Kocam eşyaları saklayıp deli olduğumu iddia ediyor. En doğru yol boşanmak mı?

Gizli Üye
Merhaba. 11 aylık evliyim. Evliliğimizin ikinci ayında eşyalarımın yavaş yavaş ortadan kaybolmaya başladığını fark ettim fakat başlarda bunu unutkanlığıma yordum. Daha sonra işler ciddileşmeye başladı ve kaybolan eşyalarımı hiçbir yerde bulamamaya başladım. Yaklaşık bir iki ay böyle devam etti durumu eşimle paylaşıp her yakındığımda çok unutkansın vs diyerek kızmaya başladı. İlerleyen zamanlarda kavga ettiğimiz zamanlar sürekli bir eşyana bile sahip çıkamıyorsun iyice kafayı yedin, delirdin diyerek bunu yüzüme vurmaya başladı. Geçmişte psikolojik destek aldığım ve tedavim sonuçlanınca bıraktığım için ilaçların da yok kontrolden çıktın demeye başladı. Bir sabah eşim evde yokken aylardır bulamadığım bir eşyayı çatı katında onun bir kutusunda buldum. Şaşırıp şüphelendim ve çatı katını biraz daha aradım birkaç eşyamı daha buldum. Akşam bozuntuya vermeyip birkaç gün içinde kamera aldım ve eve yerleştirdim. Pazar günü bilerek ortaya bir iş belgesinin fotokopisini bırakıp çok önemli olduğunu unutmamayı umut ettiğimi söyleyerek markete gittim ve döndüğümde bıraktığım yerde değildi. Kamera kaydına baktığımda gerçekten eşim alıp yukarı çıkmıştı. Birkaç kez daha bunu tekrarlayıp emin olduktan sonra yakalanmamak için hemen kameraları kaldırdım. şu an görüntüler elimde ve kopyaları var. İyi bir avukat tutup boşanma davası açmayı düşünüyorum sizce gerçekten boşanmalı mıyım? Ben konuşacak bir şey olduğunu düşünmüyorum resmen beni delirtmeye çalışıyor çünkü. Ama yine de fikir almak istedim.
Güncellemeler:
12 gü
Üç yıllık bir ilişkinin ardından evlendik, sevgiliyken böyle sıkıntılarımız yoktu. Evlendikten sonra değişmeye başladı.
12 gü
Yarın kesinlikle avukatımla konuşacağım arkadaşlar teşekkürler. Ve sizden ricam lütfen kimseyi iyice tanımadan evlenmeyin. Üç yıl bile yeterli değil evlenmek için bunu tecrübe ettim. Kendinize iyi bakın.
Kocam eşyaları saklayıp deli olduğumu iddia ediyor. En doğru yol boşanmak mı?
9
6
Görüşünü yaz