Sevdiğim adama karşı hatta başkalarına karşı da içimden geldiği gibi davranamıyorum nasıl kurtulacağım bu halden?

Gizli Üye
Sevgilimle çok uzun zamandır birlikteyiz, arkadaşlar benim sorunum; yapı olarak soğuk bir insanım. Ya ben kendime hiç soğuk ilgisiz demezdim ama şu birkaç yıldır yeni tanıştığım insanlar tarafından hep soğuk olduğum, yanlarında sanki sıkılıyorum mutlu değilmişim gibi sözler duymaya başladım kendimi tartmaya başladım sonra. Evet ben soğuk bir insanım. Komik bişey olur herkes kahkaha atar ben tebessümle yetinirim. Mutlu bir olay olur çığlık atarlar benim sadece ufaktan gözlerim dolar belki de ağlarım ama yine o enerjim görünmez. Sevgilimle uzun zaman ayrı kaldık. Tam 8 yıldır birlikteyiz ilk aşkım ve ilk aşkıyım. Ama 8 yıl olmasına rağmen bir türlü bazı şeyleri aşamadım. O yanımda içinden geldiği gibi davranır. İstediği gibi öper sarılır, bende bundan mutluluk duyarım. Ama niyeyse içim içimi yiyoken onu çok özlemişken yiyip parçalamak isterken bile ben sadece gözlerinin içine bakıp kokusunu içime çekmekle yetiniyorum. Bir anda donup kalıyorum. Ben neden bu kadar soğuk ilgisiz olabilirim bunu niye yapıyorum bilmiyorum, farkındayım ne halde olduğumun ama bir türlü buna çözüm bulamıyorum. Tamam bu sefer böyle olmicak diyorum görüştüğümüz zaman yine kalıyorum öyle. Nedeni ne bunun ben bir cevap bulamıyorum, kendime o kadar çok kızıyorum ki bıraksam bırakamam ya yine mutsuz. İstiyo, istediklerini çok kez dile getirdi, güzel şeyler söyle bana diyo illa delicesine öpmek sarılmak değil istediği, ama yap diyo. Kafamda çok güzel şeyler kurguluyorum ama yanında hiçbir şey yapamıyorum. Odun gibiyim, ona odun derken kendim öyleymişim meğer farkında değilmişim. İnsan en yakınına neden böyle olur ben bir anlam veremiyorum, bu arada ben küçük yaşta babamı kaybettim hatırlıyorum da babamı, ve çok özlüyorum. Onun eksikliğinden midir bilmiyorum ama sevgilimden sürekli ilgi yumuşaklık bekliyorum, ama ben ondan beklerken meğer kendim yapmıyomuşum ve o benden bekliyomuş. Benden bekleme bazı şeyleri, kendin yap dedi bunun kavgalarını da ettik güzel şekilde de konuştuk ama durumum aynı..
Sevdiğim adama karşı hatta başkalarına karşı da içimden geldiği gibi davranamıyorum nasıl kurtulacağım bu halden?