Umuda Yolculuk

ysn210

Merhaba arkadaşlar. Öncelikle umut kavramını açıklamak istiyorum sizlere. Umut Aristotelesin de dediği gibi ''insanı uyandıran bir rüyadır''. Benim hikayem 2013 Ağustosunda başladı üniversite sınavlarına girmiştim ve tercih sonuçlarını bekliyordum. O dönemde sınavların geçmesiyle birlikte zamanımı film izleyerek, çevremdeki arkadaşlarımdan üniversiteye ve yaşadıkları şehirlere dair fikirler edinerek geçiriyordum.

Böylece geçip giderken günler sıcak yaz akşamlarının birinde izlediğim bir film hakkında siteye girip yorum yaptım ve bilgisayarı kapatıp uyudum. Diğer gün uyandığımda mesaj kutuma bir mesajın geldiğini farkettim :)

Umuda Yolculuk 1

Mesajı açıp okuduğumda filme yazdığım yoruma dair eleştiri almıştım. Filmi neden beğenmediğimi ve vakit kaybı olarak gördüğümü soruyordu mesajı atan kişi. Bende kurgunun gerçeklikten uzak ve benim bakış açıma yakın olmadığını belirttim. Sonrasında koyu bir sohbete tutuştuk film konusunda zamanın nasıl geçtiğini anlayamadım ve gece yarısı sohbetin çok keyifli olduğunu fakat uykumun geldiğini daha sonra bu konuya devam edebileceğimizi söyledim.

Karşımdaki kişi diğer gün abisinin yanına farklı bir şehire tatile gideceğini ve orada internetin olmadığını aynı şekilde sohbetten çok keyif aldığını belirtti ve teşekkür etti. O an hayatımı değiştirecek o kararı hangi duyguyla ya da neye dayanaraktan aldığımı bilmiyorum ve ona '' onu bekleyeceğimi'' söyledim. Bir gün sonra siteye girip mesaj kutumu açtığımda onun yazdığını farkettim ve şaşırdım. Abisinin komşudan internet şifresini aldığını ve bunun kendisi içinde sürpriz olduğunu söyledi.

Tabi bir gün önce yazdığım seni bekleyeceğim cümlesinin konusu hiç açılmamıştı ve açılmamalıydı çünkü bunu anlatabilecek durumda hissetmiyordum kendimi :)

Umuda Yolculuk

10 gün kadar site üzerinden konuşmaya devam ettik. Bende o sırada memleketime tatile gitmiştim ve orada internete girmem sorun oluyordu. Köy yerinde elimdeki imkanlar fazlaca kısıtlıydı ve ilçeye 5 km yürümek zorunda kalıyordum. Elimde iyi sayılabilecek bir telefonda yoktu o zamanlar yani internet destekli diyelim. Bir süre sonra ona teknolojinin güzel bir şey olduğunu ve mobil iletişimin insanlar için yapıldığını söyledim ve telefonların bu yüzden icat edildiğini ima ettim ve numaramı gönderdim.

Bunu yaparkende onu hiç bir şekilde zor durumda bırakmamam gerekiyordu. Aksi bu durumda buradan da konuşmaya devam edebileceğimi ve bunun benim için sorun olmayacağını söyledim :) Sonrasında bulunduğum şehre geri geldim. bir kaç gün sonra arkadaşımla dışarda olduğum bir akşam telefonuma mesaj geldi ve mesajı atan kişi oydu :) İçimde bir şeylerin kıpırdadığını hissettim ve ona teşekkür ettim anlayışı ve güveni için.

O da bu yaptığı hareketten dolayı şaşkındı ve mesaj atması gerektiğini söylemişti :) O zamanlar ramazan ayıydı sahur sonuna kadar uyumayıp seçtiğimiz filmleri izler deliler gibi tartışırdık. Bir gün yine bir film gecesinin sonunda onu arayıp sesini duymak istedim ve inanın arkadaşlar hava aydınlanıncaya kadar kapatamadım telefonu. Konuşmanın sonrasında birbirimize iyi geldiğimizi ve iyi anlaşacağımızı düşündüm. Günler böylece geçip giderken sınav sonuçları açıklandı ve bana hangi şehiri kazandığımı sordu bende önce onun söylemesini ve bölümünün ne olduğu sordum. Bana İngiliz Dili Edebiyatını kazandığını söyledi bulunduğu şehirde okuyacaktı.

Sıra bana geldiğinde Türk Dili Edebiyatını kazandığımı ve Denizliye gideceğimi söyledim. Aslında böyle bir şey yoktu ve hiç olmamıştı.. Devamı 2. Bencemde olucak ilginiz için teşekkür ederim :)

Umuda Yolculuk
1
1
Görüşünü yaz
1Kız Görüşü
1Erkek Görüşü

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

11
  • Bergafor35
    Ve o yüzden kimse yazmamış sana :)
  • Gizli Üye
    Ben anlamadım sonunu, böyle bir şey yoktu derken
YÜKLENİYOR...