Güvenim kırılmışken mesafe ilişkisi yürütemem. Haksız mıyım?

Gizli Üye

Sevgilimle 4 aydır birlikteyiz. Telefonuna bakarken ilişkinin 3. Haftası eski flörtüne attığı mesajı gördüm “naber, profil fotoğrafın gitmiş” cevap alamayınca ertesi gün “bir sorun mu var en son iyiydik bir şey soracaktım o yüzden aramıştım 😅” yazmış. Kızdan yine cevap yok. Sorduğum zaman ise “ielts ile alakalı soru soracaktım sınava 1.5 ay kaldı sıkışmıştım zaten uluslararası bir firmada çalışıyordu” dedi başka birine sorabilecekken neden o kız bence kabul edilir bir şey değil. Bir de dedi ki “sıkıntı çıkartacak bir kız sıkıntı çıkartır mı diye yoklamak da istedim hal hareketlerine göre” hayatında ben varken başka birini sıkıntı çıkartmasın diye yoklamak da kabul edilebilir değil. Sıkıntı çıkartacak bir insana kendini hatırlatmazsın, sıkıntıyı çıkartsın sonrasına bakarsın gelip bana söylersin. Bu da kabul edilebilir değildi bana göre ve ayrıldım. Kendisini gerçekten çok seviyordum hayal kırıklığı yaşadım üstelik kendisi yüksek lisansa İngiltere’ye gidiyor eğer güvenimi kırmasaydı onu gerçekten bekleyecektim. Fakat bu şartlar altında üstelik o gidiyorken ilişkiye devam edemem. Ona hiçbir zaman gitme demedim. Gitsen bile seni beklerim dedim. Ama bunları yaptı ve beklemem olası bile değil güvenim kırıldı. Üstelik kendisine kalırsan bir ihtimal güvenimi tekrardan sağlayabilirsin fırsat veririm dedim insan sevince affedici oluyor fakat gidersen o güven bağını mesafeden kaynaklı oluşturamayız dedim o gitmeyi tercih etti. Aslında ona gittiği için kızmıyorum, bunları yaptığı ve ilişkimizi mahvettiği için kızıyorum. Güvenimi kırdı uzaktan mesafe ilişkisini bu şartlarda yürütememek konusunda haklı mıyım?

Güvenim kırılmışken mesafe ilişkisi yürütemem. Haksız mıyım?