Umut Üzerine Bir Anektod

Taşıyamayacağın yük varsa sırtında, hor görülüp itilmisssen bir kenara, üstüne üstlük hayallerin de çalınmış ise bu yazı tam sana göre.

Söz ümuttan açılmışken onu en iyi tanımlayan bebekler gelir aklıma. Bazan de tabiatta ararım. Güneşin doğuşu, ayın parlaması, yakamozda, bazanda tebesdumde. Bir nebze olsun bana güç verir bunlar.

Hayatın rengi aslında siyah beyazdır ve onu renklendiren ve öyle görmemizi sağlayan algılarımızla yaşarız. Öncelikle duyu organlarımızın yaşamsal anlamda bizi azami ölçüde ayakta tutup tutmaması çok mühim bir olgu.

Nitekim onlar olmadan algılayamaz, düşünemez, muhakeme yapamaz ve yanlışlar silsilesi devam ede durur. Şükredin... Nefesinize, oksijene, suya, tabiata, ayak tabanınızın olduğuna, elinizin ayası olduğuna, kanınızı yenileyip vücuda yayan kalbinize... Şükredin...

Bir yerlerde yine en güzel sen gülüyorsun demişti şair.

Düşünün bir yerlerde gerçekten size en güzel gülecek olanı, kötünün önünde dimdik duran iyi insanların varlığını. Sabaha kavuşturan gecenin en karanlık kısmında bile bir aydınlık vardır. Işığınız yok ise mum yakın ve etrafınızı aydınlatın.

Pes etmeyin...

İçinizde tutulacak bir sırrınız vardır elbet. Amma velakin bunu ister bir yabancı ile isterseniz sizi anlayacak ve telkin edecek birisine anlatın böylece psikolojik baskı hafiflemiş olur,

Paylaşın...

Benzerlikler arasında bağ kurun. Kötünün kötüsü olduğunu unutmayın. Araştırmalar yapın durumun sizi çıkmaza sürüklemesine izin vermeyin. Uğurunuz sizi ayakta tutan şey olsun.

Hayata ve insanlara güvenin...

Hayatta kaybedecek bir şeyin olmadığını anladığın anda kazanmaya başlarsın. Peşimistlik seni sorundan uzaklaştırmaz aksine içine iter bir girdap gibi. Sistemi değiştirecek gücün yoksa onu kabul edecek sabrı dile ve yaşama itaat et.

Kalbine iyi bak...

Unutma bu hayata bir sebep üzere geldin ve eğer burdaysan mutlaka bir nedeni vardır. Gidene verdiklerin gönlünün sadakası olsun, sen davanda samimiyetinle gurur duy. Son olarak pablo nerudanın bir sözüyle benceme son vermek istiyorum. Herkese huzurlu anlar diliyorum. Sevgi ve selametle kalın. " Elinde sadece hava, şu ve ışık kaldıysa hiç üzüntü çekme. "


4|1
23

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 2

Yükleniyor... ;