Sevgilimle eskisi gibi değiliz, beraberken eğlenemiyoruz. Ne yapmalıyım?

Kız arkadaşımla ilişkimiz yaklaşık olarak 2. yılını tamamlamak üzere.. Acısıyla tatlısıyla geçirdiğimiz zamanlar oldu. Her ilişkide olduğu gibi tartışmalar, ayrılmalar, barışmalar oldu. Bir ara çok kötü kavga ettik ayrıldık ve araya zaman girince birbirimizden soğuduk daha sonrasında sevdiğimiz için tekrar birlikte olma kararı alarak devam etmeye başladık ama hiçbir şey eskisi gibi olmadı. Ayrılmamızdaki payım çok büyük, umursamaz ve vurdumduymaz birisiydim ona karşı ama artık öyle birisi değilim. Değerini biliyorum ve hissettiriyorum. Bunlara rağmen hiçbir şey eskisi gibi olmadı. Zaman verdim ilişkimize fakat hiçbir gelişme gözlemleyemedim. Benim LYS sınavım olduğu için biraz yoğunum (O 11, ben 12. sınıfım). Onunla pek ilgilenemiyorum/üstüne düşemiyorum. Buluştuğumuzda, telefonla mesajlaşırken veya telefonla konuşurken konular kapanıveriyor ve susuyoruz ikimizde. Benden çok arkadaşlarıyla vakit geçiriyor. Çünkü benimleyken eğlenemiyoruz, bana karşı kendini kapatmış gibi. Onu çok seviyorum ve kaybetmek istemiyorum, o da beni çok seviyor. İlişkimin eskisi gibi olmasını, mutlu ve heyecan dolu olmasını nasıl sağlayabilirim. Onun dikkatini benim üzerimde nasıl toplayabilirim bilmiyorum. Onu çok seviyorum. Sizce ne yapmalıyım, bana yardımcı olur musunuz?
Sevgilimle eskisi gibi değiliz, beraberken eğlenemiyoruz. Ne yapmalıyım?