Kaynanam neden böyle yapıyor? ?

Merhabalar. 8 yıllık bir ilişkim var. 1 buçuk yıldır nişanlıyız. Ben çalışıyorum, nişanlım işsiz. Farklı şehirlerdeyiz. Bu süreçte kazandığım paraları çeyizim ve evliliğim için harcadım hep. Geçen gün annem ve kaynanam arasında laf arasında altın muhabbeti geçti. Kaynanam sadece 7'si bir yerde takacağını söyledi. Annem de bari iki tane de bilezik takın, bizim orada bilezsiksiz gelin olmaz dedi. Kaynanam, o zaman bunu bozdurayım bilezik yapayım dedi. Evliliğimize de daha var. Demedi ki, tamam iki tane de bilezik yapayım. Bunu demeyen insan, daha yeni kendi evine tadilat yaptırıp yeni gelin evi gibi yaptı. Biz oğluyla otıracağomız evin tadilatı hala yapılmadı. Bizden önce kendi ihtiyaçlarını gördü. Birde kendi evlerinin yapılmasını düğün hazırlığı yapıyoruz şeklinde anlatıyor. Resmen bizimle dalga geçiyorlar. Bana yardım edin. Ne yapmam gerek. Bu konuyu nişanlıma açmalı mıyım sizce? Birde sık sık kendi akrabalarının yanında bizim ilişkimizi küçğmsüyor. 2 yıl önce Oğluyla otıracağomız evin tadilat konusu geçtiğinde, " tadilat yaptıktan sonra ne yapacaksınız nasıl eşya alacaksınız , halının üstünde mi oturacaksınız?" demişti.
Kaynanam neden böyle yapıyor? ?