Çalışan eşler ev masraflarını ortak mı giderir, yoksa bu görev erkeğin midir?

Evliliklerde hesaplar ortak ya da ayrı da olsa, masraf konusunda durum nasıl olmalıdır? Masraflar sadece erkeğe mi aittir yoksa iki taraf ortak mı ödeme yapmalıdır?
Çalışan eşler ev masraflarını ortak mı giderir, yoksa bu görev erkeğin midir?

1|2
2819

En İyi Kız Görüşleri

• Simdi bu duruma gore degisir.

Evlilikte erkek en bastan "ev gecindirmek bende evin duzeni sende" derse karisina ama kadin da "ben senin kazancina kanaat edemem kendim de lukslerim icin calisacagim" derse kadin ev islerini de kendisi yapacagi icin kazanc da kendisinin olur.

Ama hem gecim ortak olacak hem de evdeki isler ortak olacak demislerse tabi ki de sadece erkegin gorevi olmaz.

0|1
    0|0
  • Bence ortak olmalı. Aynı şekilde evin temizliği yemeği çamaşırı ütüsü de ortak olmalı.
    Erkek çalışıp yoruluyorsa kadın da yoruluyor. Hatta belki zayıf olduğu için iki katı yoruluyor...

0|3
    0|0

En İyi Erkek Görüşleri

• Kari koca calisiyorsa parayi ortak havuzda toplarlar.. odemeleri yapip , tasarrufu ayirdiktan sonra kalani da harcarlar.. en saglikli olani budur.. ikisi de ortalama maas alan iki kisiden bahsediyorsak.

0|1
    0|0
  • Valla ben eşime her konuda yardımcı olucam kadınlar cok eziliyor bu konuda
    Benle evlenicek kisi çok şanslı bu konuda 😀😂her işinde yardımcı olucam anca beraber kanca beraber
    Ortak tabiki

0|1
    0|0

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

2617
  • Birlikten borç silinir :D d

0|1
    0|0
  • Erkeğe ait.

0|1
    0|0
  • Ortak olması gerekir.

0|1
    0|0
  • Es dediğimiz anda herşey tek birime iner. Ortak para, ortak hayat ve ortak yaşam. Kadının ilgilenmesi gereken şeyler için kadın, erkeğin ilgilenmesi gereken şeyler için erkek hareket eder. Para tabiki ortak kasadan sağlanır. Bitiktirilecek para eşlerin ortak hesabına aktarılır.

0|0
    0|0
  • Aile bir bütündür. O çatı altında herkesin masrafı oluyor ortak kullanılıyor ve ödemeler de ortak olmalı.

0|1
    0|0
  • Ortak giderilmesi gerekir. Eğer biri çalışmıyor evde çocukların bakımıyla alakadar oluyorsa diyelim tabi ki erkege kalıyor olay. Ama evde iki kişi çalışıyorsa tabi ki ortak karşılanması en makul olanıdır. Keyifli akşamlar.

0|0
    0|0
  • Erkegin görevidir. Kadin isterse kazancını paylaşabilir. İstemezse kendi bilir. Ama bence evlilik içinde senin paran benim Param olmamali. Bu hesaplamalari boşanırken yapsınlar 😅

0|1
    0|0
  • Toplumun ortalama yaşam standardı düzeyine kadar olan kısmı Aile Reisi olarak Erkeğe aittir. Kadının maddi kazanç elde etmesi engellenmemeli. Lüks tüketim talebi varsa en iyisi Alman usülü...

0|1
    0|0
  • Kimse kusra bakmasın erkek çalışırken kadın da çalışıyorsa öyle keyfine göre harcamak yok. Var mı la öyle yağma.

0|1
    0|0
  • İkisi birden çalışıyorsa ortak olmalı ha yok bir kişi çalışıyorsa gelir kaynağı kimden geliyorsa onundur.

0|1
    0|0
  • İki taraf da çalışıyorsa aylık gelir masaya konulur; kadının tasarrufu ve evin giderleri ayrıldıktan sonra; geri kalanla yatırım yapılır.

0|2
    0|0
  • Görev erkeğindir. Kadın isterse yardımcı olabilir. Dinen de böyledir bu.

1|2
    0|0
  • Sadece para değil her şey ortak olmalı.
    Ev işleri vs.

1|1
    0|0
  • Senin benim olmaz. Herkes kendine harçlık alır, jalan herşey ortaktir. artarsa tasarruf yapılır.

0|1
    0|0
  • Önce erkegindir kadın isterse çalışabilir istemezse kimse niye çalışmıyorsun diyemez

1|1
    0|0
  • Şu kadının görevi bu erkeğin görevi diye bişey yoktur ikisi birlikte yapmalı bence

0|1
    0|0
  • Ben evliliğin her açıdan ortak bir yapı olduğunu biliyorum, öyle de olmalı.

0|1
    0|0
  • Nerde çalışan kadın gorduysem kadının maaşını bile eşi çekiyor
    Ee ben bu işten ne anladım 😁

0|1
    0|0
  • erkek harcasın kadın kendi ihtiyaçlarını karşılayıp kalanını biriktirsin

1|1
    0|0
  • Asgari ücretli evli bir insan, eşinide çalıştırmalı günümüzde, geçim zor, ikisininde geliri ortak olmalı

0|0
    0|0
  • Her şey ortak olmalıdır. Sadece para değil, evdeki işlerinde.

0|0
    0|0
  • eşler çalışıyorsa gelir ortaktır.

0|1
    0|0
  • Ortak yoksa çalışmasın ne gerek var

1|1
    0|0
  • Tek taraflı olmamalı ortak olmalı

0|1
    0|0
  • Hayatını birlestirdeysen herşey ortak olur.

0|1
    0|0
  • Ortak olmalı

0|1
    0|0
  • Ortak

0|1
    0|0
  • Ortak

0|1
    0|0
  • Masraflar ortaksa ev işleri de ortak olmalı

0|1
    0|0
  • Ortak olmalı.

0|1
    0|0
  • Genelde erkek de oluyor

0|1
    0|0
  • Ortak hayat ortak masraf

0|1
    0|0
  • Ortak ödenmeli.

0|1
    0|0
  • Ortak

0|1
    0|0
  • Ortak

0|1
    0|0
  • Ortak olmalı
    #emre00

0|1
    0|0
  • bence erkeğindir..

0|1
    0|0
  • Ev arkadaslari ile bile giderleri ortak üstlenirken
    Eşime yüklemek herşeyi haksizlik değil mi

0|1
    0|0
  • Ikimizde calisiyoruz ikimizde herseyi beraber ödüyoruz evlilikte senin benim yoktur.

0|1
    0|0
  • Ortak olur

0|1
    0|0
  • Ortak ödenmeli.

0|1
    0|0
  • Kadini calistirmayan erkekler bunu bekleyemez

0|2
    0|0
  • Evlilik demek hayatları birleştirmek ortak bir hayata başlamak demek. Tabiiki ortak ödeme yapılmalı.

0|2
    0|0

Benzer Benceler

Yükleniyor...