Kadınlar Neden Alfa Erkek İsterler?

Gizlisolak

Merhaba.

Herkesin bildiği serseri-efendi erkek karşılaştırmasının temeli budur aslında. Alfa-beta. İki zıt karakter. Bir de bunların ortası vardır omega.

Kızlar, neden ezik erkekleri sevmezler ? Neden alfa bir erkek isterler ?

Ortaokul, lise zamanlarında beta erkegiydim. Sosyal fobim vardı, çok zayıftım, sosyal ilişkilerim zayıftı, asosyaldim. Efendi bir erkektim sizin tabirinizle. Bir kıza platonik aşık olurdum, aylarca uzaktan severdim. Açıldığım zaman ise kız beni reddederdi. Arkadasları da gülerdi. Kısacası hayatımın en berbat dönemleriydi. Bunu neden yazdım peki? Görüyorum ki bu sitede, ''ayy uzaktan sevmek en güzeli'' ''adamın dibisin'' '' erkek dedigin efendi olur'' gibi yorumlar geliyorum. Arkadaslar yok öyle bir sey. Ne kendinizi ne de baskalarını kandırmayın. Benim efendi halime bir kız gelmedi. Efendi olan bir erkege kızlar gitmez.

Beta erkeği her zaman kaybetmeye mahkumdur.

Üniversiteye geçtiğimde artık kadınları araştırmaya başladım. Fark ettim ki bu kadınlarda bir dengesizlik var. Tutarsızlar. Herkes efendi erkek isterim diyor ama gidip serseri, alfa erkeklerle takılıyorlar. Neden neden neden. Ve ilk ögrendigiyim sey su oldu .

Kadınlar mantıkları ile konusur, duyguları ile hareket eder.

Bir kadın size aldatmakla ilgili bir makale yazabilir. Ama eger kafası gerçekten karısık ise gider aldatır.

Daha sonraki 2 yıllık süreçte kadınlarla alakalı pek çok kitap okudum, gözlem yaptım. Pek çok şey ögrendim. Ve 2 yılın sonunda geldigim noktaya ben bile hayret ettim. Artık alfa bir erkek olmustum. Çünkü kadınları mutlu etmek için yasamıyordum. Kadınlar beni mutlu ediyordu. İlk bulusmaya giderken çicek almıyordum, çünkü istemiyorum. Kadın aradıgı zaman, zorla da olsa konusmuyordum. Çünkü canım sıkkın, moralim bozuk. Bunu söyledigim zaman trip atıyorlardı, ama kimin umrunda. Şu an bu bence'yi yazarken telefona iki kızdan mesaj geldi, koşarak atlamadım. Yarın cevap vericem. Çünkü şu an bence yazıyorum, ardından film izlicem.

Peki kadınlar neden alfa erkek ister?

Bu aslında atalarımızdan bize geçen evrimsel bir kod'tur. Eski çağlarda da erkek alfaydı. Kadınlar en güçlü erkeği seçerdi. Çünkü güçlü bir erkek avlanabilir, yuva kurabilir, kadını koruyabilirdi. Oysa mızmız, bırak avlanmayı eline kıymık batınca zırlayan, kararsız bir adamı eş olarak seçerler miydi kadınlar ? Tabiki hayır.

Günümüzde de bu güç ; para, statü, sosyal beceriler'dir.

Haliyle kadın gelecegini güvence altına almak için en güçlü erkek arayısına girecektir. Çünkü tek bir yumurtası var. Erkek gibi yılda yüzlerce çocuga sahip olamaz kadın.

Bu yüzden siz burada yazılanlara, konusulanlara bakmayın. Ne demiştik ? Kadın bu arkadas mantıkla konusacak tabii. Ama duygularınla hareket edecek.

Hiçbir kadın, pasaklı , tembel, mıymıy, uyuz, kimseyle konusamayan, asosyal, kötü giyinen, sıradan bir adam İS-TE-MEZ.

Aldığı elbisenin aynısını başkasında görünce deli olan bir cinsten bahsediyoruz burada. Sizce herkeste olan bir adam isterler mi ?

Gizemli olacaksınız. Eğer kadın sizi çözerse sıkılır ve gider.

Kadınların en büyük takıntısı ve sorusu nedir?

''Aşkım beni seviyor musun ?''

''Beni artık sevmiyorsun''

''Arkadaşlar sizce sevgilim beni seviyor mu?''

''O'nu kendime nasıl bağlayabilirim?''

Niye ugrasır kadın böyle hiç düşündün mü peki ? Niye bunları kafaya takar ?

Çünkü kadınlar ''acaba''yı ve gizemi sever. Senin onu sevdiginden adın gibi emin olsa, ilişki için verimliligi ve önem derecesi düşer. Ama emin olamayınca mutlu olur.

Biz erkeklerin kafası buna basmaz genelde. Biz hızlı ve öfkeli izleyip gaza gelip adamlarız l*n . Kadın öyle mi ? Öyle bir dizi izler ki dönen entrikaları kagıda yazsan 2 günde çözemezsin. Yok o enistesinle yatmıs, baldızı damdan atlamıs, gelin nikahı bırakmıs eski sevgilisinle kaçmıs, eski kocası gelmis bunları vurmus da abooov.

Kadın bunu sever işte. Heyecan, aşk, ihtiras, şehvet, aldatma. Duygular duygular duygular.

Alfa erkek ve serseri erkeğin farkı ne?

Bunu açıklamakta fayda var. Çünkü bazı kadınlarımız açık kapı bulup oradan girmeye çalısıyor.

Alfa erkek okumustur, kültürlü ve bilgilidir. Tutarlıdır. Kendini her zaman gelistirir, sosyal becerileri kuvvetlidir, insanları ve kadınları sever, centilmendir, dürüsttür, ama gerektigi yerde yalanını da söyler (ilişkiyi kurtarmak için- mesela annenizi hiç sevmiyor olabilir, ama onun için ''kaprisli tripli çekilmez bir karı'' demez-) statü sahibidir, olmasa bile olacaktır, kadınını sever, gerektigi yerde de cezasını çeker, kararlıdır, özgüven sahibidir,

Lütfen artık bu farkı bilmenize ragmen, aklınıza okumamıs, apaçi, cahil sürüsü adamları gelmesin.

Siz de biliyorsunuz ki buradaki serseri lafı soyut anlamınla kullanılmakta.

Okudugunuz için hepinize teşekkür ediyorum.

Alfa bir erkek olmanız ve kadınları da kendinizi de mutlu etmeniz dilegiyle.

Kadınlar Neden Alfa Erkek İsterler?
52
100
Görüşünü yaz
52Kız Görüşü
100Erkek Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

 • Ragnar_Lodbrok
  Bırak allah aşkına, kadınlar da aynı erkekler gibi fethetme hevesi içinde olduğundan zor elde edileni isterler, ama durumun alfa-betalıkla alakası yok.

  Ne zaman şu kafada bir adamla tanışsam genelde kadınlara çok poz kesen, kasıntı tiplerle karşılaşıyorum.
  İlişkilerin bir çok değişkeni vardır, sen kendini alfa yaptığını sandığın bir çok tavra girersin ama karşındaki kadında itici bir intiba da uyandırabilirsin.

  Cahil adam zaten her daim kaybetmeye mahkumdur, ben yurtdışındayım bak, bizim türklerin ortalamasının sevgili olup evlendiği hatunlara bakmıyorum bile, ama mesela ben bir türk restoranına kız arkadaşımı götürsem hepsi 'Oğlum sen nerden buluyon bunu?' falan diyor, ben bulurum çünkü piyano çalan, kendi işi gücü olan, parası falan olan, okumuş, vasıflı biri bana bakar, onunla doğru düzgün sohbet ederim, güldürürüm, eğleniriz falan. Sen anca mal mal bakıp 'O eteği giyme' falan dersin.

  Yani olay sadece vasıflı olmakla alakalı, alfa-beta diye bir tarafından rütbe uydurmak saçmadır. O dediğin kurt sürülerinde baskın biçimde sürüde hiçbir erkek kurdun dövüşmeye cüret edemeyeceği en baskın kurdun rütbesidir, üstelik alfa sadece 'Ben buranın kralıyım' demez, sürüyü düzene sokar, etrafı için çalışır, avda en geriden gelip kim ne yapıyor izler.
  Görüş hala geçerli mi?
  • drkatil

   Gerçek bir alfadan bahsediyorsak eğer, kadınlara çok poz kesen, kasıntı tiplerden ziyade, bu davranışları taktik icabı yapmaktan ziyade, gerçekten içinden geldiği gibi davranan, gerçekten film izlemeği 2 basit kızla saçma sapan muhabbetler yapmaya tercih eden hayatta uçkurdan daha keyifli şeyler olduğunu idrak etmiş, vasıflı, sosyal becerileri güçlü, ekonomik açıdan yeterli, iş bitirici bir insan profili çıkacaktır karşımıza. Modern zamanın kurdu budur zaten.

  • Ragnar_Lodbrok

   @drkatil Yav bir insan kendini bunlar uzerinden temellendirmez hicbir zaman.

   Alfa denen sey kuetlarin arasindaki hiyerarsi ile alakalidir.

   Bu isler o kadar primitif degil

En İyi Kız Görüşü

 • sevimlibağyan
  Efendi olanı bırakıp benim yerime film izlemeyi tercih edene mi koşucam? Efendi olan erkek düşünceli ve duygusaldır. dikkat çekerler. En azından bana gore öyle. Alfa olarak nitelendirdigin erkeklere ilgi duymuyorum. Sana gore bu istisnalar kaideyi bozmaz olarak geri bildirim yapar tabi.
  Görüş hala geçerli mi?
  • Onur_75

   Güzel düşünce.

  • WeAreTurkish

   İste bak arkadasin dedigi gibi su anda burada mantığınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz.

  • sevimlibağyan

   Mantığımla yazmadım. Daha öncede olduğu gibi alfa tipli erkekler ilgimi çekmiyor. Ve şimdiye kadar beraber olduğum ya da hoşlandığım erkek tipi beta olmuştur. Bunu kabullenmek neden bu kadar zor @WeAreTurkish

  • Hepsini Göster

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

5199
 • Bağyaaann
  Bir yazdığın tartışılmaz bence, her kiz tabii ki ALFA erkek tercih edecek. burada Alfa ve Beta diye anlatmaya çalışılan sey ezik çelimsiz asosyal bir erkek ve kendine güvenen kimseyi umursamayan kimseyi piremses yerine koymayan ama benim bunu kendime asik etmen gerekir diye dusunduren bir tip. Alfa erkeginin bir cogu efendidir. Efendi olmayanina biz gevsek diyoruz. Bence diyen arkadas senin 2 yıllık arastirma yapmis olman 2 yil sonra 'simdi mesaj atiyorlar yazmiyorum' sen zaten ayni anda 2 kizla konusarak ve hic birine deger vermeyerek kendini bitirmissin. Alfa likta cok ince bir cizgi vardır. Alfa olucam diye adamliginizi yitirmeyin. En son senin gibi bir alfaydi karsimda ki ama geri tepti kendisi bana asik oldu :) tabii ki kendinizi gelistirin beyler tabii ki cool olun biz zaten mic mic iliski falan sevmeyiz. Kiskabciz falan ama yanimizdan biri gecerken erkek arkadasimiza bakmasi bizi gururlandirir çünkü o benim deriz. Sahsen ben asla beta bir erkekle muhatap olmam cunku baskin bir karakterim beta erkekle yapamam. Yineliyorum Alfa olmak adina Adamliginizdan taviz vermeyin. Bizim gozumuzde bize deger verdiginiz kdar varsiniz kacan kovalanmaz sahsen ben kovalamam. Ay senle mi ugrascam der gecerim. Haklisin kadina gizenli geliceksin sende cozemedigi bir seyler olucak. Ama bu zekan falan olsun. Absurd gizemlere gerek yok biz net adam severiiiizzzz.
 • JLS777
  İki kızdan mesaj gelmiş de hemen atlamamis da yarın cevap vercekmiş de.. neden? çünkü su an bence yazıyormuş sonra film izliycekmissss..

  Çok saçmalamıssin cool olduğunu mu saniyosun? Hiç cekilmezsin sen boşuna millete aptal aptal fikir verme
  • kgzeli

   kızlar mantıklarıyla konuşur, duygularıyla davranıra bir kanıt :D

  • drkatil

   Çok üzüldüm sizin için. Bir erkeğin kadınları 2. Plana atmasına bu kadar kızmanız sık sık o 2. Planda kalan olduğunuz izlenimi uyandırdı.

   Ama asıl ne var biliyor musunuz? Kişisel fikirlerini bizlerle paylaşan arkadaşa hakaret etmeniz çok terbiyesizce. Katılmıyorum de bitsin gitsin.

   Aptalmış...

  • JLS777

   @drkatil Ezik misin ya. Bin sene onceki yorumuma gelmis laf yetistiriyosun. Bu kadar boş olmayi nasil beceriyosunuz hayret.

 • PrezerlatifDoğan
  Bu bence inci sözlük te "they call me alpha" isimli kullanıcının açmış olduğu bir başlık www.incisozluk.com.tr/.../ çalıntı şeyleri buraya bence olarak açmak size ne kazandırıyor?

  @ksBence
 • turunchanim
  Soylediklerinde haklilik payin var da , sen kendinden ornek vermissin ya hani iste o kizlarin normal psikolojide olduklarini dusunmuyorum. Kadin alfa erkegi ister icgudulerden dolayi evet ama onu umursamayan, ertesi gun mesaj atan erkegin de pesinden kosuyorsa o kadin da normal degildir kardesim orda baska bir oyun vardir onu bil yani.
  • Gizlisolak

   Mehteran taktigini biliyo musun? Gece kadin mesaj atar, cevap vermezsin. Ertesi gun ararsin bulusursun guzel vakit gecirirsin. Sonra yiner geri. İki ileri bir geri.

   Pesinizden kosan erkeklere bayiliyorsaniz buyrun facebook'tan swarm'dan size ask mesajlari atan erkeklerle cikmaya baslayin.

  • turunchanim

   peşimden koşup yılışmasın ama tutup ertesi gün bana cevap yazarsa ben o adamla görüşmem görüşmedim de. Başlarım taktiğine salak değilim ben.

  • Gizlisolak

   kadinlar mantiklari ile konusur duygulari ile hareket eder.

  • Hepsini Göster
 • yanetki
  Beta insanlar ilgimi cekiyor. Ne zaman bir ortamda sessiz efendi sakin kendi halinde birini gorsem ona karsi ilgi duyarim kiz ya da erkek. Arkadas olmak isterim o kisiyle.
  • Gizlisolak

   Yalnız degilsin her kız ''arkadas'' olmak ister.

  • kgzeli

   Anca arkadaş olmak istersin zaten. Alfaylada sevgili

 • Xcorpion
  Bence sen biraz bazı şeyleri abartmışsın. Bazı şeylere katılıyorum çok mantıklı söylediğin noktalar da var ama sen baya bir aşmışsın. Gidip alfa olucam diye abanırsan etrafında olacak kızların kalitesi de belli olur tamam daha kendine bakan daha güzel kendine güvenen bir kız olabilir belki ama bence gerçekten sevmekle yakından alakası bile yok. Kendini tabi ki koyucaksın merkeze önce kendini düşüneceksin ama ona değer vermiyor gibi davranmak da bence hatalı gizemli ol tabi ki tamamen açılırsan aranızda konuşacak şeyler bile bir süre sonra kısıtlanacaktır. Sen ya gerçekten sevmek ne demek bilmiyorsun ya da sevmişsin ve kalbin çok kırılmış da şuanda sevemiyorsun. Platonik ne demek çok iyi bilirim eminim buradaki çoğu kişi bilir bu yazı güzel bir yol gösterecektir herkese kötü bir yazı demiyor çok başarılı olmuş ama bir yorumunu gördüm aşağıda adam sana demiş beni böyle sevsin demiş sen de seven olmaz ki demişsin yani bunu demen bence düşüncesizlik önemli olan bence ne alfa ne beta olucaksın sosyal olur kendine güvenicen odun olucan eyvallah da kızı takmamazlık da etmiceksin orta ayarı bulman lazım yoksa kız da uçar gider he diyosan o uçar başkası gelir o da biraz zaten daha farklı şeylere doğru gidiyor sonra efendim ülkede neden boşanmalar fazla sen biri gelir diğeri gider salla dersen daha çok şeyler yaşanır.
 • Rockhun
  Bu sitede gordugum en iyi bence bu kardesim. Aferin guzel tespitlerde bulunmussun. Tespit ettigim bir kac sey ekleyim. Toplumumuz malum mutasiftir. Bizde agir abi coktur. Agir basli, delikanli ve guvenilecek erkek olmadiktan sonra hayatina dahil edeceğin hangi kadin olursa olsun, senin alfa veya beta olmani sallamaz. Guc parayla degil sozlerini gecirmenle alakalidir. Yani senin tabirinle alfa erkegi olan bir erkegi benim gibi siradan bir adam alip yerin dibine sokabilir. Sokabilirden ziyade sokarda. Cunku kizlara yapacagin trip 25 yasindan sonrakilere islemez dostum. burada ortamdaki agirligin isin icine girecektir. Cok gulec olmak ya da iyi giyinmek sana bisey kazandirmaz. Evet universitede dedigin doğru ama bizim gibi 30 unu gecen adamlar icin alfa beta biraz sonuk kalir. Eger bir kadini etkilemek istiyorsaniz alfadan fazlasi olmaniz lazim. Sahiplenilen kadinlar hafif maco tavirli erkekleri sever. Cunku biseyin ucundan tuttugum zaman bırakmadığını gorurler, senin bunu hirs haline getirmen onlara verecegin guven acisindan onemlidir. İste; Guc budur, dogru yerde dogru konusmak. Ama yasitlarin icin guzel tespitler tebrik ederim. Looser olan tayfanin dikkat etmesi gereken seyler. bir kac sene icinde bu düşüncelerin de degisecektir...
 • BahtsızMedeni
  Çoğuna katılıyorum. Ancak o bahsettiğin "Alfa erkek cahil ve apaçi değildir" sözüne katılmıyorum. Çünkü dediğin gibi akıllı, bilgili, kültürlü Alfa abiler olduğu gibi, kafası bir s*ke basmayan, cahil, kıro Alfa abilerimiz de var. Bu iki Alfa abiyi tercih eden kadınlar da farklı oluyor. Türk kadınının tercihleriyle, Norveç kadınının tercihleri, Japon kadınının tercihleri ve ne bileyim Hint kadınının tercih ettiği erkek modeli birbirinden farklı oluyor. Gelişmiş toplumlarda bilgili, kültürlü, statü sahibi Alfa erkekler tercih edilirken, gelişmemiş toplumlarda kıro, maganda, apaçi erkekler tercih ediliyor. Bunun sebebi toplumun tutumu. Çok uzun konu bu.
  Türkiye toplumsal açıdan çok karışık bir ülke. Yaş farkı da tercihlere etki eder tabii. Genel olarak kızın büyüdüğü çevreye göre değişir kadının nasıl bir Alfa abi tercih edeceği. Geleneksel bir ailede büyüyen bir kız (küçümsemek için söylemiyorum ama bu böyle) kıro ve maganda erkekleri tercih ediyor. Daha moderen (herhalde en uygun kelime bu) bir ailede büyüyen kız da senin dediğin tip Alfa erkeği tercih ediyor.

  Umarım anlaşılır yazabilmişimdir.
 • Helinaa
  Eline sağlık ama hala alfa erkek olduğunu düşünmüyorum. Zaten komik bir kavram :D eğer alfa varsa o sadece David Beckham olabilir boşuna betalari omegalari uzmeyelim. Beta candir.
  • Gizlisolak

   Her sey tip degil. Atatürk de bir alfa erkegiydi.

  • Helinaa

   Zaten tipinden dolayı değil duruşundan dolayı söyledim. Ki kendisini çok yakışıklı bulmam en azından babam yasında olduğu için. Aksine Atatürk yakışıklıydi. Fakat hassasiyetlerden dolayı bu konuya dahil etmek istemem.

  • nowforyou

   Anlaşılan bu arkadaşın ingilizcesi 0. Eğer biliyor olsa idi Beckham'ım röportajlarını dinleyip ne kadar boş konuşan, zeka seviyesi yerlerde olan birisi oldugunu anlardı. Konuşma tarzı, söylediği sözler Ajdar ile birebir çünkü.

  • Hepsini Göster
 • Nolsunbeyaa
  Orospuları severseniz olacağı budur
  Benim arkadaş çevrem hep beta
  • fullyib

   o* sevenler orospularda farksız

  • Karistma90

   Tebrikler ya guzel bir yaklasim olmus seninkisi☺😊😀

  • thewaax

   zaten betalar hep arkadaş çevresinde kalıyor. arkadaştan öteye gidemiyor...

  • Hepsini Göster
 • PerfectPor
  Herşey iyi güzel de yaa siz nasıl bir varlığa sahipsiniz anlayamıyorum? Bir erkek veya bir kadına nasıl bir yönelik saçma lakaplı bir konu alabiliyorsunuz? Alfa veya beta ya da diğerleri bu nasıl birşey siz önce adam olmayı deneyin herkes olduğu gibi birini sever kız veya erkek bunları yazarken sadece kendiniz için geçerli ise yazın. Abi tavsiyesi.
 • boklugöt
  "Şu an bu bence'yi yazarken telefona iki kızdan mesaj geldi, koşarak atlamadım. Yarın cevap vericem. Çünkü şu an bence yazıyorum, ardından film izlicem." Güldürdün.
 • İsimBırakmamısınız
  bikaç yanlış şeyi düzelteyim. burada beta diye bahsettigin omega olsa gerek sanırım. betalar pısırık ya da asosyal degildir. iyi bir beta ortamda alfa olmadıgında gecici alfa olur. özgüveni yeridedir. sosyal ilişkilerde iyidir liderlik yetenegi daha azdır, genelde daha az ya da farklı sekilde hırslıdır.
 • PlayBoy0101
  Genel olarak kızlar, yakışıklı, zeki, karizmatik erkeklerle çıkar ve olgun, efendi, dürüst ve anlayışlı erkeklerle evlenirler.
  Yani kendilerini taşıyacak, güvenilir ve sadık bir erkeği geleceklerinin mimarı olarak görürler.
  Çoğu 'iyi erkek' zaten bu niteliklerin çoğuna sahiptir.
  O yüzden iyi erkekler tercih edilir genelde.
  • Kisacasi yedikleri tokatlardan sonra efendi erkekle evlenirler diyosun 😀😀

  • PlayBoy0101

   Aynen öyle kardeşim gençliğinde serseri apaçi kılıklı insan artıklarıyla düşüp kalkan. evlenme çağına gelince de efendi, düzgün erkek arayan kızlar çok tanıdım beni evlilikten soğutan neden @Sevmedim_karagozlum

  • Ayni benide soguttular. 33 e geldim hala evlenesim gelmiyor 😊

 • FireToRain
  Alfa öyle senin dedigin gibi olunmuyor. Senin yaptigin saygisizliktan baska bir sey olmuyor boyle erkegi hicbir kiz istemez. Kendini kandir.
  • kgzeli

   bu dediğine kendin inanıyor musun yoksa kendini mi avutmaya çalışıyorsun

 • DreamSoLdieR_
  Kardeşim benceni okudum emek harcamışsın emeğine, eline sağlık güzel olmuş. Amma kadınları çözememişsin hepsi bir değil aynı parmak izleri gibiler seni eleştirmiyorum sadece fikrimi beyan ediyorum kadınları çözen adama evrenin anahtarını teslim ederler al bu evrenin anahtarı buda araban diye yani kadınlar daha kendini çözememiş varlıklar biz sadece ufak tefek ip uçlarıyla anlamaya çalışıyoruz. Tek katılmadığım yer kadınları genelleme yaptığın yer..
 • Dizell
  Düşüncelerimiz uyuşsun, zeki ve yakışıklı olsun, yeterli.
  Alfa, beta, omega, zeta olmasına gerek yok.
  • misalen

   :D kafaya bak

  • ak-47

   Bunları istediğine göre sende madam curie kadar zeki Adriana lima kadar güzel olmalısın?

  • kgzeli

   la bırak palavrayı

 • azimli212
  şu an da 4 bildirim var ks de ama hiçbirine bakmayacağım çünkü ben alfa erkeğim gidip iddia oynadığım maçları takip edecem.
 • pembeninhertonu
  Ellerine saglik harika olmus ilk defa bir benceyi boylesine begeniyorum cok fazla dogru nokta arisi var :) ama sunu yazmam lazim kadinin 2 yumurtasi var bir tane degil☺☺😅
 • huzuristiyorum
  Bence her iki bireyde birbirinin kölesi olmamalı. Kadın ve erkek sadece eğlenmek (zevk almak) ve çocuk yapmak için bir araya gelmeli. İki birey birbirine sadece saygı duymalı ve sınırını bilerek bir arada olmalı... Sevgi denen duygu olmamalı. Lanet olsun sevgi duygusuna! Her şeyi o mahvediyor. Ayrıca erkek bir başka erkek ile arkadaş olmamalı. Kadında yine bir başka kadınla arkadaş olmamalı. İnsan özgür ve bireysel kalmalı. O ne öyle enseye tokat ilişkiler?
 • Platonikİntikam
  Bende senin lisede geçtiğin durumlardan geçtim. Asosyaldim ve uzaktan birini seviyordum. Fakat şimdi senden başka bir yolu tercih ettim. Alfa erkek olmayı değil kızlarla ilgilenmeyi kestim. Dünyanın en güzel kızı gelip teklif etse bile reddederim anlayacağın. Böyle de etkili oluyor bunu da dene bir ara. Güzel bir bence. :)
  Cinsel içgüdüleride evde tek başına halledebilirsin tabi. :D
 • TomFord_
  Bence'nin bazı yerlerine katılıyorum. Özellikle mantık ile konuşup duygu ile hareket etme kısmına ama tüm kadınları aynı kefeye koymuşsun ki inan öyle bayanlar tanıyorum ki peşinden koşturursan uğraşmaz bile. Bu kadınından kadınına değişir. Erkeğin yapacağı en büyük hata hepsini aynı kefeye koymak olur. Bence hepsini ayrı ayrı değerlendirip ona göre hareket etmek lazım. Tabi uzun süreli bir ilişki için benim dediğim.
 • Karistma90
  Alfayi sevecek kadinda zaten ortalik mali olmustur bence. Eziklik mizmizlik katmiyorum tabi erkek dedinmi agirbasli olacak elbet. Kadina da kadinmis gibi muamele yapacak. Baska bisimis gibi degil yani
  • Gizlisolak

   Beta erkegi dusunce yapisi

  • Karistma90

   Zoruna gidiyo olabilir tabi ama ahlaksizlasmak icin cabalamamak lazim bnce

 • kılavuzukargaolan
  Boşver bunları bak ne diyeceğim. Çok çalış, çok meşgul ol. Hayatının merkezi işin kariyerin olsun. Ama enayi olma, bu yönünden etkilenen kızlar üşüşecek sadece flört edeceksin uzaktan vur kaç yapacaksın evlilik uzun ilişki düşünmeyeceksin. Spor yapıp kendine iyi bakacak özenli giyineceksin. Kimseyi kendinden fazla önemsemeyecek onsuz olamam saçmalığını yapmayacaksın. Hiç bir konuda alttan almayıp fikirlerinin arkasında duracak az konuşup dikkatli dinleyeceksin zaten göreceksin ki insanların çoğu aptalca konuşup davranıyor. Özetle kendini sev değer ver işle meşgul ol insanlar sadece zaman geçirmen için var ve umursamaya değmezler. Alfa beta filan yok hepsi bu. Bak bende yapıyorum işliyor bu taktik. Çünkü psikanaliz çok okudum güven bana
 • Fıridam
  moda okuduğumdan olsa gerek en başta düzgün giyinmesi geliyor. düzgün giymeli uyumlu olmalı görünüşü sinirlerimi bozmamalı. Sonra dik duruşlu olmalı. senin de bahsettiğin gibi mızmız pısırık olmamalı. ilişkide ben ondan erkek olacaksam o zaman hiç olmasın daha iyi. son olarak da bilgi bilgi ve bilgi.
 • Kemosabe
  vay vay vay herkes alfa herkesin kızlarla arası süper abi dışaerda nerdesiniz gelin iki laf kelam edelim. D

  not: bunu yazarken 4 kızdan 1 de erkekten mesaj geldi sınıf grubundayım yanlış anlaşılmasın? Sayılıyor mu?
 • zelton
  Okudum iyi hoş güzel eyvAllah ta ben alfa falan bilmem delikanlı adamım tüm içtenliğimle severim bağlanırım doğal olmak önemli elbette kızlar gizemliliği ağır başlı hareket edenleri severler ama insan kendi doğal olduktan sonra gerisi pek önemli değil. Güzel bence emeğine sağlık.
 • bocukunocukuyum
  Bayağı sert konuşmuşsun belki haklısın belki değilsin ama gözlemlerinin her kadın oçom değil %80 lik bir kısmı için geçerli oldugunu unutma. Bana gore insanlar erkekler de dahil kendilerini tamamlayacak zıt karakter isterler. Tabi bir yere kadar zıt. Ama şurada da haklısın. Bem bir kadınım kendimce bir erkeği yönetmek istemem. İşini bilen biri tarafından yönlendirilmek hoşuma gider. Ve elbette bu benim görüşüm, otorite kurmayı seven kadın da vardir mutlaka. Ama şurası değişmez: herkes aklı basında kendine güvenen bir eş ister. Eline sağlık güzel bir bence olmuş 😊
 • Nisannur24
  Efendi beni benden fazla düşünen erkeği aklım kalbim ruhum ona çeker napim beni safsaklayan erkeği
  • kgzeli

   kızımız mantığıyla konuşuyor ama emin olun duygularıyla hareket edecektir beyler ;)

  • Ben 1 hafta önce 1.5 yıllık ilişkimi sonlandırdım. Tek gecelik ilişkilerde ayda 3-4 tane bulabiliyordum iş yoğunluğuna bağlı tabi. Alfa erkeği olma yolunda merdivenlere sağlam basmaya çalışıyordum sosyal statü vs... Beta kezban kızın saflığına ilgi duydum. Kendisini çok düşünürdüm bahsettiğin kendimden daha çok. Kadınlar cin gibidir rol yapmakta üstlerine yoktur gurur yoktur. Erkeğin zayıf noktalarını bilirler. Benden evlenmemi istiyordu sürekli askerlik iş güç yoğun bunlar halledilmeden olmaz diyordum. Ve beni 1.5 senede asosyalleştirdi kendi iş yoğunluğum yüzünden de bişey yapamadım. Aktiften pasit yaşama soktu hayatım onla geçti. Şimdi psikolojimi bile bozdu diyebilirim. Sen bayan mantığınla konuşuyorsun. Kezbansın benim yaşadığım tecrübeye önüme lamborgini koysanız yetmez. Alfa erkek olmaz zaman ister. Bayan mantığınla konuş. Ama duygularına yenik düşüceksin heleki burçlara aşırı inanan biriysen ve burçlar her zaman doğru olasılıkları söyler. Ve bir kadına erkek hayatını adıyamaz

 • belkibirgunE
  Kusura bakma ama yazdiklarina katilmiyorum. Insan hem alfa erkeginin özelliklerine sahip olup hemde efendi olabilir. Kimse efendi cocuk istemiyor diyosun ya cok yaniliyosun. Hani siz dersiniz ya evlenilecek kiz eglenilecek kiz diye. Eger bir cocukta efendi degilse ya eglenilir onunla ya da efendi olmayan bir kizla birlikte olur ancak. Akli basinda olan hic bir kiz sadece erkek cool diye gidip onunla sevgili olmaz. Tercih meselesi tabi, ciddi bisey istemeyip sadece takilmakla mutlu olabilenlerde var. Ama herzaman kendi karakterindeki insanlar olur cevrende onlari cekersin cünkü. En bastada demissin ya kiza acildim kiz beni istemedi diye. Biraz özgüvenini arttirsaydin ortamlara girmeye baslasaydin sorun cözülürdü. Böyle gizemli olma cool olma cabalarina girmene gerek kalmazdi.
  • İllüzyon1

   Efendi ve Serseri nitelemelerini soyut anlamda kullanıldı burda!!!

  • belkibirgunE

   Her ne anlamda kullanilmis olursa olsun benim demek istedigim sadece yukarida anlatilanlarin iki farkli karakter oldugu ve hangisinin daha cazip oldugunun kisiden kisiye degistigidir. Herkes kendi karakterinde birini arar cünkü. Yaziyi yazan kendine yazik etmis cool olcam derken iliski yasamaya degecek kizlari kendinden uzaklastiracak ve onun yerine basit insanlarla dolacak cevresi BENCE.

  • kgzeli

   ortama girmeyen erkeği niye istemiyorsunuz?

 • gecekusuu2703
  Artıda eklemek lazım yazına alfa erkek alfa kızla takılsın erkeğin alfası betası varsa kızlarında var beta kızda gidipte bir alfa erkekle takılmasın olurr gider.
  • kgzeli

   betalar alfaya gitmese problem olmaz zati

 • İllüzyon1
  Kadınlar kendilerini 'seven' erkekleri değil Kendilerine 'hükmeden' erkekleri sever.
  Hükmederken ayrıca sevebilirsin tabi :)
 • bookish
  Insanları anlamak zor. Erkek, kadın fark etmez.. zoruz biz. Bu arada güzel bence. Tebrik ederim 😊
 • üyeiptalüyeşok
  Emin olamadigim erkekte mutlu olamiyorum
  Netliği severim
  Beni düşündüren erkek ile acı cekerm düşünmek belirsizlik acabalar beni yıpratır
  Ve kacarim
  Hep masum efendi erkeklerle daha sağlam ilişkilerim olmustur
  • kgzeli

   mantığıyla konuşan bir kız daha :dd

  • Gece kafanı yastığa koyduğunda o cevabı belli olmayan erkekle rüyanda fantazi kurarsın. Sabah olduğunda beta erkeğe hükmetmeye çalışırsın. O yüzden anne baba terbiyesi alan kız (kadın demiyorum) candır

 • SosyeteDelikanlisi
  Güzel bence. Katılıyorum. Bahsettiğin apaçi serserileri de gerçekten kritersiz ve boş kızların seçtiğini düşünüyorum. Fiziksel olarak güçlü olsun korusun kafasındalar biraz.
 • Kezbanterbiyecisiii
  Bir Pick Up çı buldum burada.

  Söz joker diye birine ait. Kendisini duymuşluğum vardır.

  Elalemin sözlerini araklama, kendi fikrini anlat
  • Gizlisolak

   ''Joker diye biri'' dedigin, benim telefonda olsun, yuz yuze olsun surekli konustugum, bizde kalmis olan, beraber evde ictigim, beraber club'a gittigim bir abim. Merak etme araklama yok aslan ;)

   Bizler pick up'ci degiliz. Centilmen alfa erkegi olmaya calisiyoruz.

  • Şimdi
   Kim kimle ne kadar yakın, ne kadar samimi mesele o değil. İstersen 24 saat aynı yatakta beraber yat beni o ilgilendirmiyo.
   burada mesele,
   Toplama laflarla bir şeyler kopyalaman. Onları da kendin yazmış gibi porum atman.
   Çalma. Kendi yorumunu katıp da yaz.
   Burdaki kategorinin adı 'bence'
   Seninki 'onca, bunca, şunca' olmuş.

   bir de hitaplarına dikkat et, öyle aslan kaplan gibi sözde sevimli kelimeleri lügatından sil.
   Beni uğraştırma :)

  • Gizlisolak

   Bunlar çalıntı değil zaten aslan rahat ol sen ;) Beta erkegi olarak kalabilirsin inan umrumda değil.

 • -arne
  şu an bu bence'yi yazarken telefona iki kızdan mesaj geldi... den sonrasını okumadım. çünkü bir kızdan mesaj gelmişti.
 • AlaraÖzenç
  İkisinin Karışımı = Kadınların Hayalleri Gerçek Oldu Hesabıdır. İkisinin Ortasındaki Erkekler Çok Azdır Ama Candır Cannn :)
 • helldeom
  Aga sonuna kadar haklısın erkek dediğin varlığını belli eder. Duruşu güçlü özgüvenli olmalıdır. Ben neler gördüm kızların bazıları daha özgüvenli erkeklerden adam pısırık sessiz kadın dediğin lafını dinleten erkeği sever. Erkekte en önemli şey sağlam duruştur.
 • Beavis
  biraz önce turkcell'den mesaj geldi ama bakmiycam çünkü ben alfa erkekiyim
 • yeşilışık
  gerçek alfa olanlar tercih sebebidir. Çakmaları sevmem.
 • annoyed
  Alfa taklidi yapan betadan alfa nasıl olunur dersi. Benim gördüğüm tek şey bu sende. Kızlardan mesaj alıyorum ama cevap vermiyorum film izliyorum. Aferin iyi halt yiyorsun. Hey allahım ya :D
 • FelisçiI
  Takibe aldim o derece iyi... Napiyim gücsüz bir erkeği? Ben güclü bir kızım...

  Katiliyorum her söyledigine emegine saglik.
  • BOOOOOOOO

   Leopar dişi koyduktan sonramı güçlendin:)

 • _Doğukan_
 • BBUĞRA
  Evet bir alfa erkegi olarak soyluyorum bunlar tecrubeyle sabit onceden alfa degildik elbet hepimiz 😉😉herkesin vardir bir beta donemi farki hala beta mi kalican yoksa alfaya update mi olucan 😉
 • SeynSeynn
  En son lise 3 e kadar betaydım. lise 4 te alfa olmaya başladım. benimde tel öyle yazıyorlar ama şuanlık müzik dinliyorum ve sigara içiyorum cevap veresim yok. alfa erkekler her zaman güçlüdür. özgüvenim her zaman tavandır. herkesle rahat rahat iletişim kurabilirim çekinmem. örneğin gözüme bir kızı kestiysem hemen yanına gider tanışırım niye çekineyim? serserilikle işim olmadı hiç. en gereksiz şey o :D genelde kitap okurum müzik dinlerim. oyunlarda takım olduğumuz zaman yönetici seçilirim herkes tarafından. kısacası bizi çok iyi anlatmışsın hocam ADAMSIN !
 • Ebemkuşağı97
  Yok abi ne alfası ya, efendi olsun insan olsun. Mazoşist miyiz biz, kendimizi üzen erkekleri sevelim
 • bornovya
  aynen öyle dışardan bile etkilemeli bir erkek bn hep öyle olanlara denk geldim çok şükür ama dışarıya güçlü oldukları gibi bizede güçlülermiş onu da anladım :)
 • unkapanı
  napim ben öyle pısırık erkeği. erkek dediğin kadınını koruyup kollayacak. güven verecek ve adam gibi sevecek
  • CanYouFeelMe

   teyze 43 yaşına gelmişsin edep yahu

  • azimli212

   hahahahaha 😃😃 sanane kadından la 😃 sanki yaşlıymış gibi konuşuyorsun. bu saatte beni bu kadar güldürdün ya 😃😃😃😃 bilmiyorum ama bu laf çok komiğime gitti

  • BahtsızMedeni

   Teyzeyi evlendirelim kampanyası başlatıyorum. sfgsfds

 • Bay_Grey
  Güzel yazı yazılanlar doğru gerçekten. Alfa-beta gerçeği var. Ama en önemlisi kadınlara göre değil kendinize göre hareket edin kendinizi değiştirmeye çalışmayın size saygı duyulsun siz de karşı tarafa saygı duyun, mutlu olun.
 • bilenbayan
  Alfayı betayı bilmem de üzmeyen erkek erkektir gerisi zırtda pırt..
  • kgzeli

   Reddersin onları sen :D

  • drkatil

   Yok öyle bir erkek. Olanlara da kimse bakmaz :)

 • Gökhhaaannnn
  Erkek dediğin Kadınını tüm benliğiyle doyursun yeter Gerisi hikâye
 • HadoDayı
  Güzel bence kardeş, biyografim falan filan :D (temsili ks erkekleri)
 • SonHevesBükücü
  Yazdığının çocuğunu okudum. Emeğine sağlık hepsi çok doğru teşhisler. Fakat senin atladığın bir şey var. Tabiri caizse sen taktik uyguluyorsun. Ve ben bu taktiğin altına gözüm kapalı imza atarım. Doğru... Fakat şu var ki, taktik yaparak sadece sıradan insanları elde edersin. Ayrıca hiçbiri elinde tutmaya yaramaz. O sıkılmasa sen sıkılırsın. Onun da bir önemi yok aslında. Önemli olan şudur, herhangi bir taktikle gerçek bir ilişki kuramazsın. Sıradan şeyler gelip geçer. Asıl mesele aşkı bulmak, onu elde etmek ve daha önemlisi elde tutmak :) Ama ben geçici ilişkilerimle memnunum diyorsan, sorun yok.
 • KilledBy
  Darkorbit oyununa benzedi Alpha, Beta, Delta, Gamma, Epsilon, Zeta, Lambada, Kappa, Kronos, Satürn
 • joeblack18
  beta dediğin erkeklede erkekler bile konuşmaz yanii o kadarda değill
 • Helinxx
  Kesinlikle çok mantıklı ve haklısın benden bahsetmişsin henüz kimseyi bulamadım ama böyle :)
  • Bir iki tokat yedinmi yok mu isinden evine evinden isine adam gibi adam dersin merak etme 😀

 • lighten
  Bende senin gibi durumlar yaşadım.2 seçeneğin var. ya kendini değiştirirsin ya da sana uyan birini bulursun. kızların çoğu gelmez bizin gibi pasif erkeklere. yani yazdıkların tamamen doğru. ama az sayıda alfa kadını vardır. bir zamanlar onunla tanışma fırsatı bulmuştum ve kendim olduğum halde beni çok sevdi ve mutluydum. ama bir kere geldi koca hayatımda. sadece bir kez. ama karakter meselesi bilmiyorum. ben zorla serseri moduna geçemem. sevmiyorum. kadınları istiyorum ama kadınları elde etmek için yapılacak şeyler o kadar yorucuki.. Kadın robotlar hayatımıza girsede kurtulsak :D
 • Katniiss
  Çok güzel ve çok doğru bir bence olmuş 😂 eline sağlık :)
 • Aciyagülümsemek
  Konuya o kadar uzagim ki aklıma online oyunumdaki alfa karakterler geldi :D
 • Daha Fazla (90)
YÜKLENİYOR...