Erkekler, Kaiyerli, eğitimli ama net şekilde ataerkil avrı olan bir kadına karşı tavrınız ne olurdu?

senveben82
öncelikle bu kişi ben değilim tamamen fikir almak adına soruyorum lütfen objektif olarak cevap veriniz...

yeni sevgili olduğunuz gayet eğitimli, kariyer sahibi ve donanımlı genç kadınla ilişkiniz başlıyor ve size açık açık diyor ki: "ben kadın olarak elbette ki erkekler kadınlardan üstündür demiyorum ama çiftlerde eşitliğe inanmam, erkeğin kayıtsız şartsız otoritesinin hissedilmesinden yanayım. Bir ilişki başladıktan sonra kadının erkeğe rağmen onun görüşünün ve iradesinin zıddına alabileceği tek karar ilişkiyi sonlandırma kararıdır... tabi kadın herşeyi erkeğe soracak değil ama erkek kadının hayatında her şeyi onayına tabi kılabilir, izinsiz yapma diyebilir yok eğer kadına bırakıyorsa o da erkeğin iradesidir izin vermiş sayılır ve erkek kadınına bir konudaengel olmadıysa, yasak koymadıysa kadının serbestçe yaptığı şeylerden sanki kendi isteğiyle yapılmış gibi de sorumlu hissetmelidir. tabi engel olma veya olmama kararlarında yanlışa düşen erkekten kadının ayrılma hakkı her zaman vardır ama ben şahsen seni erkeğim olarak gördüğüm sürece sözünden çıkmak gibi bir seçeneğim olmadığını bilerek bu ilişkiyi devam ettiririm. Beraber olduğum erkek elbette şiddete karşı olmalıdır kesinlikle şiddete meyilli olmamalıdır, ama şiddete karşı oluşu beni koruma ve hayatımda yanlış şeylerin olmasına izin vermeme sorumluluğundan daha öncelikli olamaz"

böyle bir kadın lduğunu öğrendiğinizde sevgilinizle tavrınız ne yönde olr?
Ben mutlak eşitlikçi biriyim ne otorite isterim ne de o kadar sorumluluk yüklenirim. direkt ayrılırım
A seç
İlişkiyi bitirmem ama o kadar da sorumlu filan da hissetmem. pek bir şeyine de karışmam. aslında bu dediklerini duymazdan gelirim
B seç
mükemmel bir zihniyeti var tam aradığım kadın. el üstünde tutarım ama erkek egemenliği altında olduğunu da sürekli hissettiririm.
C seç
ya ben kendimi biliyorum her halde onun bu teslimiyetini kötüye kullanırım, teslim olduğuna pişman olur kız
D seç
Cinsiyetini ve yaşını belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim
Erkekler, Kaiyerli, eğitimli ama net şekilde ataerkil avrı olan bir kadına karşı tavrınız ne olurdu?
11
Görüşünü yaz