Sevgilimden ayrılmalı mıyım, abartıyor muyum?

Sevgilim benden ona sadece "canım" demem ve şarjı bitti diye telefonuna küfür ettim diye ayrıldı ve bunun kırmızı çizgisi olduğunu söyleyip ben, her yerden engelledi. Haksız olmadığımı düşünmeme rağmen ona defalarca kez ulaşmaya çalıştım fakat kendisi artık peşini bırakmam gerektiğini ve kafada bitirdiğini söyledi. Bu süreçte gerçekten çok üzüldüm bir daha bana geri dönmeyeceğini düşündüm. Tam o zaman diliminde de bir önceki eski sevgilim benimle iletişime geçti ve ben ona artık onu sevmediğimi söyleyip, kimseye anlatamadığım için sevgilimin benden saçma bir sebep yüzünden ayrıldığını falan anlattım. Kimse beni sevmiyor diye triplere girdiğim kötü bir dönemdi (psikolojim mahvolduğu için botoks yaptırıp saçımı boyattım :/ ) Birkaç gün sonra bu sevgilim benimle iletişime geçti ve akıllanmışsındır umarım gibi şeyler söyledi. Bana ders vermek için yapmış aslında. Ben de onu gerçekten çok sevdiğim için hiçbir şey söylemedim fakat eski sevgilimle konuştuğumu ve bunu bilmesi gerektiğini söyledim.(Bana asla geri döneceğini bile düşünmediğim için konuşmuştum normalde asla konuşmazdım). Daha sonra ben asla istemememe ve hakkı olmadığını söylememe rağmen eski sevgilimle iletişime geçti ve benim onu aldattığımı iddia etti. Asla ama asla öyle bir şey yaptığımı düşünmüyorum ama yine de konuşmam belki yanlıştı. Şu sıralar aramızı iyileştirmek için gerçekten ilişkimize çok fazla emek verdik ve çok bağlandık ama sevgilim hala sürekli eski sevgili konusunu gündeme getiriyor ve her fırsatta bana asla güvenmediğini söylüyor (Hatta bana açık açık eski sevgilisi zehraya daha çok güvendiğini söyledi) Gerçekten her konusu geçtiğinde üzülmekten kahroldum artık.

Bu süreçte benden instagram şifremi istedi ve benden gizli bilgisayarımı kurcaladı. Artık gerçekten kendimden çok fazla taviz verdiğimi düşünüyorum ve boğulup nefes alamıyorum. İlişkimiz iyiyken çok iyi onu çok seviyorum ama sürekli bu konu açılıyor ve eski sevgilimi aramak istediğini söyleyip bana bağırıp it gibi davranıyor. Ben de buna izin vermiyorum çünkü hayatımda hiçbir değeri olmayan birinin bu kadar ilişkimi mahvetmesine ve sevgilimin girdiği triplere tahammül edemiyorum.

Artık mental olarak gördüğüm zararı bünyem kaldırmıyor ve bazen yemek yiyemiyorum hatta stresten ürtiker çıkarıyorum. Ne yapmalıyım?

Sevgilimden ayrılmalı mıyım, abartıyor muyum?