Herkese +1. Ben nerde hata yapıyorum, nerde hata yapıyor olabilirim?

Siyaah_Beyaaz
Uzun zamandır bu soru zihnimi meşgul ediyor. Ben nerde hata yapıyorum? Neyi yanlış yapıyorum? Evliyim ve çocuğum var. Eşimin beni savunmasını, bana arka çıkmasını istiyorum. Bir kadın ne kadar güçlü olursa olsun erkeği tarafından sahiplenilmek ister."Bu benim kadınım, saygılı davranın benim karıma"diye sayılmak ister. Ama çocuğunun annesi olmama rağmen bana arka çıkan bir eşim yok maalesef. Derdimi anlattığımda dinlemiyor bile. Çok yalnızım derdimi anlatacağım kimse yok. Yol arkadaşım dediğim insan yoldaşlık yapmıyor bana. Halbuki benim isteğim maddiyat değil. Anlaşılmak, önemsenmek ve sevilmek. Tutarsız bir insan, bana beni savunacağını söyleyip yarı yolda bırakıyor beni. Eşimin yengeleri bana değer vermez. Watsap durumlarıma​ bile bakmazlar ama eşim her cuma onlara cuma mesajı atar. Beni saymayanı sayar. Ben afedersiniz baş çavuşun eşeği miyim? Ben isterdim ki el ele verelim takım olalım. Ben ailesine karşı çirkinleşsin, çirkefleşsin istemiyorum ama sadece benim yanımda olduğunu göstersin onlara. O bana saygı duymazsa onun ailesi bana neler yapmaz? Kayınbabam bile beni onlara karşı savunur. Tam bir baba gibidir kayınbabam ama eşim öyle değil. Bende kendimi eksik hissediyorum bu sebebten. Kaç kez sırtımdan vurdu eşim beni. Geçmişi de unutamıyorum, neyse geride kaldı. Ben beni gerçekten sevmesini isterdim. Çok yalnız hissediyorum kendimi. Eşime "ailen bana böyle yapıyor" diye dert yandığımda "sen suçlusun"diyor. Ben suçlu olayım, suçlu olmayım onun beni önemsetmesi gerekir. Ama bunu yapmıyor. Hatta ailesiyle görüşmem konusunda baskı yapıyor bana. Ayağımı kaydıran, beni düşürmeye çalışan insanlarla görüşmek istemiyorum. Mutlu değilim kocamın ailesinin yanında. Dışlıyorlar beni, hiçe sayıyorlar. Birde şu var becerikli bir kadın değilim. Güzel yemek yapamıyorum, elimden geleni yapıyorum ama bu kadar oluyor işte. Ben kayınvalidemden daha güzel yemek yapıyorum. Kayınvalidemde benim gibi beceriksiz ama eşim benim yaptığım yemeklere laf söyler annesinin yaptığı yemekleri iştahla yer. Beni annemden kıskanıyor ilginç
3
1
Görüşünü yaz