Türkiye'de bir erkeğin sevgili bulması neden artık bu kadar zor?

Eğer kızsan her halükarda sevgili bulabiliyorsun fakat ne yazık ki artık bir erkeğin burada sevgili bulması aşırı zorlaştı. Eğer paran yoksa veya özgüvenin yoksa hiçbir türlü sevgilin olmuyor maalesef. Sadece bunlarda değil kadınların beklediği o kadar çok şey var ki ve çıta ciddi manada çok yüksek. Özgüvenli erkek, kaslı vücut, kültürlü erkek, ağızı iyi laf yapan erkek, arabası veya parası olan erkek gibi gibi saymaya üşeneceğim çok fazla şey bekleniyor bizden. Ve gerçekten de bunlar olsa bile bu kadar kolay olmuyor yani ne bileyim umursamaz davran, ses tonun çekici olsun, kızla nasıl konuşacağını öğren, ilk mesaj ne olmalı, kıza nasıl davranmalıyım gibi gibi bir çok gereksiz ayrıntıya dikkat ediliyor. 15 yaşında kıza bir sürü sapık, s. refsiz bakıyor. Ben geldim 18 e daha bir tane yaşıtım veya büyüğüm bakmadı. Hiç sevilmedim sevgi nedir bilmiyorum. Sokağa çıkıyorum herkes el ele birbiriyle iyi anlaşıyor mutlu ama ben hep yalnızım. Bırak sevgiliyi arkadaş olarak bile bir tane kız gösteremem size. Gerçekten kadın olmak çok zor deniliyor fakat ben hiçte öyle düşünmüyorum. Artık yıl 2021 kimse sana zorla serserinin tekiyle evlen demiyor. Onlarla evlenmezsen zaten başına bir şey gelmez. Kendi kendinize zorluk yaratıyorsunuz. Kaldı ki artık dediğim gibi memnun değilsen rahatça boşanabilirsin (efendi, düzgün biriyle evliysen zaten başına bir şey gelmez). Onun dışında iş ilanına bakıyorsun yok bayan grafiker aranıyor, yok bayan kasiyer aranıyor gibi gibi. Ben serseri olsam da kızlardan laf yiyorum efendi olsam da. Kızlara ne yaparsam yapayım kendimi bir türlü sevdiremedim. Sanaldan da sevgili yapmak istemiyorum inat ettim gerçek hayattan karşılıklı birbirimizi seveceğimiz bir kızı bulmaya. Ama ben bunu istedikçe başıma gelmedik şey kalmıyor ve çok kalbim kırılıyor. Neden bu dünya bu kadar adaletsiz benim hiç sevmeye, sevilmeye hakkım yok mu?
Türkiye'de bir erkeğin sevgili bulması neden artık bu kadar zor?