Nişanlımdan soğumaya başladım, ayrılmalı mıyım?

Gizli Üye
Nişan atmak çok büyük bir karar çevre baskısını tahmin edersiniz. Size biraz nişan atma düşüncemin sebeplerinden bahsetmek istiyorum.

Ailem nişanlımı güzel bulmuyor, bana daha güzel buldukları kızlardan "maşallah pek güzel, manken gibi kız, nişanlı olmasan bu kızla konuş derdim" gibi gibi şekillerinde bahsediyorlar. Bazen ben dahi güzel bulmuyorum gözüme güzel gelmiyor. Yüzüne iştahla bakamıyorum..

Aramızda mesafe var, uzak mesafe ilişkisi olarak başladık ve nişanlandık hala öyleyiz. Gözden uzak gönülden de uzak derler, bazen haftalar bazen ay olabiliyor görüşmeyeli. Metroda, metrobüste gördüğüm güzel kızlardan etkilenmeye başlıyorum. Öyle güzel kızlar varki.. Nişanlım bu denli güzel değil.

Aslında her ne kadar ortalama bir kız olsa da kendine baktığı zaman güzel olmayı başarabiliyor. Fakat sorun şu ki, hep ben söylüyorum şunu şöyle mi yapsan, saçını böyle mi yapsan diye. Hiç bakım, makyaj bilgisi yok. Bakımsız halini görünce isteksizleşiyorum ona karşı.

Konuşma şekli bazen köy aksanına kaçıyor. Bunu da sevmiyorum. Defalarca söyledim ama yaşlı kadın aksanları bulaşıyor bazen köye gittiğinde onlar gibi konuşuyor. Hoşlanmıyorum bundan. Hanım olsun istiyorum oturuşu kalkışı konuşması örnek olsun istiyorum ama bu özelliği de yok.

Seviyorum, ayrılsak üzüleceği için kıyamıyorum. Süreci atlatıp başkasıyla evlendiğini düşününce kıskanıyorum. Fakat kafam çok karışık.

Bana belli etmeseler de söylemlerinden çıkardığım üzre ailem tam onaylamıyor. Özellikle babam güzel kızları gözüme sokuyor resmen konuşmasıyla. Ben de güzel bulamıyorum sonrasında. Bu durum çok üzüyor beni.

Nişanlımı seviyorum ama aşık değilim. Napçam bilmiyorum..

Niye nişanlandın diyeceksiniz, bu süreç tamamen nişanlandıktan sonra ortaya çıktı. Neden bilmiyorum ama mutlu olamadığımı düşünüyorum. Keşke hiç olmasaydı ya da ölsem de böyle radikal karar vermek zorunda kalmasam. Bu konuda ciddi desteğe ihtiyacım var. Bemi lütfen eleştirmeyin, mantıklı davranan birisiyimdir fakat bu söylediklerimin hepsi duygusal hislerimin yansımasıdır. Duygular kontrol edilemez biliyorsunuz.. Ne yapmam gerekiyor?
Nişanlımdan soğumaya başladım, ayrılmalı mıyım?