merak ettiğini sormalı bence.

0|0
    0|0
  • Detaylı anlatmasını istemem şahsen onu ne kadar zamanında sevdiğinden bahsetmesini istemem aklıma gelip durur hele ki o kişinin fotorafını dahi görmemeliyim eğer bir hata yapar ve gösterirse bunalım dercesine girerim artık kendimle onu kıyaslamaya başlarım sürekli ben sorsam dahi eski sevgilisinden detaylı bahsetmemeli

0|2
    0|0
  • Bahsedilmemeli. Sorulmamalı, anlatılmamalı. Ben olsam sormam mesela. Eskide kalmış şeyleri gereksiz yere konuşmak ve hatırlatmak istemem ayrıca.
    Ya zaten bu çok saçma neyini anlatacak, anılarını mı? En fazla, eski ilişkinin neden bittiğini merak edip onu sorar. Bundan fazlasının merakı ve anlatılması saçmalıktır.

0|0
    0|0
  • Bahsetmem kardeşim. O sorsa bile kizarim. Sadece bilmesi gereken şeyleri söylerim. Asla ve kata eski sevgilim yeni sevgilimle muhabbet konum olamaz. Hatta yeni sevgilime değil eski sevgilimi, genel olarak normal hayatımı bile anlatmam, sıkıntılarımi bile anlatmam. Hem onun kafasını patlatmam, kendi sikintilarimla onu uzmem, hem de yanimda kalır. Gitmez. Kendimi de acindirmis olmam.

0|0
    0|0
  • Yeni sevgilisine eski sevgilisini anlatan net gevşektir. Hele ki olmamış olayları kendisine göre kurgulayıp anlatan ruh hastalarındansa koşarak uzaklaşmak gerek. Bir dönem böyle bir manyağı hayatımda barındırmışım, resmen zaman kaybı..

0|0
    0|0
  • Ben kaba taslak anlattım. Çok kısa, çünkü geçmesin hayatımda adı filan istedim. Ama sevgilime eski sevgilisi hakkında her şeyi zorla detaylı bir şekilde anlattırdım. Nedensiz bir bilme isteği işte. Her şeyini ger yaptıklarını her gittikleri yeri öğrenmek istedim.
    Bu beni üzdü ama, bilmek en iyisi

0|0
    0|0
  • Anlatmamakta fayda var ben dinleyince geceleri uyuyamıyorum kıskançlıktan 🙈 erkek olsam başardım hiiiç bilmiyorum.

0|0
    0|0
  • genelde gecmise mazi denir diyerek anlatmam. geregi yok. ama yok illa anlat diyorsa karsimdaki adamin psikopat oldugunu falan dusunurum yine anlatmam...

0|0
    0|0
  • eski sevgili nedir ya gittiği an unuturum :D

1|0
    0|0
  • Sorduğunda sadece sorduğu sorulara cevap verecek kadar söylenmeli bence, ne fazla ne eksik. Fazla ya da eksik olması tartışma hatta ayrılma sebebi bile olabilir.

0|1
    0|0
  • "Eski sevgililer" lafında var bir bokluk bir insan bir kişi gerçekten sever sonrası yalandır zaten

0|1
    0|0
  • Detaylıca anlatılmasını hem geçmiş ilişkiye saygı açısından doğru bulmuyorum hem de bu ilişkinin sağlıklı olması açısından doğru bulmuyorum. Ama bilinmesi gereken şeyler varsa bahsedilmeli.

1|0
    0|0
  • Eski sevgili ortaya çıkmadıkça, mecbur kalınmadıkça, yani yer gelmedikçe asla bahsedilmemeli. Kimse sevdiğini bir başkasıyla düşünmek istemez. Kıyaslamalar olur, kıskançlıklar olur. İyi şeyler olmaz.

1|0
    0|0
  • Gerek yok

0|0
    0|0
  • doğrusu bahsetmemek ama ben bunu başaramadım.

0|0
    0|0
  • Sorarsa anlatırım, geliştirmem. Yanlış bir şey yapmadım. :)

0|0
    0|0
  • anlatmamali

0|0
    0|0
  • Anlatsam ayrı anlatmasam ayrı dert her türlü aynı tepkiyi alıyorum soran kendi suçlu ben oluyorum yine de anlatılmamalı hiç bence.

0|0
    0|0
  • Hiç gerek yok bahsetmeye flan. Sorarsa söyleriz anlatırız kısa ve öz şekilde. Ama detayları anlatmak şuanki ilişkiyi yıpratmaya bir sebep olabilir.

0|0
    0|0
  • Eski sevgiliyle olan, her olay anlatılmaz. Geçmiş geçmişte kalmıştır. İleri de her hangi bir olayda, başa kakılma olasığı yüksektir. Yüzeysel anlatılması daha iyi. Ya da hiç konusunu açmamak. Tescillidir. 😏

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    129
Yükleniyor... ;