Akraba evliliği neden karşı çıkılan bir şey?

wyx56
Şimdi teyzemin kızıyla farklı şehirlerde büyüdük. Allah'ın emriyle askerlikten sonra istiyeceğiz. Verirlerse ne ala... Vermezlerse de sorun yok. Verirlerse mutlaka çocuk yapmadan genetik danışma almayı düşünüyorum. Şimdi bazı insanlara göre bu neden sapıklık?

Bu insanların o çok beğendiği bazı ülkelerde ( mesela ; Rusya , Kanada , Hollanda vb. ) amca yeğen veya teyze yeğen evliliğine bile izin veriliyor ve bu insanlar , o ülkelere gelişmiş ülke diyorlar.

Medeni Kanunu aldığımız İsviçre , Laikliğin çıktığı Fransa ve okrobo ovlologo tobbo ocodon sokoncolodor diyen bilime tapan Japonya'da bu tarz evlilikler yasak değil ama Duran Canatan adlı kafayı akraba evliliğine takmış bir sözde prof. okrobo ovlologonon onlonmoso ocon yoso cokmoso lozom diye gevelemiş mesela. Yukarıda yazdığım gibi teyzemin kızıyla farklı şehirlerde büyüdük. Allah'ın emriyle askerlikten sonra istiyeceğiz. Verirlerse ne ala... Vermezlerse de sorun yok. Verirlerse mutlaka çocuk yapmadan genetik danışma almayı düşünüyorum. Benim gibi insanlarda kuzeniyle evleniyorsa bazı ilkel Primatlar neden bunun yasak olmasını istiyor? 45 yaşında iki insanın evliliğini / çocuk yapmasını yasaklıyamıyorsan bunu da yasaklayamazsın. Siz ne düşünüyorsunuz? Ben bu karşı çıkmayı şahsen etik bulmuyorum.
Akraba evliliği dediğin gibiyse gayet normal
A seç
Yasaklanmalı çünkü...
B seç
Cinsiyetini ve yaşını belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim
Güncellemeler:
1 ay
Yasaklanmalı diyen despot arkadaşlar sebebini de yazsın mümkünse
1 ay
Ayrıca akraba evliliğine olur gözüyle bakan arkadaşlar da ilk seçenegi onaylarsa sevinirim
Akraba evliliği neden karşı çıkılan bir şey?
4
7
Görüşünü yaz