Aşk mı daha kalıcı yoksa sevgi mi?

Hangisi daha kalıcı olabilir?
Yapma Ertan, yapma, alışık değilim böyle şeylere 😅
Yapma Ertan, yapma, alışık değilim böyle şeylere 😅
Güncellemeler:
Şimdi işten çıkıyorum. Tek kelime haricinde görüş yapanlara yorum yapıyorum. Genel olarak dönüş yapmayanlara yorum yapmıyorum hatırladığım kadarıyla. Aşk ve de sevgi baki kalıcıdır. Fakat kişilerin aşkı ve sevgisi geçici olabilir genel olarak öyledir de. Kişiler aşkı ve sevgiyi bilmiyor, kirletiyor, geçici olduğunu düşündürüyor, bunda aşkın sevginin ne suçu var ki? Kimse aşka laf etmesin. Aşk çok masum. Görüşmek üzere hoşça kalın 🤗
Soru günün sorusu mu oldu acep. Geldim bir sürü görüş. Yorum yapmaya korktum. Görüşleriniz için çok teşekkür ederim. İyi akşamlar dilerim. Kusura bakmayın lütfen...

3|6
13167

En İyi Erkek Görüşleri

• aşk aslında mükemmel bir duygu insana bildikleerini kendini bile unutturacak kadar güçlü ve güzel karşındakinin kusurlarını bile güzel gösteren sanki dünyanın en mükemmel insanını seviyomuş hissi yaratan bir duygu ama nereye kadar elde edene kadar elde edemezse ömür boyu sürüyor kalıcı oluyor elde edince bitiyor sevgi ise burda giriyor aşka kavuşunca onu ilk günkü gibi sevmek aşk geçtiğinden gördüğün kusurlara rağmen sevmen sevebilmen bence 2 si birbirini tamamlayan duygular

0|1
    0|0
    • İyi hoş çok güzel yazmışsın emeğine sağlık amma katılmıyorum. Aşk da sevgi de kalıcı fakat kişilerin aşkı ve sevgisi geçici olabilir. Yaşayan ve yaşatana bağlı olarak değişir değişebilir. Seven kusur görmez görmemeli tabi namussuzluk ihanet kusur değildir.

• aşk zaten belli bir süre sonra yerini sevgiye bırakır yani ilk anlar aşk gibi olurken sonrasında normalleşmelerle mantık ta devreye girer bu noktadan sonra sevgi oluşur

0|1
    0|0
    • Çok güzel yazmışsın emeğine sağlık fakat katılmıyorum. Sevgi aşka dönüşürse daha iyi olur. Cicim ayları sonsuz olmali. Aşk da sevgi de kalıcı fakat kişilerin aşkı ve sevgisi geçici olabilir.

• senin ifade ettiğin tipleme gerçekten birbirini bulan çiftlerde zaten mümkün ama oran 3-5 gibi bişeydir

• Haklısın malesef oran düşük hayırlısı...

En İyi Kız Görüşleri

• Tabiki sevgi, aşk geçici olabilir. Bu yüzden bir kişi ile ayrıldıgımız zaman görüşmeyiz. Aşk daha derinde olsa da daha geçicidir. ancak arkadaşlar sevgi özellikle de kendjnize insanlığa hayvanlara olan sevginiz kalacak ve sizi güçlendirip besleyecektir. Aşk dediğimiz kavram zaten evrimden türemişir. Cinsel arzunun içine duygu eklenmiş kısmıdir.

0|1
    0|0
    • Fakat sevgi de geçici olabilir. Katılmıyorum. Aşk da sevgi de kalıcıdır geçici olan kişiler ve onları aşkı sevgisi. Bu aşkı bağlamaz. Ayrıca aşk kişiden kişiye göre değişir senin dediğin gibi bir aşk yok bizde...

• Sevgi şeklini değistursede kalır. Yani bir bakıma sizi haklı bulabilirim çünkü sevgi dediğimiz kavramı hafife alan ve her şeyi sevgi zanneden insanlar ne yazıkki var. Bence seni seviyorum sözü kesinlikle doğru xamanda kullabmıulmalı artık anlamıni yok etmeye başlıyorlar

• Hayır kalmaz. Kişiden kişiye göre değişir. Ne yazık ki zaten herşey insanlar yüzünden. Haklısın katılıyorum fakat sevmek için de çok şey beklememek gerekiyor...

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

12965
  • Aşk geçici bir heveslen, sevgi bağlılığın ta kendisidir.

0|1
    0|0
    • Katılmıyorum Aşk geçici bir heves değil hevesle değil ama kişiler hevesle ya da menfaat çıkar zevk için kullanabiliyor bu aşkı bağlamaz ve aşkta sevgide kalıcıdır kalıcılığı yaşayan ve yaşatan kişilere göre değişir. Benim aşkımda sevgimde sonsuzdur Ama hak etmiyorsa karşımdaki yol alır 😀

• Aşk bir müddet sonra yok olup giderken geriye kalan sevgidir.

• Bir müddet sonra giden aşkı istemem. Benim ki gitmez de gitmek isteyeni de tutmaz. Sevene can feda sevmeyene elveda 😅

• Aşk geçidir, sevgi ise kalıcı.

0|1
    0|0
    • Katılmıyorum aşk da kalıcı sevgi de kalıcı fakat kişilerin aşkı ve sevgisi geçici olabilir. Kişiler yavvsaqsa aşk ve sevginin suçu ne?
      Ne demek aşk geçici tesüf ediyorum 😅

• Ben kalıcıyım DDD

0|1
    0|0
  • Aşk tabi ki 😊

0|1
    0|0
  • Sevgi bir ağaçtır sen her yaprak çıkardığında her bir dalın büyüdüğünde aşka dönüşür her dal aşk her yaprak sevgi ve aşkın gücüyle oluşur eğer ki bir fırtına olurdu ağaç yıkılırsa ekilen tohum sevgiyle ekilmedigi için temelsiz kalmıştır üzerine kurulan her bir sevgi birliği hiç olup gitmiştir aslında aşk sevginin birliğidir ama (ilk günden son güne kadar)

0|1
    0|0
  • Aşk dokunamadığın birini uzaktan sizlemekti izlemekti
    Napıyorsun nasılsın diyememekti
    Aşk ona hesap soramamaktı
    Deli gibi kıskanmama rağmen
    Dünyamın allak bullak olmasına rağmen
    Aşk ondan kopamamaktı...

0|1
    0|0
  • Sonsuz aşk yoktur. Diyelim ki evlendin her sabah gunluk bir rutin olarak yüzünü gördüğünde heyecanlanacak mısın aşıkken olduğu gibi. Her gün yüzünü gördüğün insanın?

0|1
    0|0
    • Sonsuz aşk vardır. Allah'ın izniyle sonsuz aşkım yaşamak ve yaşatmak istiyorum. Eşimi dikkatle seçeceğim. Evet her sabah her gece her an tabiki 😊Bizde durmak yok doymak yok her an her saniye ve dakika daha da çok fakat karşımdaki hak etmiyorsa geri çekilir yol veririm. Bu da benim suçum değildir...

• EyvAllah teşekkür ederim kusura bakma 😊

• Varya şu görsellerin altına yazdığın yazılar beni öldürüyor 😂
    Bilemedim hangisi 🤔
    Ama dünyada hiç bişey kalıcı değildir: ne nefret, ne aşk ne sevgi...
    Hepsi geçebilir de geçmeyebilir de 😅

0|1
    0|0
    • Hehehe güldürebildiysem ne mutlu bana 😅Hep gül gülmekten öl Çok yaşa 😂
      Bak ya nereden girdi😅
      Evet dünyada olan şeyler kalıcı değildir ameller haricinde. Ameller hep bizimle. Gıcıklık yapma Rabia 😂
      Tabiki geçebilir de geçmeyebilir de kişilere göre değişir 😅Herkes herkes değildir herkes herkese benzesede 😅
      Ama ben hem bu dünyada hem de ahirette eşimle olmak isterim ve benim sevgim de aşkım da kalıcıdır tabi eşim olacak kişiye göre de değişebilir hak etmezse geri çekerim aşkımı da sevgimi de😅

• Sen de hep gül 😄
      He he he gıcıklık miii o da nee😅
      Ahaaa yine herkes olayına girdik 🙄😂
      Ne güzel bı birliktelik olur eğer öyle düşünüyorsan 😊

• Amin inşaAllah cümlemiz😊
      Gıcıklık bizim işimiz 😂Oğlaklara çok gıcık olurlar😅
      Böyle bir evlilik istiyorum aşk ve sevgisi olan her geçen saniye dakika daha da çok olan 😊

• Hiç bişey vazgeçilmez değil.
    Kalıcılığıninda garantisi yok dolasiyla.
    Ta ki kaderindeki insana kadar.

Herşey bir noktadan sonra bitiyor

0|1
    0|0
    • Katılıyorum hiç kimse vazgeçilmez değildir. Garantisi yok fani dünya. Ameller bizimledir amma.
      Kader ikiye ayrılır ihtiyari ve ızdırarı kader ızdırarı kader de kulun hiçbir etkisi yoktur ihtiyari kader ise bize kulun çabasına bağlıdır cüzi irade de denir...
      Ahirette de devam edecek bir aşk sevgi evlilik isterim...

• Aşk gelip geçici heves ve alışlanlıkların bünyede vyer bulmalıdır sevgi kök salmasıdır duyguların kıyası bile saçma geliyor bana

0|1
    0|0
    • Aşk da sevgi de kalıcı fakat kişilerin aşkı ve sevgisi geçici olabilir. Yaşayan ve yaşatana bağlı olarak değişir değişebilir. Olabilir kişiden kişiye göre değişir. Saçma gelen çok şey var...

• Bana mutlaka yorum yapar bekletmezsin diye dusunuyorum. Aksi taktirde küserim 😂😂😂 aşk, sevgi falan bilmem de içine ediyor bir taraf. Herşey karşılıklı güzel.

0|1
    0|0
    • Yaparım yaparım da ayıp olurdu yani yapmadım o yüzden kusura bakma 😅
      Katılıyorum maalesef içine ediyor taraflar. Ben kendi kendime sevdim hep. Kendi kendine sevmek güzel belki bir gün karşılıklı. Aşkı sevgiyi ilişkiyi her boku iyi ya da kötü yapan sadece kişilerdir yaşayan ve yaşatan kimi kişiler yeryüzünde cenneti kimi kişiler de cehennemi yaşatır üçüncü şahıslar bahanedir canları cehenneme 😅

• Duyguları yönlendirmek zor ama yetenek işi)) özel güçlerin olması gibi bir durum öyle düşün))

• Zoru kolay kolay da zor eden kişilerdir imkansız diye birşey yoktur imkanları imkansızlaştiran insanlardır duyguları yönlendirmeye gelince karakter meselesi yetenek de diyebiliriz fakat özel güçlerin olmasına gerek yok ya düşündüm düşündüm 😀

• Herkesin yaptığını yapmak zorunda değiller bunu bir anlasalar. Deyime dönüyorlar bir süre sonra;Kalıplaşıyorlar.

0|1
    0|0
  • Sevgi kalıcıdır, aşk birini kafanda mükemmelleştirmekten ibaret sadece, bir süre sonra mükemmel olmadığının farkına varıyorsun, bitiyor

0|1
    0|0
    • Aşk ve de sevgi kalıcıdır zaten kişilerin aşkı ve sevgisi geçici katılmıyorum böyle bir şey yok

• Valla çok aşık olup karşı tarafı adeta 'mükemmel' görenler en ufak bir kusurunda aşkından geçebiliyor🤷‍♀️ bence kalıcı olan insanın birini kusurlarıyla ve eksikleriyle sevmesidir. O mükemmel demek yerine, kusurlarının farkında olup olduğu gibi sevmek gerçek olandır...

• Herşeyin fazlası zarardır. İnsan olan herkes insanlıktan nasibini almış herkes mükemmeldir. İnsanız hata bizler için her insan hata eder hata işleyenlerin en hayırlıları tövbe edenlerdir Rabb'im tövbe edenleri sever hadisi şerif.
      Tabiki olduğu gibi sevmek gerekir ve seven kusur görmez görmemeli. Hani fotoğraf çekerken efekt var ya işte onun gibi en güzeli o olmalı ve namussuzluk kusur değildir ihanet kusur değildir...

• Aşkın olduğu yerde "Alınganlık, kıskançlık, hüzün, mutsuzluk, intihar" vardır.
    Ama aşkı asaltinca sevgi oluyor. Ve bu tırnak içinde saydığım şeyler sevgide olmaz. Bu yüzden sevgi daha sağlıklıdır.

0|1
    0|0
    • İyi hoş güzel yazmışsın fakat katılmıyorum. Alınganlık ve kıskançlık normal bir şey. Ayrıca neden hüzün, mutsuzluk intihar olsun ki?

Sevgide de olabilir.

Seven ve sevilen kişilerin yaptıklarına göre değişir...

• Ben neyin ne olduğunu biliyorum fazlası ile ve anladım da
      Katılmıyorum. Sana göre öyle olabilir amenna...

• Eyvallah biladerim. Düşler farklı saygı duyarım.

• Aşk iki kişiye birbirine bağlar,.. Sevgi bir ömür boyu birliktelik sağlar..

3|1
    0|0
    • İyi hoş çok güzel yazmışsın fakat aşkta bir ömür boyu birliktelik sağlar her boku sağlar yani tabi yaşayan ve yaşatan kişilere göre değişir 😊Gece yazıyordum diyecek bir şey bulamamıştım😅

• İkiside olabilir tabi ama😊
    (Bence Sevgi..)
    Belki aşkı hiç tatmadık ya da tattıran insanlar aşık değildi.. Aşk basit değil ki ama insanlar basite alıyor..
    Sevgi ve saygı kalıcıdır...

0|1
    0|0
    • İkiside olabilir kesinlikle katılıyorum 😊
      Bence sence boşver gerçekler 😊
      Haklısın yine katılıyorum insanlar basite alıyor fakat insanların yaşadıkları aşkı da sevgiyi de bağlamaz ki😊
      Aşk da sevgi de saygı da kalıcı ya da geçici olabilir yaşayan ve yaşatan kişilere göre değişir 😊

• Aynen öyle 😊😊

• Aşık olursan nerde ne yaşarsan yasa sana o aşkı unutturamaz bir şarkı çalar bir kitap okursun ya da bir film sana o aşkı hatırlatır aşk sevgiyi çok pis dover

0|1
    0|0
  • Aşk sevginin daha heyecanlı ve haz verici halidir. Aşkın belli bir süreden sonra sevgiye dönüşmesinin sebebi bunu yitirmek olabilir.

0|1
    0|0
    • Olabilir de olmayabilir de kişiden kişiye göre değişir. Benim için aşk sevgili fazlalığından ibarettir. Aşkım da sevgim de bitmez. Bitirilebilir bu benim suçum değildir.

• Aşk duygu daha yoğun ama geçicidir, sevgi ise kalıcıdır kolay kolay değişmez

0|1
    0|0
    • Aşkta sevgi de kalıcı. Geçici olan kişiler ve kişilerin aşkı ve sevgisi. İnsanların yaşadıkları aşkı da sevgiyi de bağlamaz!
      Aşk da sevgi de kişiden kişiye göre değişir değişebilir. Benim aşkım da sevgim de sonsuzdur hak ederse!

• EyvAllah abisi. Selametle mutlu günler dilerim...

• Teşekkürler

• Aşk cinsel dürtülerden ibaret ve geçici sevgi isr kalici... aşık olduğun kişi ile de devam etmek istiyorsa yerini sevgiye birakabilmeli

0|1
    0|0
    • Aşk kişiden kişiye göre değişir değişebilir sana göre öyle olabilir fakat bana göre öyle değil. Aşkta sevgi de kalıcı. Geçici olan kişiler ve kişilerin aşkı ve sevgisi. İki türlü de devam edilebilir...

• Amin teşekkür ederim. Hepimizin gönlüne göre olsun her sey. Sevgiler...

• Rica ederim bende teşekkür ederim 😊 amin inşaAllah sevgiler ve saygılar...

• Ben her zaman aşka inanmadığımı söylerim. Benim için sevgi daha üstündür.

0|1
    0|0
    • Bende her zaman insanların aşkına inanmadığımı söylerim. Benim için aşk daha üstün çünkü aşk benim için sevgili fazlalığıdır ve eşimden başkasına yok😅

• Aşkın kalıcı olması imkansız bilimsel olarak kanıtlanmış bir şey sevgi de yine kişiye bağlı olarak kalıcıdır

0|1
    0|0
    • İmkansız diye birşey yoktur imkanları imkansızlaştiran insanlardır. Aşk da sevgi de kalıcı fakat kişilerin aşkı ve sevgisi geçici olabilir.

• Tabii o da mümkün, ancak sağlıklı bir beyin bu hormonları ömür boyunca ilk zamanlar kadar salgılamayacaktır. Olur da bu hormonlar beyni etkilemesi gereken süreden daha fazla etkilerse o zaman bir takım yan etkiler ortaya çıkacaktır.

• EyvAllah, illaki normal bir şey. Yaşlandıkça vücut değişiyor ama duygular başka bir şey yani yan etkileri de normal

• Sevgi saygı. büyük büklüğünü küçük küçüklüğünü bilmeli.

0|2
    0|0
    • İyi hoş güzel de abla nereden çıktı şimdi saygı😅
      Aşk ve sevgi kalıcıdır fakat kişilerin aşkı ve sevgisi geçici olabilir yaşayan ve yaşatan kişilere göre değişir. Aşkın sevginin suçu ne insanlar gev şekse?

• Bence sevgi Ask ilk zamanlarda Olur bir sure sonra cider ama sevgi hep kalir o kisiyi gercekten seviyorsan. Profillöse bakin benim de bir kac sorum var iliski ask hakkinda

0|1
    0|0
    • Sence öyle olabilir tabiki amenna. Fakat katılmıyorum. Bence aşk da sevgi de kalıcı. Kişilerin aşkı ve sevgisi geçici ve bu aşkı da sevgiyi de bağlamaz. Aşkı sevgiyi ilişkiyi evliliği iyi ya da kötü, geçici ya da sonsuz yapan sadece kişilerdir kimi kişiler yeryüzünde cenneti kimi kişiler de cehennemi yaşatır üçüncü şahıslar bahanedir sadece canları cehenneme 😅

• Sevgi bnce. Sevgi olmasaydı aşk da olmazdı. O yüzden sevgi diyirem😂😂

0|1
    0|0
    • Sevgi değil 😅Sevgi olmadan aşk da olabilir 😅İlk görüşte aşk denen bir şey var 😅Ben ikisini de diyorum 😅İkiside kalıcıdır 😀

• Vay anasını bak bak 😊İndirgeme ne güzel 😊Benim olan da bana aittir o kadar 😀Başka bir soruda görüşmek üzere hoşçakal iyi bak kendine 😊

• Sende hoscakal 😊

• Sevgi daha kalici
    Ama ask ta az degil hani
    Kilik degistirip degistirip surekli zirveye oynuyor

0|1
    0|0
    • Heheeh çok güzel yazmışsın abi😅Tıpkı onun gibi😅 Aşkta sevgi de kalıcıdır fakat kişilerin aşkı ve sevgisi geçici olabiliyor. Yaşayan ve yaşatan'a göre değişir 😀

• Hiç bişey vazgeçilmez değil.
    Kalıcılığıninda garantisi yok dolasiyla.
    Ta ki kaderindeki insana kadar.

0|1
    0|0
    • Evet katılıyorum hiçbir şey hiç kimse vazgeçilmez değildir.
      Garantisi yoktur genel olarak. Kader ikiye ayrılır ihtiyari ve ızdırarı kader ızdırarı kader de kulun hiçbir etkisi yoktur ihtiyari kader ise bize kulun çabasına bağlıdır cüzi irade de denir.. katılmıyorum son cümlene!

• Hmmm aşkta sevgi varsa ask derim ama sevgi de olabilir... Aklım karıştı

0|1
    0|0
    • Evet katılıyorum kesinlikle ikisi de olabilir Aşk ve sevgi baki fakat kişilerin aşkı ve de sevgisi geçici olabilir tabi kişiden kişiye göre değişir

• Sevgi ömürlüktür aşk gibi heves değil ki 2 3 fünde solsun

0|1
    0|0
    • Aşkta sevgi de ömürlüktür. Kişilerin aşk ve sevgisi malesef geçici olabiliyor. Genel olarak geçici. Genel olarak menfaat ve çıkar ilişkileri. Tabi herkes herkes değildir herkes herkese benzesede hayırlısı...

• Kime göre doğru neye göre doğru senin söylediklerinde kendine göre gerçek bana göre düşünce her düşünce bir tecrübedir tecrübe de yaşayarak edinirsin akıl yaşta değil baştadır. Seni düşüncelerindeki gerçeklerle yalnız bırakıyorum✋

• Doğru tektir kişilerin doğrusu doğruyu doğru olanı değiştirmez. Sen ve senin gibilerine göre değil bu da beni ilgilendirmez. Katılıyorum akıl yaşta değil baştatır küçük çocuklarım gençlerim daha mantıklı konuşuyor. Sana göre öyle olması beni bağlamıyor. Ben yaşadım yaşıyorum. Teşekkür ederim...

• Aşk bir ateş ve sevgi yakıtıdır. Sevgi olduğu sürece aşk vardır.

0|1
    0|0
  • sevgi ölümsüz kimse kusura bakmasın aşk karın doyurmuyor

0|1
    0|0
  • İkisi de değil bence saygı. Saygıyı koruduğunuz sürece aşık kalabilirsiniz ancak..

0|2
    0|0
    • Katılmıyorum. İkiside kalıcı fakat kişilerin aşkı geçici olabilir bu aşkı da sevgiyi de bağlamaz. Tabiki saygılı olmak gerek fedakârlik hoşgörü şefkat kanaatkârlık çok şey ister aşk da sevgi de...

• Katıl bana yaaa.. Üzüyosun.

• Katılmıyorum tam olarak fakat katılıyorum birazcık...

• En önemli şey saygı saygının kalıcı olması gerekiyor bir ilişkinin sağlam bir şekilde ilerlemesi için

0|1
    0|0
    • Tabiki saygı kalıcı olmalı şefkat da hoşgörü de fedakarlık da kanaatkârlık da çok şey olması gerekiyor. Hayırlısı...

• Aşk karşılık bulduğu sürece güzel.
    Platonigi acı verir ama karşılıksız sevgi çok güzeldir...

0|1
    0|0
  • Aşk birden çıkar
    Yerini sevgiye bırakır
    Eğer sevgiyi, güven, saygı, huzur, mutluluk ile beslemezsen sevgiyse uçup gider.

0|1
    0|0
    • Aşk birden çıkmaya da bilir. Yerini sevgiye bırakmaz her aşk. Bazı sevgiler aşka dönüşebilir. Eğer aşkı da sevgiyi de güven saygı huzur mutluluk ile beslenmezsen ikiside uçup gidebilir...

• hiç bir şey kalıcı değil yeryüzünde hiç bir şey

0|1
    0|0
    • Ameller kalıcıdır. Ameller hep bizimle. Dünya fani hayırlısı. Ve sevgi aşk da kalıcı olabilir. Fani bir aşk ya da sevgi istemem ahiretimiz de bir olsun isterim...

• yoo her şey gğnah her şey. öbür dünyada bşle adalet yok

• Her şey günah değil. Sevmek suç ya da günah değil. Evlilik Allah'ın emri peygamberin sünneti ve imanın yarısıdır

• Mantık daha kalıcı mantıklı düşünürsen aşk ve sevginin saçmalıktan ibaret olduğunu görürsün

0|0
    0|1
  • bilimsel olarak aşkın yılı 3 yılmış ama sevgi sonsuz olabiliyor ikiside olabilir

1|1
    0|0
    • Aşk da sevgi de sonsuzdur geçici olan kişiler ve kişilerin aşkı ve sevgisi. Bilimin canı cehenneme!!

• Sevgi sonsuz bir yola benzer, içinde kaybolursun. Aşk tadımlıktır oysaki.

0|1
    0|0
    • Katılmıyorum. Sana göre öyle olabilir amenna. Aşk tadımlık değildir kişilerin aşkı tadımlık olabilir fakat bu aşkı bağlamaz. Benim aşkım tadımlık da doyumlukda olmaz. Ve aşkım da sevgim de sonsuz bir yolculuk ahirete uzanan fakat hak etmiyorsaa karşımda ki geri çekerim kendimi ve buda benim suçum değil...

• Pekala..
      Aşkın güzelliğine inanmamakta özgürüm. Bırak öyle kalsın..

• EyvAllah. Canın sağolsun. Zorla değil...

• Sevgi tabiki hep birini aynı şehvetle hisle sevemezsin sevgi öyle mi ama zamanla artar aşksa azalır aşk göz boyamadır

0|1
    0|0
    • Katılmıyorum. Aşk da sevgi de kalıcı fakat kişilerin aşkı ve sevgisi geçici olabilir. Yaşayan ve yaşatana bağlı olarak değişir değişebilir. Aşk göz boyama değildir. Kişilerin yaptığı göz boyamadır...

• Göz boyamaktan ziyade bir an gelen duygudur aşk bir anda olur ama sevgi zamanla hızlı yükselen hızlı düşer

• Bir an da olmayabilir zamanla da olabilir. ikisi de aynı şekilde...

• Aşkım kalıcı olduğunu pek zannetmiyorum.. Ama sevgi kalıcı 🤗

0|1
    0|0
    • Yanlış düşünüyorsun kalıcıdır aşkta sevgide. Kişilerin aşkı ve sevgisi geçici olan...

• Aşk, tutkudur. Aşkın sevgiye evrilirse sıkıntı çıkmaz.

0|1
    0|0
    • Katılıyorum aşk bir tutkudur tutkuludur. İki türkü de sıkıntı çıkabilir de çıkmayabilir de yaşayan ve yaşatan kişilere göre değişir...

• Aşk tek taraflı diye düşündüm hep. Aşık olan tarafınki uzun sürer

0|1
    0|0
    • İki taraflı da olabilir katılmıyorum iki tarafın ki de uzun sürer sürebilir

• Hiç denk gelmedi inşallah bir gün denk gelir

• Denk gelmek istememiş de olabilirsin bir ihtimal görmemiş de olabilirsin. Amin inşaAllah...

• Sevgi. Aşk yerini kolayca nefrete bırakabilir. Zira dengesizdir. Belirtileri deliliğe çok yakındır:)

0|1
    0|0
    • Aşk da sevgi de kalıcı fakat kişilerin aşkı ve sevgisi geçici olabilir. Yaşayan ve yaşatana bağlı olarak değişir değişebilir. Sevgi de yerini nefrete bırakabilir. Dengesizlik kişilere bağlı olarak değişir...

• Desteğimi aldın dostum.

• Aşkta sevgide geçici bence bir ilişkide bitmemesi gereken tek birşey var saygı

0|1
    0|0
    • Aşk da sevgi de kalıcı fakat kişilerin aşkı ve sevgisi geçici olabilir. Yaşayan ve yaşatana bağlı olarak değişir değişebilir...
      Tabiki saygısız da olmaz olamaz. Saygı da yetmez ama...

• Aşkın bir süre sonra biteceğini düşünüyorum ama gerçek sevgi ne olursa olsun bitmez bence

0|1
    0|0
    • Aşkta sevgide kalıcıdır fakat kişilerin aşkı ve sevgisi geçici olabiliyor. Her türlü bitebilir ne kadar çok seversen sev hak etmiyorsa eğer vazgeçmeyi bilmeli ve bitirmeli

• Zaten bende hayatımdan çıkardım fakat bu duyguları yok etmeye yetmiyor bence ama dediğin gibi herkesin sevgi anlayışı farklı bende sana saygı duyuyorum :)

• İyi yapmışsın. Çıkar hayatından. Yeter yeter de sen farkında değilsin. EyvAllah teşekkür ederim 😊

• off ağlayasım geldi , sevgi veya hiç biri hepsi kanser ediyo

0|1
    0|0
    • Ağla doğarken de ağlamıştın 😭😭😭İngaaaa İngaaaa ne demek kanser ediyor tam aksine şifa veriyor iyi geliyor İyi ediyor insanı

• Şimdi böyle fotoğraflar koymayın ama ya :/
    Olan var olmayan var

0|2
    0|0
  • Aşkta sevgide geçicidir
    kalıcılık kişiye göre değişir

0|1
    0|0
    • Aşk da sevgi de kalıcı fakat kişilerin aşkı ve sevgisi geçici olabilir. Yaşayan ve yaşatana bağlı olarak değişir değişebilir. Bu aşkı ve sevgiyi bağlamaz!

• Gerçek aşk ve sevgi sonsuz sürer ama gerçekse. Ben bu Ertanı hiç tasnif etmiyorum. 😅

0|1
    0|0
    • Hoşgeldin 😅Sen gelir miydin ya 😅Kaç gündür yoksun😅 Kesinlikle katılıyorum gerçek aşk ve de sevgi kalıcıdır sonsuzdur ahirette bile devam eder edecektir😊

Ertan mı😅Çekerim ben onun kulağını 😅Sen hiç merak etme 😅

• Hoş buldum 😊 Gelirim ya :P
      Çek kulağını edepli edepli dursun :P

• Hoş gördüm😅Beklerim buyur😀 Çekerim tabi o kim oluyor puşt herif sinir oldum bak şimdi 😂

Daha Fazla
144

Benzer Benceler

Yükleniyor...