Sevgilim varken başka bir çocuk bana aşk itirafı yaptı. Ne yapmalıyım?

Gizli Üye
Merhaba, biz sevgilimle 2.5 senedir birlikteyiz ve güzel bir ilişkimiz var fakat bundan 4 ay önce liseden tanıdığım ve aynı sınıfta olduğum bir arkadaşımla arkadaşça bir niyetle konuşmaya başladık tekrardan. Aradan zaman geçtikten sonra çocuk bana aşık olduğunu söyledi ve ben mecburen ya sevgilimle ilişkimi bitiricem aldatmış konumuna düşmemek için ya da çocukla konuşmayı kesicem. Doğru olan çocukla konuşmayı kesmek olduğu için biz bu çocukla konuşmayı kesme kararı aldık ve birbirimizi sosyal medyadan da engelledik. Malesef o bu süre boyunca da benden ümit etmeyi kesmemiş ve ben de onunla konuşmayı özlemeye başlayıp SMS olarak mesaj attım. Tekrar konuşmaya başladık mesaj üzerinden. Bu beni sevdiğini söyleyen çocuk itüde okuyor, profesyonel şekilde sporla uğraşıyor ve enstrüman vs çalıyor kısacası çok aktif ve sosyal bir insan. Öte yandan sevgilim henüz bir üniversite kazanamadı sınava hazırlanıyor 2 senedir mezun vaziyette ve biz onun sınav sonucunu bekliyoruz. Bir enstrüman vs çalmıyor diğer çocuk kadar da aktif değil bakınca. Bu konuyu ailemle de paylaştım onlar tabiki mantıklı şekilde de dışarıdan bakınca sevgilimle değil de diğer çocukla olmamın daha iyi olacağı görüşünü belirttiler. Sevgilim siirtli ve 9 kardeşler. Kardeşlerinde Üniversite mezunu olan yok. Diğer yandan yaşam tarzlarımızın uyuşmayabileceği, kalabalık bir ailede yaşamanın da zorluk getirdiğini, evlilik söz konusu olduğunda duygusal olduğu kadar mantığı kullanarak da hareket etmenin uzun vadeli bir mutluluk getireceği vs konusunu söylüyorlar. Ailem bunları da göz önünde bulunduruyorlar gelecek için. Bense 2.5 senedir birçok şey paylaştığım, birbirimizi iyi tanıdığımız ve beni sevdiğini düşündüğüm, iyi kalpli bir insana yanlış yaparmışım gibi hissediyorum. Özellik olarak iki taraf kıyaslandığında ailemin diğer çocuğu seçmelerini anlayabiliyorum, ben de ister istemez diğer taraftan etkileniyorum ama ne adım atacağım hakkında fikrim yok. (Bu arada iki taraf da romantik ve eğlenceli insanlar) Sanki ne yaparsam yapayım pişman olacakmışım gibi geliyor. Bu durum günlerdir aklımı kurcalıyor ve kalbime ağırlık oturuyor. Bir akıl verir misiniz? Benim yerimde olsanız ne yapardınız? Veya en doğru adım ne olur?
Sevgilim varken başka bir çocuk bana aşk itirafı yaptı. Ne yapmalıyım?
5
7
Görüşünü yaz