İlişkide Yanlış Tutumlar

siirkokulu

Merhaba arkadaşlar. burada yazacaklarım çevremdeki gözlemlerim biraz da deneyimlerle oluşan bir bence. Kesinlik belirtemem fikirlerimi yazıyorum sadece.
Hadi Başlayalım.

Fazla İlgi İsteme

İLİŞKİDE YANLIŞ TUTUMLAR!

İlgiyi herkes sever ama dozunda güzeldir. Erkeklerden öyle her dakika canım cicim olmalarını beklemek hata olur. Herkesin vakti olmuyor öyle liseli aşıklar gibi aşkım,canım,bebeğim,ölüyorum sana gibi cümleleri sık sık beklememek gerek. Unutmayınki sizin dışında da bir hayatları var. bir tek bana hep bana diye üzerine düşerseniz kaybetmeniz kaçınılmaz olacaktır.! Acı ama gerçek.
Örn.

 • Aşkım iyi misin?

 • Evet ne oldu?

 • İlgisizsinde bir sorayım dedim.

 • Yok canım bir sorun yok.

 • Başkası var dimi ona ilgi gösteriyosun!!!
 • Cevap ver.!!
 • Sana diyorum!
 • !!!!!!!
  İlişkide Yanlış Tutumlar

Duran ilişkiyi şüphe yüzünden mahvediyoruz.

Gereksiz Kıskançlık

Kıskanmak elbet güzel ama bazen dozunu kaçırmıyo da değiliz hani. Sevgilisi güzel güzel şeyler yazıyo ama kız geliyo ne diyor. Sen falanca kızın resmini niye begeniyosun? Ya bu yüzden de kavga çıkarılmaz ki.

İlişkide Yanlış Tutumlar

Bırakın begensin. Ama o da begendi diye gidip aynı davranışı siz sergilemeyin. Küçük mevzuları pek takmamak gerek. Kendinizi bu yüzden üzmeye değer mi?

Araya Başkalarını Sokma

İlişki iki kişi arasında yaşanır. Sorunlarınız sizi ilgilendirir. Neden yakın arkadaşlarınızı araya sokarsınız. Empati kurun sevgilinizle. Mesela bir kızı yakın arkadaşları çok kolay doldurabilir.
Her zaman sorunlarınızda bir başkasından yardım alacaksanız niye sevgilisiniz? Kendi aranızda halledin. Çünkü sizin çözüm için gittiğiniz kişi belkide içten içten buna seviniyordur. Bilemezsiniz. Öyle en küçük sorunda böyle böyle yapıyo diye ağlayıp sızlamak yerine anlayışla konuşun, baktınız olmuyo anlamıyo mu çekin kendinizi.

İlişkide Yanlış Tutumlar

Karşı Tarafı Seni Bırakırım Diye Tehdit Etme - Terk Etme
İlişkide Yanlış Tutumlar

Sözde ipleri elinize almak için sık sık ayrılırız, biter gibi konuşmalar yapmayın. Sonra bırakılan olabilirsiniz.

Erkekler de elbet kaybetme korkusu vardır, bunu kızlar kadar belli etmeselerde. Ama onun üstüne gidersenizsen ''böylesin, sen şöylesin düzelmezsen unut beni'' gibi konuşmalara sık sık maruz bırakırsanız kendisini geri çekmesi yakındır.

Kadınlarda da kaybetme korkusu elbet vardır. Erkeklere oranla biraz daha belli ederler. Gitmesin, bitmesin diye çok çaba gösterdikleri kesin. Hatta erkeklerden biraz daha fazla. Kadın bir yere kadar sabreder, alttan alır, anlayış gösterir. Ama bir noktaya kadar. Sonrasındaki felaket kaçınılmazdır.

* İsraf etmemek gerek; yaşamı, sevgiyi, saygıyı..
Ve en çok da iyi niyeti...

Yok Yere Kıskandırmaya Çalışmak

İlişkide Yanlış Tutumlar

İşte kavgaların temel sebeblerinden.

Biz kadınlar elbet dizileri severiz, oradaki erkek oyuncular yakışıklı gelir hadi geliyor oraya kadar bir sorun yok da. Ee gidip de ne diye sevgilinin yanında off çok tatlı diiil miii aşkııımm... He güzel güzel erkek de oturur tabi onun tatlılığını tartışır seninle... Sonra erkekler trip atıyo. Ee dua et kafa atmıyor sana.

Sonra erkekler de yıllardır Adriana Lima sevgisi. Kamyon arkası yazılarına kadar. Hadi seviyosun sende sevsen ne olucak be mübarek? Senin olacak diil ya. Gidip bir de sevgilinize söylüyosunuz taş gibi kadın diye. Ama sevgiliniz o kadar makyaj yapsa, giyinse süslense sorarsınız düğün nerede ? Kıskanmaktan da hiç geri kalmayıız dimiii amaa.

İlişkide Yanlış Tutumlar

Onu Ailesinden Kıskanmak

Bu doza gelecek kadar fesat olmayın ya. Ne demek sevgilim,eşim ailesini daha ön planda tutuyor bu yüzden kavga çıkarmak nedir? Siz yokken onu büyütüp o yaşa getiren ailesi. Anne hakkı ödenmez. Ailesiyle kendiniz aranızda seçim yapmak zorunda bırakırsanız, bıraktığı siz olursunuz.

İlişkide Yanlış Tutumlar

Annesi hakkında fazla yorum yapmaya onu küçük düşürmeye çalışmayın. Annesiyle iyi geçinin.

Sevgilinin Arkadaş Ortamına Karışmak
İlişkide Yanlış Tutumlar

Elbette arkadaşlarıyla buluşacak, sohbet edecek. Erkek muhabbetlerini sizinle konuşacak değil ya. Serbest bırakın ama gerektiğinde de kontrolü ele alın. Kısıtlamaya çalışmayın. Sonuçta biz kadınlarında arkadaşları var sen gidip de özel kadın muhabbetlerini sevgilinle tartışacak değilsin ya. Oturup onunla mı dedikodu edeceksin? Dikkat etmek gerek.

Kavgada Tüm Olumsuz Şeyleri İğneleyerek Yüze Vurmak

Kavgalar ilişkinin elbet tuzu,biberidir. Ama küçük bir kavga da üstüne çok gitmeyin biraz alttan alın. Suçluysa özür dilemesini bekleyin. Ama özür dilemiyosa da hemen intikam düşünceleri geçmesin aklınızdan. Ufak ufak davranışlarınızla belli edebilirsiniz. Ama kavgayı sonlandırmanın en güzel yanı kırıcı olmadan birbirinize sımsıkı sarılmaktır.

İlişkide Yanlış Tutumlar

Bunlar benim düşüncelerimde uygulayıp, uygulamamak size kalmış. Vaktinizi ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim. Sağlıcakla kalın! :)

İlişkide Yanlış Tutumlar
1
5
Görüşünü yaz
5Kız Görüşü
1Erkek Görüşü
Kapat

En İyi Kız Görüşü

 • Gizli Üye
  Harika olmuş!
  Fikirlerine aynen katılıyorum özellikle kıskançlık her 2 tarafı da yoran, hırpalan bir etken..
  Eğer senin dediğin maddeler dikkate alınırsa ortaya ömürlük bir birliktelik çıkacağından eminim.
  Kalemine, emeğine sağlık :)
  Görüş hala geçerli mi?
  • siirkokulu

   Vaktini ayırıp okuduğun icin ben tesekkur ederiiim caniim :)

  • Gizli Üye

   Rica ederim benim için zevkti devamını beklerim :)

En İyi Erkek Görüşü

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

40
 • micmac
  Bir ilişkide daha ornek davranışların insaniyim. Acayip umursamazim ve yine bu davranışlara maruz kalıyorum. İlgi manyağı, kıskanç, tartışırken mesleki konuları da meze yapabilen, günlerce tribini çektiğim bir sevgilim var :( yine de her allahın günü ayrılmayı dusunen, haftada bir de bunu dile getiren ben olduğum için suçluyum.
 • NarÇiçeği92
  Aaa çok yanlış şeyler bunlar
 • Gizli Üye
  Vay be gerçekten süper yapmışsın benceni helal 😀😀👏👏👏
  • siirkokulu

   Çok tesekkur ederiiim begenmene sevindiim :))

 • Gizli Üye
  Haklısın. Çoğu da ayrılık sebeplerinden... Emeğine sağlık.
  • siirkokulu

   Tesekkur ederiimm yorumun için :))

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

YÜKLENİYOR...