Evli olmanın avantajları nelerdir?

Evli olmanın avantajları nelerdir?

0|2
87143

En İyi Erkek Görüşleri

• Sırf kışın eşime sarılıp uyumak için birde yapı market gezmek için birde minik kız çocuğum için evlenmeyi isterdim açıkcası

9|0
    1|0
  • 1 her daim yardıma ihtiyacın olduğunda yanında biri olduğunu bilirsin 2 yemek veya tadilat işlerini kafaya takmazsın 3 cinsellik yasaya bilirsin nerdeyse her an ve günah olmadan 4 canın sıkılırsa veya gezmek istersen hayat arkadasin her daim yanında sen nereye o oraya 5 maddi olarak iki tarafta çalışıyorsa daha fazla para eve girer 6 çocuk sahibi olabilirsin 😍7 ailen genisleyecegi için daha fazla tanıdığın olur biyerlerde daha fazla torpilin olur 8 yapacak bişey her daim vardır 9Yuva kurmak sevaptır 😃10 sevdiğin ile hep yan yanasın

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşleri

• Evliyim. Kendimize ait, kurallari bizim koydugumuz evimizin olmasi guzel.
    Birlikte vakit gecirmenin belli bir sihniri yok ve tabi ki evlenince esin aile icine kabul goruyor annen ve babanla daha iletisim icinde oluyor ve her aile ortamina birlikte katilabiliyorsun.

2|0
    0|0
  • Bir sürü avantajı var. Mutluluğu huzuru onunla yaşıyorsun her geçen gün onunla yaşlanıyorsun. Ilkler oluyor ne bilim anlamlı oluyor herşey.. Bir biriniz için çabalıyorsunuz.. Ama her zaman onunla mutlusun.. Hiç anlamadan ona daha çok baglanacaksin daha çok seveceksin.. Hayatin bir anlamı olucak. Mesela ilk çocuk sevgisi olucak ilk adımlar.. Sen anne o baba olucak.. Kaynanan seni sevecek (inşallah) en güzeli iyi değilsen bişey varsa o dert ortağın olucak. Küçük ama anlamlı süprizler olucak.. Sadece kocan/karın değil ama abin/ablan annen/baban en yakın kankan dert ortağın olucak.. Herşeyin olucak. Bence evlilik çok güzel ve anlamlı. Ya bir düşün yanında bir insan var seninle ömrünü paylaşmak istiyor seninle yaşlanıp büyümek istiyor.. Özelikle bu kişi sevdiğinse aşırı güzel olur.

1|1
    1|1
    • Melesef ki böyle insanları bulmak çok zorlaştı artık insanları anlayamıyorum çözemiyorum
      Herkes kendini düşünüyor kimse kimsenin umrunda değil

• Bak beni dinlersen dürüst ol sen ol.. Yanı onu farklı his ettir ve hemen böyle supriz yapma yavaş yavaş sonra bak zaten zamanla daha çok açılırsın.. Utanç filan kalmaz ki bunu ben söylüyorum hiç utangaç durmam ama tam tersi.. Gör bak doğru kişi ise his edersin vallah.. Ama hep empati kur mesela o yapsa öyle benim hoşuma gider mi diye.. Önemli olan hiç bir şeyi saklama kötü olsada her şeyi söyle gizli saklı yalan olmasın dürüst ol oda olur. Sevgini his etti ya da hoşlandığını.. Inşallah bulursun ve şanslı çocuk olursun

• Bazen beklemek çare değil arayacaksın.. tüm kalbimle diliyorum gerçek aşkı bulursun umarım.. Hayırlı geceler

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 141

• Hiçbir avantajı yok.

2|1
    0|1
  • iyi gunde mutlulugunu kotu gunde kederini paylasacak seni anlayacak biri olmasi en buyuk avantaj. hayatta yalniz olmak kadar k9tu birsey yok. bunu en cok yaslaninca anlarsiniz. bizimkiler uzun yasar dedem 87 nenem 84 yasinda 67 sene olmus evleneli. beraber yaslanmislar su andada birbirlerine destekler. dusunsenize yaslisiniz ve hayatta yapayalnizsiniz...

1|1
    1|0
  • sevdiğinle aynı evin icindesin aynı yataktasın uyurken uyanırken ilk onu görüyorsun her an destekçin olan biri var bir bekleyenin var eve gelince karşılayanın var makarna dışında alternatiflerin var😂 sanırım o kadar da kötü değil

1|0
    0|0
  • Bence hayatta en güzel şeylerden biri uyurken sevdiğin insana sarılmak. Sırf bunun için bile evlenilir

3|1
    0|0
  • Sabah kalktığında gördüğün ilk şeyin o olması , gece yatmadan önce en son gördüğün şeyin o olması.
    Sevildiğini bilmek.
    Her zaman yanında bir destekçin olduğunu bilmek , yalnız olmadığını bilmek.
    Baktıkça mutlu olmak.
    En önemlisi de sarılıp her sıkıntıyı unutup huzur dolu bir şekilde uyuyabilmek.
    Bence bunlar her şeye bedel...

2|0
    0|0
  • Bencillikden kurtulmak.. Artık yanlız değilsindir.. eşin ve cocukların vardır.. Aklının ucunda sürekli o insanlar bulunur.. attığın adımını bile ona göre atarsın.

3|0
    1|0
  • Evlilik deyince aklima su geliyor. Eve geldiginde yemek hazir ev derli toplu temiz. Esin mutlu hayatim naptin bugun filan. Sende bu karina bakarak ben bunu hak etmek icin ne yaptim diyecen filan. Hayatinin sonuna kadar her gun ona doymaya calisacagin biri. Sonra o sana bir kiz evladi verecek ayni o. Hem anasi hem kizi. Arada bir dirdir olacak. Kizin arkandan papaaa papaaa diye kosacak. Sende hayatta daha ne isterim diyecen. Benim aklima gelen bu...

0|1
    0|0
    • 4'üncü cümle en çok söylediğim.
      6da erkek evlat geldi ama anası gibi bıdı bıdı konuşacak galiba, henüz üç aylık olsada geleceğinden umutluyum. Babamla yaptığım şeyleri oğlumla yapma vakti gelecek bir gün.

• evli olmanın avantajları sürekli aynı kadını görüyorsun ev geçindirme derdi var sonra çocuğun oluyo birde onun masrafları ardından ikinci belki üçüncü sonra geçim sıkıntısı masraflar artıyo üstüne çocukların evleniyo düğün masrafları filan bak aklıma geldikçe boğuldum mk evlilik kötü birşey allah evlenenlere sabır versin

0|0
    0|0
  • Kisaca yalnızlıktan kurtariyo seni allah herkese mutlu olabileceği bir eş nasip etsin iyi bir aile çocuğun kgelişiminide etkiler bir söz vardı eğitim aileden başlar diye

0|0
    0|0
  • Bilmiyorum ya bazen çok bos bazen de çok güzel bir şey geliyor ama hayatıma tamamen alacağım kadar değerli birisi yok

1|0
    1|0
  • Tek başına film izlemezsin
    Masaya tek oturmazsın
    Giydiklerinin yakışıp yakışmadığını soracağın biri var
    Korktuğunda, sevindiğinde, ağladığında sarılacağın biri daima var
    Yatağa girmeden önce, yatağı senden ısıtan biri var
    Libido tavan yaptığında mast yerine seks yaparsın

1|0
    1|0
  • canım trip atmak istediğinde adam aramana gerek yok elinin altına hazırda duruyor istediğin zaman atarsın. erkek içinse hiç bir avantajı yok trip yemekten başka :D

0|0
    0|0
  • Düşünsene aniden bir şimşek çakıyor ve hemen bir refleks ile yanındakine sarılıyorsun ❤️

3|1
    0|0
  • Sıcacık bir yuva güvenli bereket hayır hayatın düzenli sorumluluk belalardan uzak yanlızlık yok hiç üşümüyorum meyveleri vs

4|0
    1|0
  • Akşam eve geldiğinde sıcacık gülümsemesi ve teniyle içini ısıtan birinin olması, hayat ortağın yol arkadaşın ve özel insanın olması bunlar hep avantaj

4|0
    1|0
  • Ruh ve sinir hastalıkları hastahanesine Bedava giriş hakkı.

2|1
    0|0
  • Evin oğlu iken evin reisine dönüşüyorsun daha bir özgür oluyorsun sorumluluk ve özgürlük ayni anda artıyor bence guzel bisey

2|1
    1|0
  • Her zaman yanında birisinin olması. Özellikle kötü zamanlarında yalnız kalmamak.

0|0
    0|0

• türk kızı için: daha rahat yaşam, aileden kurtulma, çocuk, para, ve kendine bir köle.

daha çok varda yazmaya üşeniyorum.

2|0
    2|0
  • ozgurluk kapıyı ceker tatıle gıdersın
    gelırının yuzde yuzu sana aıttır
    cocuk olmadıgı ıcın mal mulk alırsın
    tek olumsuz tarafı cocugun olmaz bırde yaslanınca bakanın olmaz

0|0
    0|0
  • Evlenilen birey üzerinde yasal yollardan hak sahibi olunur. Ama bu iki ucu keskin bir bak gibidir. Evlilik kadınların yararına ve erkeklerin zararına işlemesi için tasarlanmış bir şey.

0|0
    0|0
  • 2 ayrı yarım birbirini her şeyiyle tamamlıyor ise her yapılan karşılıklı avantaj dır bize sunulan kelebek misali hayata karşı.

0|1
    0|0
  • Düzenli ve huzurlu bir hayat.
    https://youtu.be/S2rKCq5wN-I

0|0
    0|0
  • avantajını bilmem ama arkadaşlarım eve on dk geç kalınca eşleri arıyor ve hepsi aynı şekil de tamam karıcım olur karıcım diyor :D :D merak ediyorum açıkcası :D :D

1|0
    1|0
  • Zinadan uzaksın Eeeeeee Daha ne olsun. Tabi karaktersizlik yapıp aldatmiyorsan ...

1|2
    1|0
  • Akli basinda insanlar icin gunah tan kurtulma dir ailedir cocuktur gelecektir maneviyattir varda da var...

1|1
    1|0
  • Akşam eve geldiğinde oturup sohbet edebileceğin biri var daha ne olsun

0|0
    0|0
  • Evli olmanın avantajı evleneceğin insana göre değişir kimi yuvanı gül bahçesine dönüştürür kimi zakkum tarlasına...

0|0
    0|0
  • Sofrayı kuran biri vardır. Şaka bir yana hayatını sonuna kadar paylaşacağın güvenebileceğin, sadık birine denk geldiysen tadından yenmez bence.

0|0
    0|0
  • Erkeklerden görüşlere devam
    111

Kızlar Ne Diyor 85

• Sadece tahmin yürütebilirim. Sanırım istediğin zaman sarılabiliceğin biri olması.

0|5
    1|0
  • Arkanda kapı gibi kocan oluyor.😂
    Gece uyurken sarılabileceğin, güvende hissedebileceğin bir eş..
    Düzenli bir hayatın oluyor, bencillik ortadan kalkıyor..

2|0
    0|0
  • Teyzelerin ne zaman evleneceksin sorusuna maruz kalmıyorsun. Yetmez mi 😂

2|0
    1|0
  • Kimseye hesap vermeden seks yapabilmek. Çocuk sahibi olabilmek.

2|7
    0|1
  • Anne babandan daha yakın bir insanla bir ömür yaşamak. Birlikte eğlenmek birlikte üzülmek. Çocuk sahibi olmak.

2|3
    1|1
  • Kızlar burda yazılanların hepsi palavra inanmayın 😅🤦🏻‍♀️ Gerçek olsa bu kadar boşanma olmaz :) Türkiye sınırlarında evlilikte kadının sadece dezavantajı vardır. Ev, iş, yemek çamaşır misafir 😅 Erkek yer içer oturur ona avantaj tabii 😅😅😅 Evlenmeyin bacım çalışın yiyin için hayatınızı yaşayın 🙅🏻‍♀️🙅🏻‍♀️🙅🏻‍♀️

1|1
    1|4
    • Aynı düşünüyorum bir avantajı olduğuna inansaydım evlenirim

• Siliklik mi anladın ben böyle birşey demedim erkek için kadın için bişey söyledim

• aile kavramının ne olduğu bitmiş sanırım. evlilik yuva kurmak demek, çocuk sahibi olmak demek, huzur demek, yanında ölene kadar birilerinin olması demek, sevgi demek, saygı demek, aile bağları kuvvetli olmayan insanlar için hiçbirşey demek.

• Evli olmayı ne için tercih ettiği çok önemli kişinin, hayatının tamamına bir HAYAT mi arıyor, yoksa yanına Eş, mi..

0|3
    1|0
  • Evli olmanın tek avantajı ne biliyor musunuz?
    Sınırsız seks o da evlenmeden olmaz diyen kesim için geçerli. 21. Yy da evliliğin hiç bir anlamı yok

0|4
    1|1
  • Genel olarak evliler degil bekarlar yorum yapmis onlarda objektif bakamamis hayallerini yazmış evlenince sihirli degnek ile masallar alemine gitmeyeceksiniz evliligin avantaji ele güne karşı kapi gibi belgeniz var elinizde aile cuzdani onun disinda bir avantaj goremiyorum partnere gore degiskenlik gosterir

0|0
    0|0
  • En basta sevdigin insanla birliktesin
    Moralin mi bozuldu sarıl ağla teselli edecek birisi var
    Canın mi sıkkın beraber gezelim de cik gez ister sarıl ister el ele tut kimse bisi diyemez
    Iyi bişey yani kavga da var ama çözülüyor bir sekilde

1|0
    1|0
  • Kuralların evdeki aile büyüklerine değil de sana ait olması en büyük avantaj. Sonrası geleceği şekillendirebilecek yatağını paylaşacağın birinin olması. Birkaç tane daha sıralanabilir. Ama bunlar evliliğe değer mi? İşte bu düşündürücü

0|0
    0|0
  • Babanin karsisina elin oglunu oturtuyorsun 😃 bir de sohbet ediyorlar. Ona "baba" diyor ve baban çok rahat.

3|1
    1|1
  • Evlilik Allahın en en güzel bir lutfu Allak evli çiftlerimizi şeytana uydutturmasın kimsenin yuvası bozulmasın

1|3
    1|1
  • tek "avantaj"i dogan cocuga resmi bir aile verebilmek okadar

1|2
    1|0
  • Erkegine ozel oluyorsun mesela ne yapmak istiyosan yaparsin gez toz eglen ailenden cekinmeden bence cocuk sahibi olmak kadar gizel bisey yoktur hani

0|2
    0|0
    • En mantıklı yorum.. bencede birbirine özel oluyorsun istediğin gibi özgürce yaşarsın eşinle.. ne yapmak istiyorsan nereye gitmek istiyorsan.. bide tam ruh ikizinse misss :) böyle bir ortamda doğan çocukta mutlu olur..

• Monoton hayat meraklisi insanlarin merakini gidermek

1|3
    1|0
  • Destek olacak biri oluyor hayatında en güzelide artik tek degilde bir aile oluyorsunuz içinde aşk ta varsa bekarlıktan daha güzel

1|2
    1|0
  • Kendini güvende hissetmek, ağlayınca sarılacak biri olması, ani sinir patlamalarında saldıracak biri olması...
    Çok var anlatamam nazar değer..

0|1
    0|0
    • Ani sinir patlamalarinda saldiracak biri olmasi 🤔🤔
      Pitbull musunuz mubarek 😀

• Hayatıma bir ekstrası olacağını düşünsem bu kadar ertelemezdim

0|1
    0|0
  • Gizli bir şey kalmıyor bu bütün oluyorsun v aile oldugunda kurallarını kendiniz koyduğunuz bır hayatınız oluyor seni senden anlayan her daım yanında olan biri oluyor

0|0
    0|0
  • Her gece seks hem de sevdiğin adamla uyanmak derdim ona birşey yapmak ve ona her gün aşık olmak için bir çok sebep bulmak

0|1
    0|0
  • Avantajı oldğnu hiç sanmıyorum ew işi ütü o bu falan bde üstüne kıskançlık krizleri amaan aklnz varsa bekar kalın derim.. 😊

1|1
    1|0
  • Ömür boyu derdini, sevincini paylaştığın bir dost yanında oluyor

0|1
    1|0
  • İçin rahat bir erkekle hayatını paylaşmak her anlamda

0|2
    1|0
  • Bence hiçbir avantajı yok Sadece hesap vereceğin fazladan biri oluyor hayatında

0|2
    1|3
  • Her anında yanında olması güvende hissettirmesi sıcak yuvanın olması

0|0
    0|0
  • Sevgi dolu biriyle birlikte hayatın bütün zorluklarını aşıyorsun. Bütün kızların hayalidir herhalde soğuk günlerde sıcacık birine sevgiyle sarılarak uyumak, korktuğunda kalbine dokunulup korkularından arındırılmak, üzgün olduğu zamanlarda neşelendirilmek ve sevgiyi sürekli hissetmek. Benim daha ona yemek yapmayı öğrenirken yaşayacağım maceralar bile var hayalimde. Tercih meselesi ama ben o sevgimi ürüne de dökmek isterdim -tabii evlenince-. (Daha hoş bir tabir aklıma gelmediğinden ürün diyorum) 😍 Henüz evli değilim ama çok sevdiğim ve birlikte bir sürü hayaller kurduğum tatlış mı tatlış bir sevgilim var. Evlenince sorunlarda olur elbette ama birlikteyken ve aşk ile bütün sorunlar halledilebilir bence 😄

0|1
    0|0
    • Evliliği bu kadar basit ve toz pembe görmeyin bence :) ben de evli değilim ama evlilik çok korkunç bence

• Evlendiğin eş senin için doğru kişi ise güzel sıcak bir yuva oluyor

0|1
    1|0
  • Düzenli parasız için rahat cinsi münasebet, survivor evresinden yine paşalığa.. Evlilik erkek için.

0|1
    2|1
  • Her hangi bir temasta zina olmuyor :)

6|3
    0|0
  • Kızlardan görüşlere devam
    55
Yükleniyor...