Çok baskıcı bir sevgilim var ne yapacağımı bilmiyorum?

Gizli Üye
Uzun süredir devam eden bir ilişkim var. Fakat bu süreçte çok fazla yıprandım. Sevgilim fazla baskıcı, kıskanç, fazla kısıtlayan bir insan. Psikolojik şiddet uyguluyor diyebilirim. İnstagram, youtube, twitter hesaplarımı kapattırıp online oyunlar oynamamı katiyen istemez, asla sosyal medya kullandırtmayan bir insan, buluştuğumuzda telefonumu zorla kontrol eder, en ufak bir şeye trip atar, yakam azıcık açık ya da dar pantolon giydim diye demediğini bırakmaz öyle bir insan düşünün. Bana ''neden ayrılmadın bu zamana kadar'' ya da ''neden konuşup halletmedin'' diyenler olacaktır, kendimce önemli sebeplerim vardı ve laftan anlamayan, haksız olsa bile karşısında kabahat arayan bir insan. Aptallık yapıp zamanında ayrılmadım. Şu anda da sanki sevmiyor gibi hissediyorum artık beni hiçbir şey heyecanlandırmıyor, mutlu değilim gibi belki de bu davranışlarından dolayı bilmiyorum.. Fakat bir yandan da ona baya alıştım. Aynı sınıftayız da ne yapacağımı gerçekten bilmiyorum. Beni kısıtlamasından, her şeyime bana sormadan karışmasından, her şeyi benden beklemesinden çok bunaldım.. ''Ayrılınca ya pişman olursam, ya beni rencide edecek davranışlar sergilerse'' diye düşünmeden edemiyorum.. Arkadaşlarıma bu durumu anlatınca ''ayrıl ne olacak, neden çekiniyorsun bırak gitsin'' diyorlar ama aynı sınıftayız ve eskiden arkadaş olduğum fakat geçen sene kavga edip arkadaşlığımızı sonlandırdığımız arkadaş grubumla da aynı sınıftayım.. Ayrılırsam yalnız kalacağım arkadaşım da yok sınıfta. Bir fikriniz, bir düşünceniz, içimi rahatlacak bir şeyler söylemek isterseniz paylaşırsanız sevinirim.. Teşekkürler şimdiden.
Çok baskıcı bir sevgilim var ne yapacağımı bilmiyorum?
6
1
Görüşünü yaz