Sevgilim var fakat yakın erkek arkadaşımla aramızda garip bir çekim var engel olamıyorum?

1 yıllık bir ilişkim var, (hep uzun ilişkilerim oldu hiçbir zaman böyle olmadım) yakın erkek arkadaşımla liseden beri aramızda hep birşeyler olacak gibi oldu ama hiçbir zaman olmadı. Bundan 3 sene önce kendisine ondan hoşlandığımı söylemiştim fakat beni kaybetmek istemediği için sevgili olmak istemedi. Sonrasından benden kaynaklı olarak 2 yıl kadar konuşmadık hiç, daha sonra yeniden konuşmaya başladıktan beri önceden onda bu kadar sezmediğim şeyler sezmeye başladım. Kendi kuruntum sandım ama arkadaşlarım sohbetleri görünce kuruntum olmadığını, aramızda çok güçlü bir çekim olduğunu söylediler. Hayatımda ilk defa böyle bir şey yaşıyorum, aramızdaki çekimi ve onun imalı sözlerini artık görmezden gelemiyorum kafam çok karışıyor. Başınıza böyle bir olay geldi mi? (Ailelerimiz birbirimizi çok seviyor, ve işin garibi annesi de bana imalı konuşuyor)
Sevgilim var fakat yakın erkek arkadaşımla aramızda garip bir çekim var engel olamıyorum?