Annem komşunun lafına bakar mı acaba?

Gizli Üye
Biraz uzun lütfen vakti olan okusun goygoy yapmayın rica ediyorum. Ya bizim komşunun kızı geçen sene evlendi farklı memlekete gitti oğlanın ailesi farklı yerde. Kızın kendi ilahiyatçı, oğlanı kendi buldu görüştü 1 sene çıktılar. Sözde elini felan tutmadım düğünden önce bana ve meslegime yakışmaz böyle şeyler haram felan diyordu. Şimdi benim de ilişkim var ve benim erkek arkadaşımın da annesi farklı yerde. Erkek arkadaşım ailemle tanıştı ve babam gile dedi ki “izniniz olursa ben de kendi ailemle tanıştırmak için sabah kapıdan alıp ikindin tekrar kapıya kadar bırakmak şartıyla kızınızı alıp annemle tanıştırmak istiyorum” dedi. Zaten iki şehir arası mesafe 2.5 3 saat felan yani günübirlik rahat gidilebilir. babam da önce bi kararsızdı sonra tamam olsun felan dedi. Bu sefer karşı komşu bize geldi anneme kızdı “ Aaa ne münasebet iyi misiniz siz? annesinin yanına felan başka şehre yollamayın kendi ayağıyla geldi derler. bak bizim kıza nikahtan önce elini bile tutmadı” dedi. Annem de “ama benim kızım o kadar sıkı yetişmedi üniversite hayatında hepsini gördü. Ne var ki bunda” diyerek beni savundu. Ya herkesin hayat görüşü farklı olabilir. Senin kızın meslegine saygısından ve sorumluluk bilincinden yapmamış olabilir bu gayet güzel ve bilincli bir hareket. Fakat ben daha serbest yetiştim. Ama belli ki o kadının lafından dolayı annemin aklı karıştı. Şimdi annem biraz kadına hak vermeye başladı ve ben sanırım gidemeyebilirim. O komşuya karşı da kinlendim. Sizce anneme nasıl yaklaşmalıyım bu konuda?
Annem komşunun lafına bakar mı acaba?
3
2
Görüşünü yaz