Kocam cimri mi?

Aslında cevap evet cimri , o kadar değersiz hissediyorum ki kendimi para ve yapılan borçlar kadar benim bir değerim yok maalesef. Ailesinde öyle o yüzden ne derserse istemiyorum gerekte duymuyorum. doğal gaz acmami istemiyor, pazar alışverişi yaparken sömürü eve para bırakmaz senin ne para ihtiyacın var der. bir kahve için bir yere oturamayiz çünkü oradaki insanlar sacma.. dışarıda yiyemeyiz çünkü saçmalık bu. aylık geliri çok iyi aslnda ama bana o paradan en fazla 100 TL ayırır. Evde ne biterse hesabını sorar. Bişey olduğunda eksik çıkınca bana düşünmeden hareket ediyorsun der... özel günleri hiç demiyorum daha hediyesuni görmedim çünkü bunlar saçma.
Bunlar sonra ne oluyor biliyormuşunuz? Soguyorum itici geliyor anlatiyorum böyle böyle diye bana dediği şey bu tasarruf yapicam tabi para kolay kazanılmıyor. Evleneli 1 yılı geçti ben önceden kazanıp biriktirdiğim parayı harcıyorum yoksa mesela çiğköfte çok severim ver para alıyim desem kavga çıkartır.
Bunun yanında bana aşıkmış beni çok seviyor MuşŞuan çocuk istemiyor çünkü masrafmis mesela. Herhafta sonu mesaiye gider çünkü paraya ihtiyaç varmış. Ne yapayım bosaniyimmi bana akıl verin bu durumu yaşayan varmı? Boşanma nasıl olursa bu sebeple mahkeme bosar mı?

0|1
414

En İyi Erkek Görüşü

• Peki paralari ne yapiyor.

0|0
    0|0
    • Biriktiriyor ev aldı mesela

• Sohbet icin tskler umarim bir cözüm bulursun bu duruma. Ben kactim iyi geceler. Musait olursan sonra devam edebiliriz. Hoscakal 👋👋

• 6gün

Tskler eig icin 💐

En İyi Kız Görüşleri

• Oha bu adamı yetiştirenlere sövesim var...

0|0
    0|0
    • Ben hergun sovuyirum meraketme. ama ailesi daha beter cimri ve onlara o kadar normal geliyor ki bunlar.. mesela ailem geliyor uzak yoldan sırf masraf diye doğal gaz açmazlar ve ev buz gibi... Ayrıca esimde başkaları tarafından sevilen saygı duyulan birisi inanılmaz ama bu herkese kendini sevdirir çünkü en iyi halini gösterir.
      Bende diş gorunusum soguk ama elim boldur pylastikca çoğalıyor çünkü herşey ama hiçbir şey yapasim yok

• Boşanmayı düşünüyor musun?

• Örneğin sana düğün yaptı mı altınları naptınız?

• yazdıkların uzucu okurken kalbıme saplandı resmen kardesım bır tane fınansal köle bulsana valla ben 2 yıldır fatura odedımı bılmem hıç olmazsa faturalarını odettırırsın

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 13

• Boşa, as, kes diyen cahil cuhela kesmine aldırış etme. Cahil diyorum çünkü bir insanın hayatındaki en önemli kararlardan bir tanesi olan boşanmak hakkında bu kadar rahat tavsiye veren birisi cahilden başka bir şey olamaz.
    Bu durumu önce oturup anlatmayı düşünün. Eğer aranızda cozemiyorsaniz ailelerinize anlatıp onların yardimci olması konusunu deneyin.
    Önce elinizden gelen her şeyi yapın ki olumsuz bir durumda en azından ben elimden gelen her şeyi yaptım diyebilin vicdaniniza

0|0
    0|0
    • Çok ılımlı konusmussun. bosanamam ayrılamam da aşığımve çok seviyorum nesne böyle davranıyor diye üzülüyorum konuşuyorum yok değişmiyor. Aileside cimri ve yakın yaşamak zorundayız 4 ay gibi bir süredir bunlar tavuk bakıyor yumurta vericekler siz almayın dediler destek olsun gibi 25 tavukları var bu 1 ayda satış lar çok olmuş bide zam yapmışlar kendilerince , biz yumurta yok diyoruz onlar yok diyor verdikleri yumurta 4 tane.. bunlar söylenmez belki ama bunlar cimrilik başka bişey değil ben bunu söylediğimde eşime ne var bunda satıyorlar işte sen kötü düşünüyorsun diyor.. mutsuz yaşıyorum en son WhatsApp grubu kurdu alışverileri yazicakmisiz yani ben ne harcadım o ne harcadı ben evdeyim zaten düşünün...
      Aileme anlatırsam beni direk alırlar kime ne söylesem nabsam bilmiyorum
      Eşim bunlarıda kabul etmiyor hayat bunu gerektiriyor ben zengin değilim faturaları tabi saklicam diyor.
      He burda ailesine anne babasına karşı cimri değil...

• Maasini hiç harcamyor ki

• Kalan para ile ne yapıyor bu konuda bilginiz var mı?

• ne duruyorsun o herif ile? boşa gitsin... sen salak mısın?
    dünya kadar boşanmış hatun var. çocuğun da yoksa. derhal boşa bu herifle ömür tüketilmez.
    çok zorda kalırsan digerleri gibi diktirirsin bekaretini olur biter. ki buna da gerek kalacağını sanmıyorum. adabını edebini bildikten sonra. bir çok hanım ikinci evliliklerinde daha mutlu oldukları gözlenmiştir. boşuna eziyet çekiyorsunuz bayan.
    cimriliğinden bıktım dersin. burada yazdıklarını aynen kağıda dökersin, çoxuğun varsa alırsın nafakanı, bakarsın hayatına. çocuğun yok ise daha kolay boşanırsın. anlaşmalı boşanma yapacağını sanmıyorum, çekişmeli boşanma olur. 5- 6 bin tl çekişmeli boşanma için avukatlar alır. ver parayı kurtul bundan. Kanser eder adamı böyleleri.

1|0
    0|0
  • Sende ona yatakta cok harciyorsun biraz idareli kullan de her gun yerine haftada bir yap ceza ver ona

0|0
    1|0
  • İlk gün tanışıp mı evlendin adamla? :D

Böyle şeyleri düşünerek daha önce yaşamak lazım. Sonra evlilik.

0|0
    0|0
    • Aslnda okuyunca öyle anlaşılıyor.. ben esime aşık olarak evlendim sevgiliyken hep beraber bireyleri paylaştım çünkü maddi durumun u kötü zannediyordum ☹️ bende de grur ve erkek adam hep hesap ödemesin bende destek olabilirim düşüncesi vardı.. böyle şeyler olunca hiç fark etmedim.. sonra evlendim ve bu şekilde ve kabul etmiyor bana nolur fikir verin nasıl kabullenir ki cimri olduğuna.. hatta bana de kendini bı dinle bakalım sen kendine bak hep ben suçlu oluyorum bencillikte var

• Ya gencecik omurler mahvoluyor be annenin evi varsa oraya yerles bosan gitsin kimsekimseye mecbur degil

0|0
    0|0
    • Bunu okuyunca duygulandım cidden.. evet babam da durumların farkında ama ben anlatamıyorum bu nasıl anlatılır. İyi yönden bakmak istiyorum hep evet evde erzağım var alıncaklar var ama hep aynı şeyler alınır liste dışı çıkamazsın buna laf eder.. acaba şu an 1 yılı aşkın süredir bunları yaşayınca bana normal mi geliyor...
      Önceden sürekli para para işte durum kötü gibi konuşmalarına katlamazdım şimdi hiç dikkat etmiyorum bile

• O kadar kolay mı boşanmak...
      Evet düşünüyorum tabi uyuyamiyorim ki
      Bugün aileme geldik yarın tatil ama mesai gidecekmiş erken dinucez. Neden diyorum yani mesaiye gitmemek için bir sebep göremedim dedi. Buraya benim aileme geleceğimi biliyordu. Bu bile pintilik

• Bosanmak zor diyorsan benim yapabilecegim bir sey yok bosanmaktan baska caren yok ama bunu bil

• Bence karsina alip adam. akilli konus ondan sonra bir büyüğüne danış sonra karar verirsin ne yapman gerektigine.

0|0
    0|0
    • Aileme anlatırsam beni o evden direk alırlar.
      Çünkü niye bir lokma ya muhtaç kalmamak için çalıştık seni büyüttük bu mı yasantin.. Allah'ım neyin içindeyim bilmiyorum bana yardım et

• Allah yardımcn olsn ama. ne kadar srvsende bazen gtmek gerekir...

• Mutluysan sıkıntı yok değilsen sen bilirsin

1|0
    0|0
  • Cocuk yok iken en kolayi da bosanmak olur,

0|0
    0|0
  • Haketmedigin hayati yadiuorsun

1|0
    0|0
  • Boşa gitsin bunun adı pintilik

0|0
    0|0
  • Erkeklerden görüşlere devam
    3

Kızlar Ne Diyor 2

• Anladığım kadarıyla eşiniz maddiyata gereğinden çok çok daha fazla önem veriyor ki uğruna sizi kırmakta bir sorun görmüyor.

Boşanın demek istemiyorum. Bence bu konuyu eşinizle konuşun, onun para konusunda çok sağlıksız yaklaştığını verdiğiniz örneklerle anlatın. Çift terapisine gidin, neden eşinizin para konusunda takıntılı olduğunu anlamaya çalışın. Durumu çözmeye çalışın, eğer çözülmeyecek gibi ise boşanmayı düşünün bence.

0|0
    0|0
    • Çok tesekkur ederim cevap için.. insanın Büşra çok düz yazdım. Eşime aşığım o da bana aşık , (para konusu hariç ) yani beni kırmaz keyifsuzsem guldurur beraber eğlenmeye çalışır sarılır sefkatlidirde. alincaklae olunca alır ama listedikiler üstü olursa neden ne gerek vardı gibi sorular yaşıyorum. . biara eksikleri. soyledim ısrar etmedim söyledim sadece ve 1 ay boyunca eve bişey getirmedi. İnanmadım kavga ettim güzelce konuştum ısrarla tasarruf yapıyoruz diyor.. ailesi cimri hatta ultra cimri eşim çocukken bilmem kaç km yolu yürüyerek okula gidermis sırf ailesine yük olmamak için.. aslnda yük falan değil baba anne öyle yansıtıyor. Sürekli tokluk yaşadıklarını iddea ediyorlar para yok para yok der kaynana sürekli mesela bide onlarla uğraşıyorum iyice nefret ediyorum.. terapist fayda eder mi sizce bilemiyorum boşanmam gibi geliyor nasıl olur ki bide çok üzülürüm çok seviyorumda

• Anlattıklarınıza bakılırsa eşinizi seviyorsunuz ve o da sizi seviyor. Bu durumda zaten size boşanın demek istemez kimse. Ayrıca aileden gelen bir durum sanırım bu, yani çocukluğundan bir örnek vermişsiniz yani bayağı kökten gelen bir şey. Böyle durumlar için psikologlar ve terapistler çok işe yarıyorlar. Benim annem ve babamın tartışma dolu bir evlilikleri var ama birbirlerini çok seviyorlar. Bundan dolayı terapiste çokça kez gittiler. Ben tavsiye ediyorum, ama gitmeden önce iyi araştırın. İnşallah sorunuzu çözersiniz 😊😊🙏🙏

• İnsllah çok teşekkür ederim.. herşey yoluna girmesini istiyorum artık

• Bence boşan imkanın varsa, cimri bir erkekle gerçekten hayat geçmiyor.

1|3
    0|0
Yükleniyor...