Sevgilimin rahatsız edici geçmişine ne yapmalıyım?

Gizli Üye

Arkadaşlar merhaba,

4 aylık bir ilişki içerisindeyim. Gerçekten çok seviyorum çok tatlı biriyle birlikteyim. Ama maalesef her ilişkide olduğu gibi bizde de sorunlar var. Sevgilim geçmişinde büyük hatalar yapmış ( Eşini halihazırda aldatan biriyle birlikte olmuş, eski sevgililerini aldatmış ve tek gecelik birliktelikleri olmuş vs.). Ben ilişkiye başlamadan önce daha hoşlanırken bunları başka birinden öğrenmiştim ve soğumuştum biraz açıkçası. Ama bildiğimi belli etmeyerek sorduğumda bana dürüst yaklaşarak her şeyi anlatmıştı. Neden yaptığını sorduğumda pişman olduğunu, o dönem hep karşısına kötü insanlar çıktığı için umursamaz bir hale büründüğünü ve psikolojisinin bozuk olduğunu ve ilaç tedavisi aldığını anlattı. Denemeye karar verdim ve geçmiş konular aklıma gelmediği sürece mutluyum onunla. Ama bu mevzuular aklıma geldikçe moralim bozuluyor ve keyfim kaçıyor. Bu mevzuular olmasa gerçekten evlenmeyi falan düşünürdüm kendisiyle o kadar uyumluyuz. Sizce geçmişteki hatalarını elimden geldiğince unutup düşünmemeye çalışıp devam mıetmeliyim yoksa işler daha da ciddileşmeden bırakmalı mıyım? Bir insan gerçekten değişebilir mi?

Sevgilimin rahatsız edici geçmişine ne yapmalıyım?
4
4
Görüşünü yaz