Eğer O Yoksa, Ben Varım Diyorum!

yazitumi

Eğer O Yoksa, Ben Varım Diyorum!

Mutlu bir beraberliğin var diyelim... Her şey çok güzel gidiyor. Günler ayları kovalamış akabinde onca emek vermişsin. Gezmişsin tozmuşsun fakat bir şeyi unutmuşsun!

Mutlu son' diye bir şey yoktur. Çünkü, Bir şeyde 'son' varsa orada mutluluk yoktur!

Karşına birden bire çıkacak olan ayrılığı es geçmişsin güzel insan. Peki biliyorum bu senin hatan değildi fakat bu ayrılık denilen illetin sebepleri hatalar ve bunun sonuçları değildir ki...Tabi bu hataların hiç bir payı olmadığı anlamına gelmiyor. Hadi sıralaylım ayrılık sebeplerini...

İhanet

Eğer O Yoksa, Ben Varım Diyorum!

Pek de bir açıklamaya gerek yok gibi. Resimde her şey ortada ...

Yalan

Eğer O Yoksa, Ben Varım Diyorum!

Bir ilişkide yalan varsa ki doğrularınız da resimdeki gibi yalanlardan oluşuyorsa ilişkiye devam etmek yerine sağa çekmek en hayırlısı gibi duruyor.

Gelecek Kaygısı

Eğer O Yoksa, Ben Varım Diyorum!

İnsanlar, gözleri pek doymayan varlıklardır. Ne kadar verirsen ver sürekli daha fazlasını isterler. Yetmezsini yetiremezsin ya da istediği standartta bir hayattı garanti edemezsin. Bu yüzden ayrılırlar. Paşa gönlü bilir diyor diğer maddeye geçiyoruz.

Saygısızlık

Eğer O Yoksa, Ben Varım Diyorum!

Gazi Mustafa Kemal Atatürkün de dediği gibi biz saygısızlığa müsade edemeyiz. Belki kasıtlı değildir doğası gereği kaba saba bir insandır fakat bu özellikte biriyle ömür geçirme zorunluluğunuz yoktur ayrılırsınız.

"Neden bir eş arayışındayız? Üzülmek için mi? İhanet, yalan dolan için mi?"

Kesinlikle bunlar için bir eş istemez insan. Siz bir ömrü üzüntüye , hüzne boğacak bir insanı ömür törpüsü niyetine hayatınızda barındırmak istemezsiniz aslında. Erkeğin kadına, kadının erkeğe karşı hisleri vardır. Ne kadar tek başına madden ayakta durmaya alışmış olsalar da, mutlaka duygularını hüzünlerini paylaşmaya bir eş lazımdır.

Bir erkek için, gülüşü ile tüm günün yorgunluğunu attıracak bir kadın, bir kadın için de dağ gibi güveneceği, hayatı paylaşacağı, nazını da huzurunu da paylaşacağı bir erkek arzusu vardır. Bakalım karşı cinsle hislerimiz ne yöndeymiş;

Eğer O Yoksa, Ben Varım Diyorum!

Tamam tamam bu şakaydı :)

Beklentiler

Eğer O Yoksa, Ben Varım Diyorum!

"Beklentiler evliliğe yüklenen anlamı da belirler. Evlilikten beklenti seviyesinin yüksek olması, eşler arasında yaşanan sorunların en önemli nedenlerinden-dir. Çünkü yüksek beklentilerin evlilikte karşılanmaması, kişinin hayal kırıklığı yaşamasına neden olur. Bu yüzden evlilik, uzun bir yolculuğa çıkmak gibi düşünülmeli, iyi ve kötü zamanların da olabileceği hesap edilmelidir. Önemli olan evliliğin paylaşım noktasında nasıl yaşanabileceğinin bilinmesi ve ortak değerler olup olmadığıdır. Bununla beraber, evlilik kararında her şeyin insanın kontrolünde olması ve yüzde yüz uyumu bulmak mümkün değildir. Kişiler, beklentileri ve amaçlarının yüzde 70-80 birbirine uyduğunu, birbirlerini tanıma konusunda da yeterli bilgi sahibi olduklarını düşünüyorlarsa evlilik kararı alabilirler."

Anlayış

Eğer O Yoksa, Ben Varım Diyorum!

İnsanların duyguları da fikirleri de karşılıklı olmayabilir. Bu doğaldır. Hiç kimse sizin gibi düşünmek zorunda değildir. Orta yolu bulma konusunda bir birinize saygı çerçevesinde yaklaşırsanız gereksiz çatışmalar olmayacaktır.

Huzur

Eğer O Yoksa, Ben Varım Diyorum!

Şu tatlılığa bakar mısın :) Neyse konumuza dönelim ... Eşinin omzunda bir ömür geçirmek isteyen, sevgi ve muhabbet isteen bir ben değilimdir diye tahmin ediyorum.

  • Cinsellik

Eğer O Yoksa, Ben Varım Diyorum!

Biyolojik olarak arzularımı vardır. Erkeklerin de, kadınların da. Önemli olan bence helal dairesinden çıkmamak. Tüm mahremimizi evleneceğimiz insanla paylaşmak.
Oldu ki bir yanlış yaptın diyelim...

Olmuşla ölmüşe çare yoktur, kimse sınınmadığı günahın masumu değildir. Önemli olan yinelememek.

Bir insan hayatında birden çok aşık olabilir ama bir kişi onun sonu olur. Sonu olan şey mutluluk getirmese de inananların sonsuz alemde de eşleri ile mutlu olmasını diliyorum.

Eğer O Yoksa, Ben Varım Diyorum!

(Beklentiler konusunda e-psikiyatri.com sitesinden alıntı yaptığımı belirtmek istiyorum)

İlk Bence'mi yazdım. Hatam varsa da affola. Teşekkür ediyorum. Mutlu huzurlu bir hayat dileğiyle... Recep.

Eğer O Yoksa, Ben Varım Diyorum!
1
1
Görüşünü yaz
1Kız Görüşü
1Erkek Görüşü
Kapat

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

11
  • Muallime__
    Genel olarak doğru.
  • ferhat76
    eline sağlık güzel çalışma olmuş...
YÜKLENİYOR...