Evlenmeyi düşünmeme sebeplerim hakkında çözüm önerisi olan var mı? Haklı değil miyim?

MachineX_
Fazla kıskancım normalden daha fazla kıskancım
Aldatılmaktan korkuyorum tabi burada herkes aldatır demiyorum ama olursa bir şey böyle bir şey yaşamak istemiyorum
Karşımdaki kişinin geçmişinde sevgilisi flörtü zinası olmasını istemiyorum.
Sosyal medya konusunda eşimin benim ailemin resimlerinin sosyal medyada olmasını internette olmasını istemiyorum
Düğün istemiyorum
Fazla masrafa girmek istemiyorum
Utangaç çekingen özgüvensizim
Eşimden bir şey istemek benim için zor
Birleşme sevişme gibi şeyleri isteyebileceğimi düşünmüyorum
Eşime nasıl yaklaşacağımı bilmiyorum örnek sarılsam mesela belki istemez o an veya bir yerine dokununca belki istemez ben eşimle evdeyken sürekli vakit geçirmek onu sevmek istiyorum
Bazı istediğim zevk ve arzuları karşımdaki kişinin kabul edeceğini düşünmüyorum kabul etse bile evlendikten sonra bunları rahatça isteyeceğimi sanmıyorum
Karşı tarafa ailesi istedi falan diye bir sürü altın bilezik altın saat bilmem ne almak istemiyorum
Evlilik teklifi yapmak zor nasıl nerede edeceğimi bilmiyorum yüzük karşı tarafa olacak mı o bile bir sıkıntı
Doğum kontrol yöntemlerinden hangisini seçmeliyiz vs. bilmiyorum
Nişanın kalabalık olmasını istemiyorum
Nikahta nişanda kına gecesinde eşimin veya benim resimlerimin başkaları tarafından sosyal medyada paylaşılmasını istemiyorum
Duygularımı isteklerimi arzularımı rahatça paylaşabileceğimi yaşayabileceğimi sanmıyorum
Eşimin iş yerinden veya oradan buradan karşı cins arkadaşlarının olmasını onlarla gezmesini vs. istemiyorum.
Eşimin karşı cinsle arasına mesafe koymasını istiyorum.
Kız istemem gibi bir şeyde karşı tarafın evine sadece ailemle gitmek istiyorum yanımda oradan buradan tanıdık bilmem ne gelmesini istemiyorum.
Nikahta nişanda tam olarak ne olduğunu bilmiyorum
Evlilikten önce bir sürü test o bu yapılması lazım bu belgeleri nereden alırım bilmiyorum

Sizce haklı değil miyim? Çözüm önerisi olanlar düzgünce verirse sevinirim
Güncellemeler:
4 ay
Soruyu beğenirseniz mutlu olurum daha çok görüş gelirse daha çok fikir alırım teşekkürler
4 ay
Aynı zamanda unuttuğum bir şey var Gerdek gecesi ne yapacağımı bilmiyorum. Mesela namaz kıldım sonra namaz bittiği an o zamanda ne yapacağımı bilmiyorum eşime gidip teklif mi edeyim yatıp uyuyayım mı vs. ne yapmalıyım cidden bilmiyorum bazı kişiler gerdek gecesi eşinle konuşursun söyle böyle yaparsın dese de ben direk o zamandan bahsediyorum o anda bahsediyorum.
Evlenmeyi düşünmeme sebeplerim hakkında çözüm önerisi olan var mı? Haklı değil miyim?
10
3
Görüşünü yaz