Kadınlar Neden Alfa Erkek İsterler?

Gizlisolak

Merhaba.

Herkesin bildiği serseri-efendi erkek karşılaştırmasının temeli budur aslında. Alfa-beta. İki zıt karakter. Bir de bunların ortası vardır omega.

Kızlar, neden ezik erkekleri sevmezler ? Neden alfa bir erkek isterler ?

Ortaokul, lise zamanlarında beta erkegiydim. Sosyal fobim vardı, çok zayıftım, sosyal ilişkilerim zayıftı, asosyaldim. Efendi bir erkektim sizin tabirinizle. Bir kıza platonik aşık olurdum, aylarca uzaktan severdim. Açıldığım zaman ise kız beni reddederdi. Arkadasları da gülerdi. Kısacası hayatımın en berbat dönemleriydi. Bunu neden yazdım peki? Görüyorum ki bu sitede, ''ayy uzaktan sevmek en güzeli'' ''adamın dibisin'' '' erkek dedigin efendi olur'' gibi yorumlar geliyorum. Arkadaslar yok öyle bir sey. Ne kendinizi ne de baskalarını kandırmayın. Benim efendi halime bir kız gelmedi. Efendi olan bir erkege kızlar gitmez.

Beta erkeği her zaman kaybetmeye mahkumdur.

Üniversiteye geçtiğimde artık kadınları araştırmaya başladım. Fark ettim ki bu kadınlarda bir dengesizlik var. Tutarsızlar. Herkes efendi erkek isterim diyor ama gidip serseri, alfa erkeklerle takılıyorlar. Neden neden neden. Ve ilk ögrendigiyim sey su oldu .

Kadınlar mantıkları ile konusur, duyguları ile hareket eder.

Bir kadın size aldatmakla ilgili bir makale yazabilir. Ama eger kafası gerçekten karısık ise gider aldatır.

Daha sonraki 2 yıllık süreçte kadınlarla alakalı pek çok kitap okudum, gözlem yaptım. Pek çok şey ögrendim. Ve 2 yılın sonunda geldigim noktaya ben bile hayret ettim. Artık alfa bir erkek olmustum. Çünkü kadınları mutlu etmek için yasamıyordum. Kadınlar beni mutlu ediyordu. İlk bulusmaya giderken çicek almıyordum, çünkü istemiyorum. Kadın aradıgı zaman, zorla da olsa konusmuyordum. Çünkü canım sıkkın, moralim bozuk. Bunu söyledigim zaman trip atıyorlardı, ama kimin umrunda. Şu an bu bence'yi yazarken telefona iki kızdan mesaj geldi, koşarak atlamadım. Yarın cevap vericem. Çünkü şu an bence yazıyorum, ardından film izlicem.

Peki kadınlar neden alfa erkek ister?

Bu aslında atalarımızdan bize geçen evrimsel bir kod'tur. Eski çağlarda da erkek alfaydı. Kadınlar en güçlü erkeği seçerdi. Çünkü güçlü bir erkek avlanabilir, yuva kurabilir, kadını koruyabilirdi. Oysa mızmız, bırak avlanmayı eline kıymık batınca zırlayan, kararsız bir adamı eş olarak seçerler miydi kadınlar ? Tabiki hayır.

Günümüzde de bu güç ; para, statü, sosyal beceriler'dir.

Haliyle kadın gelecegini güvence altına almak için en güçlü erkek arayısına girecektir. Çünkü tek bir yumurtası var. Erkek gibi yılda yüzlerce çocuga sahip olamaz kadın.

Bu yüzden siz burada yazılanlara, konusulanlara bakmayın. Ne demiştik ? Kadın bu arkadas mantıkla konusacak tabii. Ama duygularınla hareket edecek.

Hiçbir kadın, pasaklı , tembel, mıymıy, uyuz, kimseyle konusamayan, asosyal, kötü giyinen, sıradan bir adam İS-TE-MEZ.

Aldığı elbisenin aynısını başkasında görünce deli olan bir cinsten bahsediyoruz burada. Sizce herkeste olan bir adam isterler mi ?

Gizemli olacaksınız. Eğer kadın sizi çözerse sıkılır ve gider.

Kadınların en büyük takıntısı ve sorusu nedir?

''Aşkım beni seviyor musun ?''

''Beni artık sevmiyorsun''

''Arkadaşlar sizce sevgilim beni seviyor mu?''

''O'nu kendime nasıl bağlayabilirim?''

Niye ugrasır kadın böyle hiç düşündün mü peki ? Niye bunları kafaya takar ?

Çünkü kadınlar ''acaba''yı ve gizemi sever. Senin onu sevdiginden adın gibi emin olsa, ilişki için verimliligi ve önem derecesi düşer. Ama emin olamayınca mutlu olur.

Biz erkeklerin kafası buna basmaz genelde. Biz hızlı ve öfkeli izleyip gaza gelip adamlarız l*n . Kadın öyle mi ? Öyle bir dizi izler ki dönen entrikaları kagıda yazsan 2 günde çözemezsin. Yok o enistesinle yatmıs, baldızı damdan atlamıs, gelin nikahı bırakmıs eski sevgilisinle kaçmıs, eski kocası gelmis bunları vurmus da abooov.

Kadın bunu sever işte. Heyecan, aşk, ihtiras, şehvet, aldatma. Duygular duygular duygular.

Alfa erkek ve serseri erkeğin farkı ne?

Bunu açıklamakta fayda var. Çünkü bazı kadınlarımız açık kapı bulup oradan girmeye çalısıyor.

Alfa erkek okumustur, kültürlü ve bilgilidir. Tutarlıdır. Kendini her zaman gelistirir, sosyal becerileri kuvvetlidir, insanları ve kadınları sever, centilmendir, dürüsttür, ama gerektigi yerde yalanını da söyler (ilişkiyi kurtarmak için- mesela annenizi hiç sevmiyor olabilir, ama onun için ''kaprisli tripli çekilmez bir karı'' demez-) statü sahibidir, olmasa bile olacaktır, kadınını sever, gerektigi yerde de cezasını çeker, kararlıdır, özgüven sahibidir,

Lütfen artık bu farkı bilmenize ragmen, aklınıza okumamıs, apaçi, cahil sürüsü adamları gelmesin.

Siz de biliyorsunuz ki buradaki serseri lafı soyut anlamınla kullanılmakta.

Okudugunuz için hepinize teşekkür ediyorum.

Alfa bir erkek olmanız ve kadınları da kendinizi de mutlu etmeniz dilegiyle.

Kadınlar Neden Alfa Erkek İsterler?
52
100
Görüşünü yaz
52Kız Görüşü
100Erkek Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

 • Ragnar_Lodbrok
  Bırak allah aşkına, kadınlar da aynı erkekler gibi fethetme hevesi içinde olduğundan zor elde edileni isterler, ama durumun alfa-betalıkla alakası yok.

  Ne zaman şu kafada bir adamla tanışsam genelde kadınlara çok poz kesen, kasıntı tiplerle karşılaşıyorum.
  İlişkilerin bir çok değişkeni vardır, sen kendini alfa yaptığını sandığın bir çok tavra girersin ama karşındaki kadında itici bir intiba da uyandırabilirsin.

  Cahil adam zaten her daim kaybetmeye mahkumdur, ben yurtdışındayım bak, bizim türklerin ortalamasının sevgili olup evlendiği hatunlara bakmıyorum bile, ama mesela ben bir türk restoranına kız arkadaşımı götürsem hepsi 'Oğlum sen nerden buluyon bunu?' falan diyor, ben bulurum çünkü piyano çalan, kendi işi gücü olan, parası falan olan, okumuş, vasıflı biri bana bakar, onunla doğru düzgün sohbet ederim, güldürürüm, eğleniriz falan. Sen anca mal mal bakıp 'O eteği giyme' falan dersin.

  Yani olay sadece vasıflı olmakla alakalı, alfa-beta diye bir tarafından rütbe uydurmak saçmadır. O dediğin kurt sürülerinde baskın biçimde sürüde hiçbir erkek kurdun dövüşmeye cüret edemeyeceği en baskın kurdun rütbesidir, üstelik alfa sadece 'Ben buranın kralıyım' demez, sürüyü düzene sokar, etrafı için çalışır, avda en geriden gelip kim ne yapıyor izler.
  Sevdim 6 Kişi
  Görüş hala geçerli mi?
  • drkatil

   Gerçek bir alfadan bahsediyorsak eğer, kadınlara çok poz kesen, kasıntı tiplerden ziyade, bu davranışları taktik icabı yapmaktan ziyade, gerçekten içinden geldiği gibi davranan, gerçekten film izlemeği 2 basit kızla saçma sapan muhabbetler yapmaya tercih eden hayatta uçkurdan daha keyifli şeyler olduğunu idrak etmiş, vasıflı, sosyal becerileri güçlü, ekonomik açıdan yeterli, iş bitirici bir insan profili çıkacaktır karşımıza. Modern zamanın kurdu budur zaten.

  • Ragnar_Lodbrok

   @drkatil Yav bir insan kendini bunlar uzerinden temellendirmez hicbir zaman.

   Alfa denen sey kuetlarin arasindaki hiyerarsi ile alakalidir.

   Bu isler o kadar primitif degil

En İyi Kız Görüşü

 • sevimlibağyan
  Efendi olanı bırakıp benim yerime film izlemeyi tercih edene mi koşucam? Efendi olan erkek düşünceli ve duygusaldır. dikkat çekerler. En azından bana gore öyle. Alfa olarak nitelendirdigin erkeklere ilgi duymuyorum. Sana gore bu istisnalar kaideyi bozmaz olarak geri bildirim yapar tabi.
  SevdimKatılmıyorum 16 Kişi
  Görüş hala geçerli mi?
  • Onur_75

   Güzel düşünce.

  • WeAreTurkish

   İste bak arkadasin dedigi gibi su anda burada mantığınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz.

  • sevimlibağyan

   Mantığımla yazmadım. Daha öncede olduğu gibi alfa tipli erkekler ilgimi çekmiyor. Ve şimdiye kadar beraber olduğum ya da hoşlandığım erkek tipi beta olmuştur. Bunu kabullenmek neden bu kadar zor @WeAreTurkish

  • Hepsini Göster

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

5199
 • Zortarik
  Yüreğine klavyene sağlık bir bence yi bu kadar beğendiğimi hatırlamıyorum %100 doğru aşağıda kızlar gene mantıklı konuşmuş ama duygusuyla hareket etmiş çoğu :)
 • impolite
  Benle ılgılenmıcek erkekle asla bı muhabbetim olamaazzz benıde cekmez kendıne tam tersı ıter
  SevdimKatılmıyorum 4 Kişi
 • Becausecool
  Evet haklısın yılışık erkekleri sevmiyorum, sürekli peşimden koşan, kendinden emin olmayan erkeklere ilgim yok. Kendi ayakları üzerinde duran, kızlara karşı köle gibi davranmayan gururlu serseri gibi tiplerden hoşlanıyorum. Serseri derken böyle kekolardan bahsetmiyorum
  encrypted-tbn3.gstatic.com/images
  Dediğin gibi alfa erkekler candır 😂
  Sevdim 1 Kişi
 • YakışıklıİFA
  Gördüğüm en iyi bence gerçekten müthiş olmuş tebrikler ben tüm benceleri sen yazmalısın 👏👏👏
  Sevdim 1 Kişi
 • yarenbirsen
  Tavrını begenmedim ama iyi analiz etmissin. Okurken sıkılmadım. Eline sağlık
  Sevdim 1 Kişi
 • Oan75
  Parası var mı var tamam o zaman en Alfa beyenfendi odur. :D :D En birinci alfa. :DsdSADD
  Sevdim 1 Kişi
 • İsmimdensananee
  Kesinlikle kadınları çözmüş son noktayı koymuş ellerine sağlık :)
  SevdimKatılmıyorum 3 Kişi
 • mOLii
  Bende eskiden beta erkeğiydim ama şimdi ne olduğumu bende bilmiyorum :) hadi bende gama olayım :D hepsi bir arada...
 • nowforyou
  Aslında bunu kısaca güçlü erkek tercih sebebidir diye özetleyebiliriz. Kızların ergenlikte serseri erkekleri tercih etmesinin sebebi erkeklerin o davranışlarının kızların gözünde aslında bir güç gösterisi oluyor olması. Efendi erkek onlara pısırık gibi gelir. İlerleyen zamanlarda ise asıl gücün, senin de belirttiğin gibi, sosyal statü, eğitim, kariyer, para, giyim ve sağlam duruşa sahip bir karakter ile olduğunun farkına varır kızlar. Sonuç olarak değişmeyen tek şey güçtür. Sadece kızların bilinçaltının güç konusunda bu yanılgısı olgunlaştıkça dogruya ulaşır.
 • dorogano
  Gözünü sevim türkçemiz öldümü utangaç ve özgüvenli diye yazsana:)
 • isimyokısraretme
  çok güzel olmuş ellerine sağlık aynı şehirde olsak ben konuşurken duydun da yazdın zannedecektim :D
  Katılmıyorum 1 Kişi
 • eris-ceres
  Bu kadar guzel anlatilabilirdi. Ve ne yazik ki dogrular bunlar😕
  Katılmıyorum 1 Kişi
 • TTurko
  Efendileri sevmiyolar ne derseniz diyin süründüren erkek ideal onlar için malesef :)
 • bmwsizadam
  Sen Alfa değil de Olmuş erkeğin sırlarını anlatmışsın bir anlamda kardeşim
  Sevdim 1 Kişi
 • İlledewomanolsun
  Efendi erkeğe kız gelmiyor. Yazının en vurucu cümlesi bu olmuş.
 • Onur_75
  Çok doğru tespitler özellikle de hoşuma giden bayanların dengesiz olduğu tespiti.
  Sevdim 1 Kişi
 • PprokonN
  Salaksın götünden element uydurup caka satıyorsun asosyal mal
  SevdimKatılmıyorum 3 Kişi
 • shadowy
  Kızların neyi istediğine değilde kendi istediğin kıza bakarsan alfa olursun
 • novorin
  Alfada neymis. Her iki siniftada yokum siradisi olmak en iyisi :)
 • Fathercat
  Ben Beta görünümlü alfayım bununla bir zararı var kızlarla konuşmacında götü kalkık kibirli oluyoruz hemen.
  Katılmıyorum 1 Kişi
 • GentlemanSantastiko
  Bende Alfayım kadınımında benim gibi olmasını isterim tabiki ;) 😎
  Katılmıyorum 1 Kişi
 • Azerus
  Efendisin diye sevmişdi ama sonra serserinin peşinde koşduğunu gördüm
  Sevdim 1 Kişi
 • DüşünürKişi
  Gökhan X ve RicciOx alıntı :)
  Sevdim 2 Kişi
  • Gizlisolak

   İkisinle de tanisikligim var. Oturup 1-2 sey icmisizdir. Kitaplarini bana attilar saolsun. Ama ne yalan soyliyim hic okuma firsatim olmadi.

   Her boka alinti demeyin. Bunlar standarttir zaten. Onlar da mystery'den david de angelo'dan alinti yapmislardir.

  • Valla dostum her boka alıntı demiyoruz zaten :) Bunlar standart konular zaten fakat anlatım tarzın kitaplarına çok benziyor.

 • BOOOOOOOO
  Şimdi dostum ben hiç bir kıxla konuşmuyorum yazmıyorum takmıyorum ama bana kızlar geliyor o nasıl olcak?
  • Gizlisolak

   @Felisçil 'e yazmıssın ya mk kimi yiyorsun asdfgh. Bırak bu kuul ayaklarını.

  • BOOOOOOOO

   24 yaşına geldin ona yazılmakmı diyorsun? Belli zaten bukadar saçma sapan bir şeyi yazanın düşünebilceklerini

  • Gizlisolak

   Ya hadi ergen hadi got olunca kivirma cabalari bunlar

 • Sevmedim_karagozlum
  Arkadaşım bence cok guzel olmuş belirtmem gerek. Bende herkes gibi sıkılmadan okudum.

  Ama bu yazdiklarin sadece senin alfa diye tabir ettiğin erkeklerden tokat yimeden onlara candir diyen kizlari tarif ediyor. (Yorumlarda 😀 ) tokat yidikten sonrada "yok ulan adam gibi adam" deyip isyanlara giriyorlar. Ks de senin dedigin gibi benim dedigim giibi bir cok soru gördüm 😀 kimisi demişki 18 23 yaslar icin gecerli yazdiklarin. Hayir değil çünkü tokat yediği yaş neyse o dur efendi erkek isteme yaşı 👍

  Yinede iki ileri bir geri yorumuna sonuna kadar katiliyorum. İlişki icinde olanlar için guzel taktik 👌
  Katılmıyorum 1 Kişi
 • karkent25
  Adam bildiğin tez yazmış ya ama çok doğru hepsine imzamı atarım
 • kuznetsk
  düşündüğüm şeylerdi, düşüncelerimin tercümanı olmuşsun :)
 • protonium
  Dostum arkandayım. Benim de bir karşı cins için düşündüğüm seyler bunlar.
 • NewLifes
  Agam sen incisozlukte takildinmi hic lutfen cavap yaz
  • Gizlisolak

   Var eksi'de inci'de donanimhaber'de hesaplarim.

 • Sadakatsizx
  Yok ben alfa olsam bile kimse istemiyor hic bir kadin beni mutlu etmedi bu gune kadar
 • aylakyalnızadam
  adam haklı beyler edit lise 2 den sonra alfa oldu ve hala alfa :D
 • fullyib
  Orhanin bir sarkisi vardi beni boyle sev seveceksen
  • Gizlisolak

   Seni kimse oyle sevmeyecek ama

  • fullyib

   Seven olur inanıyorum buna

  • fullyib

   Efendilik anlaminda soyledim

 • Tükenmişnick
  teta yok mu teta
  SevdimKatılmıyorum 10 Kişi
 • Rastvor
  Kızlara da böyle tavsiyeler versen 😀😀😂😢😁
  Sevdim 1 Kişi
  • Gizlisolak

   Yakında yazıcam. Erkekler nasıl bir kız ister? Coming soon. Kaliteli, basit, cilveli, sessiz kızlar üzerine bunun gibi küçük eglenceli bir yazı olacak

 • Fairyday
  Bravo valla isi çözmüşsün 😄
  SevdimKatılmıyorum 3 Kişi
 • Drejevic
  Gizemli olmak konusunda kesin haklısın.
  Sevdim 1 Kişi
 • 20Februarih
  Bana sorun biz ne istiyoruz cevaplayayım ;)
  SevdimKatılmıyorum 3 Kişi
  • Dayak :D

  • Kanarya5591

   Neymiş ki

  • 20Februarih

   Sert erkek seviyoruz. Maço gibi ama serseri değil. Bakışıyla bile anlatmk istediğini anlatabilecek koruyup sahiplenecek kıskanç olacak rakısı sek kadını tek olacak erkek.

 • Ksyelanetolsun
  Ergen kızları anlatmışsın liseli filanmısın sen
  Katılmıyorum 1 Kişi
 • Yorumsuzinsan
  Çok iyi yazmışsın hocam eline sağlık.
 • oscar09
  İyi arastirmissin gerçekten doğru :)
  Sevdim 2 Kişi
 • İncursio
  Alfa erkek diye birşey yoktur.
  SevdimKatılmıyorum 2 Kişi
 • Faithpower
  beta olup kendim olurum alfa isteyen gitsin alsın
  Sevdim 2 Kişi
 • ProtestAdam
  Doğru tespitler
 • nisanyağmuru88
  güzel bence olmuş
 • iloveizmir
  tespitin güzel
 • Karaktersiz2
  emeğine sağlık
 • m_sen
  İyi yazmışsın adamım
 • NarÇiçeği92
  Alfa beta neymiş adam olsun
  SevdimKatılmıyorum 3 Kişi
 • çılgınSincap15
  Çok iyi teşekkürler dosto
 • umutsuzmutsuz
  hay alfana senin be
  Katılmıyorum 2 Kişi
 • mavisarı
  Süpersin çok güzel olmuş 👍
  Katılmıyorum 1 Kişi
 • PainNagato
  Hic de hayal ettigim gibi degillermis :(
 • İndeep
  tek istediğim biraz beyin.
  SevdimKatılmıyorum 3 Kişi
 • Yusufixx
  Bende nerde yanlış yapıyordum diyordum :)
 • sez3rr
  alfa ne beta ne arkadaş bılmedıgım seyler
 • emineyilmazz
  Alfa erkek kalp ben 😄😄
  Katılmıyorum 2 Kişi
 • Bakırköylüm
  Kadınlar Kızlar Efendi Erkek Sevmez.
 • SezaiY
  Okudum sağol
 • ___CaRPeDieM___
  okunmaz bu :D
 • tplgl
  Sana adamsın drogba diyorum.
 • Daha Fazla (30)
YÜKLENİYOR...