Kadınlar Neden Alfa Erkek İsterler?

Gizlisolak

Merhaba.


Herkesin bildiği serseri-efendi erkek karşılaştırmasının temeli budur aslında. Alfa-beta. İki zıt karakter. Bir de bunların ortası vardır omega.


Kızlar, neden ezik erkekleri sevmezler ? Neden alfa bir erkek isterler ?


Ortaokul, lise zamanlarında beta erkegiydim. Sosyal fobim vardı, çok zayıftım, sosyal ilişkilerim zayıftı, asosyaldim. Efendi bir erkektim sizin tabirinizle. Bir kıza platonik aşık olurdum, aylarca uzaktan severdim. Açıldığım zaman ise kız beni reddederdi. Arkadasları da gülerdi. Kısacası hayatımın en berbat dönemleriydi. Bunu neden yazdım peki? Görüyorum ki bu sitede, ''ayy uzaktan sevmek en güzeli'' ''adamın dibisin'' '' erkek dedigin efendi olur'' gibi yorumlar geliyorum. Arkadaslar yok öyle bir sey. Ne kendinizi ne de baskalarını kandırmayın. Benim efendi halime bir kız gelmedi. Efendi olan bir erkege kızlar gitmez.Beta erkeği her zaman kaybetmeye mahkumdur.Üniversiteye geçtiğimde artık kadınları araştırmaya başladım. Fark ettim ki bu kadınlarda bir dengesizlik var. Tutarsızlar. Herkes efendi erkek isterim diyor ama gidip serseri, alfa erkeklerle takılıyorlar. Neden neden neden. Ve ilk ögrendigiyim sey su oldu .Kadınlar mantıkları ile konusur, duyguları ile hareket eder.Bir kadın size aldatmakla ilgili bir makale yazabilir. Ama eger kafası gerçekten karısık ise gider aldatır.


Daha sonraki 2 yıllık süreçte kadınlarla alakalı pek çok kitap okudum, gözlem yaptım. Pek çok şey ögrendim. Ve 2 yılın sonunda geldigim noktaya ben bile hayret ettim. Artık alfa bir erkek olmustum. Çünkü kadınları mutlu etmek için yasamıyordum. Kadınlar beni mutlu ediyordu. İlk bulusmaya giderken çicek almıyordum, çünkü istemiyorum. Kadın aradıgı zaman, zorla da olsa konusmuyordum. Çünkü canım sıkkın, moralim bozuk. Bunu söyledigim zaman trip atıyorlardı, ama kimin umrunda. Şu an bu bence'yi yazarken telefona iki kızdan mesaj geldi, koşarak atlamadım. Yarın cevap vericem. Çünkü şu an bence yazıyorum, ardından film izlicem.


Peki kadınlar neden alfa erkek ister?


Bu aslında atalarımızdan bize geçen evrimsel bir kod'tur. Eski çağlarda da erkek alfaydı. Kadınlar en güçlü erkeği seçerdi. Çünkü güçlü bir erkek avlanabilir, yuva kurabilir, kadını koruyabilirdi. Oysa mızmız, bırak avlanmayı eline kıymık batınca zırlayan, kararsız bir adamı eş olarak seçerler miydi kadınlar ? Tabiki hayır.Günümüzde de bu güç ; para, statü, sosyal beceriler'dir.Haliyle kadın gelecegini güvence altına almak için en güçlü erkek arayısına girecektir. Çünkü tek bir yumurtası var. Erkek gibi yılda yüzlerce çocuga sahip olamaz kadın.


Bu yüzden siz burada yazılanlara, konusulanlara bakmayın. Ne demiştik ? Kadın bu arkadas mantıkla konusacak tabii. Ama duygularınla hareket edecek.


Hiçbir kadın, pasaklı , tembel, mıymıy, uyuz, kimseyle konusamayan, asosyal, kötü giyinen, sıradan bir adam İS-TE-MEZ.


Aldığı elbisenin aynısını başkasında görünce deli olan bir cinsten bahsediyoruz burada. Sizce herkeste olan bir adam isterler mi ?


Gizemli olacaksınız. Eğer kadın sizi çözerse sıkılır ve gider.


Kadınların en büyük takıntısı ve sorusu nedir?


''Aşkım beni seviyor musun ?''


''Beni artık sevmiyorsun''


''Arkadaşlar sizce sevgilim beni seviyor mu?''


''O'nu kendime nasıl bağlayabilirim?''


Niye ugrasır kadın böyle hiç düşündün mü peki ? Niye bunları kafaya takar ?


Çünkü kadınlar ''acaba''yı ve gizemi sever. Senin onu sevdiginden adın gibi emin olsa, ilişki için verimliligi ve önem derecesi düşer. Ama emin olamayınca mutlu olur.


Biz erkeklerin kafası buna basmaz genelde. Biz hızlı ve öfkeli izleyip gaza gelip adamlarız l*n . Kadın öyle mi ? Öyle bir dizi izler ki dönen entrikaları kagıda yazsan 2 günde çözemezsin. Yok o enistesinle yatmıs, baldızı damdan atlamıs, gelin nikahı bırakmıs eski sevgilisinle kaçmıs, eski kocası gelmis bunları vurmus da abooov.


Kadın bunu sever işte. Heyecan, aşk, ihtiras, şehvet, aldatma. Duygular duygular duygular.


Alfa erkek ve serseri erkeğin farkı ne?


Bunu açıklamakta fayda var. Çünkü bazı kadınlarımız açık kapı bulup oradan girmeye çalısıyor.


Alfa erkek okumustur, kültürlü ve bilgilidir. Tutarlıdır. Kendini her zaman gelistirir, sosyal becerileri kuvvetlidir, insanları ve kadınları sever, centilmendir, dürüsttür, ama gerektigi yerde yalanını da söyler (ilişkiyi kurtarmak için- mesela annenizi hiç sevmiyor olabilir, ama onun için ''kaprisli tripli çekilmez bir karı'' demez-) statü sahibidir, olmasa bile olacaktır, kadınını sever, gerektigi yerde de cezasını çeker, kararlıdır, özgüven sahibidir,


Lütfen artık bu farkı bilmenize ragmen, aklınıza okumamıs, apaçi, cahil sürüsü adamları gelmesin.


Siz de biliyorsunuz ki buradaki serseri lafı soyut anlamınla kullanılmakta.


Okudugunuz için hepinize teşekkür ediyorum.


Alfa bir erkek olmanız ve kadınları da kendinizi de mutlu etmeniz dilegiyle.

Kadınlar Neden Alfa Erkek İsterler?
153 Görüş