Toksik bir insandan nasıl kurtulunur?

+5Xper
Gizli Üye
Merhaba, 3 senelik bir ilişkim var. Başlarda her şey çok güzeldi. Birimizin ilişkiyle ilgili bir sorunu olduğunda beraber çözerdik. Sonrasında aramızda kıskançlıktan ötürü bir sürü kopma oldu ve bir iki kez ayrıldık. Ben duygusal bir insanım sevgilimse bir o kadar soğuk kanlı. Ne zaman benden ayrılsa ya da ben ondan ayrılsam sonrasında haklı haksız demeden özür dileyen taraf ben oldum. Aylar süren küslüklerimiz oldu ve aylarca sadece bana dönmesi için yalvardım. O ise bana her geri döndüğünde daha kötü davranmaya başladı. Romantizm seven bir insanım ve bana karşı aşkım, canım gibi hitapları bile kullanmayı bıraktı. Ona bunun beni üzdüğünü bir kelimesinden bile mutlu olduğumu bildiğini ve buna rağmen neden bu mutluluğu benden esirgediğini sorduğumda " Model bu beğenmezsen ayrıl. " tarzı cevaplar aldım. Eskiden bana bu kadar sinirlenmezdi ama artık a desem kızdığı için bir şeyler söylemekten korkar oldum. Bana gündelik hayatını anlatmayı bıraktı. Ne zaman onla ilgilenmek için hayatını sorsam dediği tek şey "her zamanki şeyler" gibi cümleler oldu. Benden aylardır haksız olduğu konularda bile özür dilemiyor. Neden özür dilemiyorsun dediğimde " Ne gerek var özür dilemesemde barışacağız." diyor. Bütün bunlara rağmen ondan vazgeçemiyorum, ayrılmak istediğimi söyledikten 2 saniye sonra pişman olup ona yalvarıyorum. Ne yapmam gerek cidden bilmiyorum... Yakın çevremdeki herkes bitir diyor ama ondan ayrılınca kimsesiz kalmaktan korkuyorum. Onu düzeltmeye çalışıyorum ama durum yazdığım gibi. Kendimi çok çaresiz hissediyorum
Toksik bir insandan nasıl kurtulunur?
3
0
Görüşünü yaz