Boşanmak istiyorum ama korkuyorum?

Eşimle 4 yıl önce tanıştık ve 2 yıl önce evlendik 1 yaşında kızımız var. Doğum yapana kadar çalıştım. Ben hamileyken eşim işsizi ve evi hep ben geçindirdim. Doğumdan sonra o da işe başladı fakat 3 ay sonra çıkarıldı, o kadar çaresiz kaldık ki korsan taksi olarak çalışmaya başladı ama kendi başına yapmaya çalışıyor ve çoğunlukla para kazanamıyor. O kadar geçim sıkıntısı çekiyoruz ki çocuk varken bunu yaşamak çok zor inanın. Aileme korsan taksicilik yaptığını söylemedim. Bu arada ben yine de herşeyi idare ederken 2 hafta önce uyuşturucu kullandığını öğrendim inkar etti hatta çok kötü beni iftiracı olmakla suçladı ama en sonunda itiraf etti. Geçim sıkıntısı nedeni ile kullanıyorum çocuk değilim bir zararı yok dedi ama bunu kullanıp eve geldiğini bilmek çok kötü. Boşanmak istediğimi söyledim ki şu an annemlerdeyim. Babam da iş bulmadan boşanma demesin mi? Ne yapacağımı şaşırdım. Eşimin ailesi çok kötü ve sürekli eşim ben mutsuz yeyiştirildim diye duygu sömürüsü yapıyor. Boşanırsan kendimi öldürürüm diyor. Bize zarar vermesinden de korkuyorum. Sizce ne yapmalıyım? Tedavi olursan yanında olurum dedim başta tamam dedi şimdi de olmama gerek yok keşke sana itiraf etmeseydim dedi.
Boşanmak istiyorum ama korkuyorum?
8
2
Görüşünü yaz