Merhaba kötüleşen evliliğim hakkında bana fikir verebilir misiniz?

Gizli Üye
ben şu an 30 yaşındayım ve 6 yıldır evliyiz, üniversitenin son senesinde tanıştık ve 5 ay içinde evlendik. eşime kadar pek fazla ilişkim olmadı çünkü etrafımda samimi insanlar olmadı çok öz güvenli duran biriyim ama içimden hiç öyle değilim herkes bana dış görünüşümden dolayı yaklaştı zaten dış görünüşüm dışında kendime hiç güveni olmayan birisi olduğum için hep onu ön plana çıkarmaya çalıştım... insanlar bana karşı ön yargılı oldular lisede yaşadığım taciz olayları ve toplu zorbalıklardan sonra güven problemi yaşamaya başladım psikolojik tedavi gördüğüm için üniversiteye iki sene geç başladım, bu yaşadığım şeylerden dolayı da üniversitede kendimi kapatmıştım eşimle tanışana kadar.. uzun zaman sonra hayatıma aldığım tek kişi oydu. buraya kadar her şey normal ve güzel bir tanışma gibi duruyor ama evliliğimizin ilk 2 senesi ve sevgililik dönemimiz dışında evliliğimiz normal ilerlemedi. ailesini ve arkadaşlarını çok fazla aramıza sokmaya başladı ve hep onların tarafından bakmaya başladı ben sivri dilli biriyim lafımı esirgemem ama boşa birine de saygısızlık yapmam, onların bana dediği yaptığı şeyleri görmezden gelip sadece beni baskılamaya çalıştı böyle olunca uzaklaştık birbirimizden birbirimize dokunmamaya bir günaydın demeyi çok görmeye başladık, aşk bitmedi biliyorum çünkü ne zaman boşanma konusu açılsa ikimizinde gözleri doluyor, sarılıp ağlamaya başlıyoruz, hala bana içi gider gibi bakıyor... iki gün önce eşimin gençlik yıllarımızdan kalan günlüğünü okudum ve benim için yatağa atmak hakkında şeyler yazmış, çok güzel olduğumu ama boş olduğumu yazmış... her ne kadar seneler geçse de hala kendime bu durum hakkında güvenim yok... 6 yıldır evliyiz ve bu durumun artık böyle olmadığı belli beni sevdiğine eminim ama onunda bana yaklaşma amacı başta diğerleriyle aynıymış... onu gerçekten çok seviyorum ama mutlu edemiyorum, sanırım bunun sebebi birbirimizi tam anlamıyla tanımadan evlenmiş olmamız, birbirimizin geçmişi hakkında da ailesi hakkında da çok bilgi sahibi olmadan evlendik. 30 yaşıma geldim ve güzelliğim sonsuza kadar benimle kalmayacak, güzelliğim dışında bir şeyim yok ve ona gerçekten çok aşığım beni bırakmasından deli gibi korkuyorum ama bunu ona belli edemiyorum duygularımı açamıyorum her zaman gizlemek zorunda hissediyorum... ne yapacağım ben?
Merhaba kötüleşen evliliğim hakkında bana fikir verebilir misiniz?
8
1
Görüşünü yaz