Aşk Nedir, Aşk Acısı Ne Kadar Sürer, İlişkide Neler Yapılmalı?

isimsiz1503

Aşk. Evet arkadaşlar konumuz aşk ve hepimiz bunu aşık olsak bile merak ederiz. Aşk nedir ? Aşkta neler yapmak gerekir ? Aşk acisi ne kadar sürer? Gibi bir çok soruyla ilgili düşüncelerimi sizinle paylaşacağım. Başlıyorum.

Aşk Nedir?

Aşk nedir? Aşk acısı ne kadar sürer? Iliski de neler yapilmali?

Aşk kişiden kişiye değişen bir hiştir ama bu his çok farklı bir şeydir onu görünce ne yapacağını bilememek. İçine kaynar suların dökülmesi, hergününü onunla geçirmek istemek. Yattığında onun hayali ile uyuya kalmaktır. Ona doyamamak ve ona açıkan herkesi öldürme istediğir. Kıskanmak, sabretmek, korkmak, korumak, endişelenmek, pişmanlık, doyumsuzluk, mutluluğun huzurun aynı anda, tek bir histe birleşmesidir aşk.

Aşkta Neler Yapmak Gerekir?

1. Fedakarlık

Aşkta en önemli şey fedakarlıktır. Kendi mutluluğundan çok onun mutluluğunu düşünmek. Kendinden çok onun mutluluğu için kendinden ödün vermektir. Sırf onun sevdiği yemeği o seviyor diye yemek. Sırf o sevimiyor diye sevdiğin şeylerden vazgeçmektir.

2. Sabretmek

Tartışmalarda kim daha sınırlıyse diğerinin biraz susup alttan alması yapılacak en doğru ve ilişkiyi en güzel ilerletecek şeydir. Yeri geldiğinde 1 saat hazırlanmasını beklemek ya da 2 saat uyanmasını beklemektir. Sabreden derviş muradına ermiş diye boşuna dememiş atalarımız.

3. Güven

Bu çabuk olacak bir şey değildir. Ama güven aşkın temelidir. Güven olmazsa ilişki sağlıklı yürümez. Tartışmalar en üst safada olur. Sizi aldattığını gözünüzle görmediğiniz, yalanını yakalamadığınız sürece diğerleriyle genelleme yapıp güvenmemek en büyük hatadır. Güvensizlik kıskançlık doğurur. Fazla kıskançlık karşı tarafı usandırır ve ilişki bir süre sonra malesef sona erer.

4. Kıskançlık

Kıskanmayın diyemeyiz insan sevdiğini kendinden bile ailesinden bile kıskanır. Sevdiğini kimseyle paylaşmak istemez. Ama kıskançlığın bir sınırı vardır. Ne çok kıskançlık ne fazla serbest bırakma ikiside olmamalı. Kendine güvenmeli ve ona göre davranmalısın. Ve en önemlisi çok kıskanç bile olsan yeri geldiğinde iyi rol yaparak kıskandığını belli etmemelisin. Sevdiğinin senden bunalmasını istemiyorsan tabi.

5. Dürüstlük

Ne olursa olsun dürüst ol. Kimse yalancı bir insana bildiği halde aşık olmaz. Dürüstlük insanda ki en önemli erdemdir. Dürüst ol ki aranızda ki güven artsın. Dürüstlük varsa güven var güven varsa sağlıklı bir ilişki vardır bunu unutma.

6. Sosyal medya

Sosyal medya kullanmamanızı öneririm. Çünkü sosyal medya ne olursa olsun kıskançlık doğurur. Kıskançlık da tartışmaya kapı açar. Güveniyorum kullansın dersiniz ama facede arkadaşlarına beğendiklerine bakmadan yapamazsınız. Instagramda kimleri takip ediyor kimler onu takip ediyor diye bakarsınız. Twitter da kimleri favlamış bakarsınız. Fotoğraf atınca gıcık olursunuz. Ve laf sokmadan yapamazsınız bu yüzden sosyal medya kullanmak pek akıl işi olduğunu düşünmüyorum. Eğer çok kullanmak istiyorum diyorsanız ortak hesap açmanızı öneririz.

7. Aile

Aileniz ile tanıştırın. Ailem çok sıkı tanıştıramam derseniz çok değer verdiğiniz sizi kollayan biriyle tanıştırın ve bunun sizin için ne kadar değerli olduğunu ona belli edin kendini değerli hissedecektir.

8. Saygı

Birbirinize ne olursa olsun saygılı olun. Küfürü şakayla bile yapmayın çünkü böyle olanlar genelde ayrılık mesajlarında ana avrat söverler. Siz birbirinize saygılı olun saygı sevgiyi getirir. Şakalarınız da mesafeli olsun. Emin olun terbiyeliliğiniz ve ona karşı konuşurken düşünmeniz hoşuna gidecektir.

9. Açılmak

Kızsanız hemen herşeye izin vermemenizi öneririm. Kısa zamanda ilişkiler rayına oturmadığı için sonra pişman olabilirsiniz. Zamanla bir şeyler olsun bu sizi değerli kılar. İlk günden veya ilk aydan ilişkiye girerseniz sizi yanlış anlayabilir. Erkekseniz hemen dokunmayın zamanını bekleyin kızlar pinpiriklidir hemen dokunursanız beni kullanıyor mu diye düşünür sizden uzaklaşırlar.

10. Seni seviyorum

Sevdiğinizi bağırarak söyleyin. Çekinmeyin. Korkak savaşçıdan hiç bir şey olmaz. Duymak istediğiniz kadar sevdiğinizi söyleyin ama bunu da ilk başlar da yapmamanızı öneririz. Zaman herşeyin ilacıdır. İlk zamanlar yaparsanız karşı tarafa samimiyetsiz gelebilirsiniz.

Aşk Acısı Ne Kadar Sürer?

Bunun bilimsel bir açıklamasının olmasını beklemeyin. Herşey sizde biter baylar ve bayanlar. Ayrılma sebebinize göre kendinize süre verin. Zorunda kaldıysanız sabretmeniz gerektiğini söyleyelim. Ama ortada büyük bir yalan veya aldatma durumu varsa. Psikoloji olarak kendinizi nefret etmeye odaklayın. Arkadaşlarınızla bol vakit geçirmenizi öneririz. Bir süre müzik dinlememenizi de tabiki. Gülün ve kahkaha atın onsuz da mutlu olabileceğinize ilk başta kendinizi inandırın. Ve herşeyi içinizde yaşayın unutmayın ki herşey beyinde biter. Güçlü olun ve kimseye bir şey anlatmayın unutmayın ki yerin kulağı var. Ağlamayın da diyemem ama ağladığınızı kimse görmesin. Unutmayın ki yaradandan başka dostumuz yok. Mutlu fotoğraflar atın gülerken gördüğü zaman kafası karışacaktır niye üzülmüyor ? Sevmiyor mu ? Sevmedi mi? Ne çabuk unuttu gibi düşünceler aklını karıştıracak ve ister istemez aklına geleceksiniz. Bunu tavsiye ederiz. Mesaj atmayın ve merakını arttırın ya o dönecek ya siz unutacaksınız bu süre zarfında bu devirde kimsenin aşktan ölmediğini hatırlatarak. Aşk hayatınız da başarılar dileriz.

Rnn.

Aşk Nedir, Aşk Acısı Ne Kadar Sürer, İlişkide Neler Yapılmalı?
4
7
Görüşünü yaz
7Kız Görüşü
4Erkek Görüşü
Kapat

En İyi Kız Görüşü

 • Gizli Üye
  Saygı, güven, sevgi, doğru iletişim, empati çok önemli.
  Sade bir üslupla yazmışsın ve bu çok hoşuma gitti emeğine sağlık canım benim :)
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Erkek Görüşü

 • SinirliBiber
  Aşk 2 kişilik bir oyundur. Bir taraf hep mızıkçılık yapar. :): #SinirliBiber
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

63
 • yarenbirsen
  Eline sağlık
  Cok uzun ama anlat anlat bitmez haklısın
 • xiumin
  Aşka inanmayanlar için AŞK, dünyadaki engereksizve en mantıkız şeydir. inanlar ise hala sevgililerinden ayrılmadı.
 • SevgiMeyvesi
  inan çok sıkıldım şu aşk mevzusundan.
  bu kadar yüceltmeyin şu illeti.
 • asilaci34
  aşk herseydir Asla degişmez dedigin seylerin değismesidir. Dünyadan aşkı çıkarın gerıye ne kalır ki.
 • mMaxcodeRİMm
  Anlat anlatan bitirilmeyecek tek şey aşktır :)
 • NarÇiçeği92
  Ayy çok abarttınız bu aşk acısını
 • gevherali
  aşk sevgi bende çok isterim
 • Chocnette
  Ahh ahh aşk...
 • Gizli Üye
  Guzel bencen icin sagol :))
YÜKLENİYOR...