Ayrılık Acısını Atlatamayanlara Özel Rehberim!

ikizterazi u

Holaaa🥤 😌 Sitede dönen malum "aşk acısı" temalı sorularıyla aramıza gelen toy aşıklarımız için hazırlamış olduğum benceme hoş geldiniz 🥳 Hemen başlayalım!

Not: Aşk acısı çekmiyor iseniz üstünüze alınmanıza gerek yoktur😌

⏸️ "Onsuz yapamam" demeyin, bal gibi de yapacaksınız...

Ayrılık Acısını Atlatamayanlara Özel Rehberim!

Ondan önce nasıl nefes alıyordunuz? Nasıl yemek yiyor, içiyor ve gülüyordunuz? Demek ki onsuz da bir hayat mümkünmüş değil mi? Gözünüzde fazla büyütme kaynaklı bu tereddütünüz yersiz. Hayat zaten zıtlıklar üzerine kurulu. Siz "onsuz yapamam" dedikçe hayat sizi "onsuz yapabilmek" zorunda bırakacak. Ayrıca bal gibi de yaparsınız. Sadece onu gözünüzde fazla büyüttünüz.

⏸️ "Onun gibisi yok" demeyin, inanın ondan daha iyisi de var...

Ayrılık Acısını Atlatamayanlara Özel Rehberim!

Yani tamam, belki kimse bir daha onun verdiği hissi vermeyecek. Fakat en azından şunun farkında olun: Ondan daha iyileri var. Sizi gerçekten hak eden insanlar var. Onunla olamamışsınız çünkü ya siz onu, ya da o sizi hak edememiş. Uyumsuzluk meydana gelmiş. Zorlamanın alemi yok. Siz ondan daha iyileriyle mutlu olmayı kendinize çok görüyorsunuz sadece.

⏸️ Siz onun için yanıp biterken muhtemelen onun umrunda bile değilsiniz. Bununla yüzleşin.

Ayrılık Acısını Atlatamayanlara Özel Rehberim!

Evet bu muhtemel bir gerçek. Sizin onun uğrunda döktüğünüz gözyaşları onun umrunda değil. Belki ölseniz haberi dahi olmayacak. Siz onun hayatında muhtemel bir "hiç"ken neden siz onu altınlara daldırıp ipeklere sarıyorsunuz? Saçma geldi değil mi... Yüzleşin.

⏸️ Hayat aşk acısı çekmek için fazla kısa...

Ayrılık Acısını Atlatamayanlara Özel Rehberim!

Ama cidden fazla kısa. Hele de en taze zamanlar olan 15-25 yaş arasını aşk acısı çekmek ile geçirdiysen vay haline. Çünkü asla geri gelmeyecek en güzel zamanlarındı onlar. Ve sen umarım o zamanları doğru değerlendirebilmişsindir... Aksi takdirde 30'lu yaşlarında bunun hüznünü yaşayabilirsin. Hayat bir insan için sürünmek adına fazla kısa ve kimse bunu hak etmiyor. Çünkü insan aciz bir varlık.

⏸️ "Unutamıyorum" diye ağlamayın, unutmak yoktur zaten, alışmak vardır. Yokluğuna alışın.

Ayrılık Acısını Atlatamayanlara Özel Rehberim!

Genelde aşk acısı çekenlere "unut onu" şeklinde yanlış bir tavsiye verilir. Bu yanlış olan ve mantık hatası içeren bir tavsiye. Çünkü unutmak eylemine baktığımız zaman o durumun veya kişinin bir daha hiç aklımıza gelmeyecek olmasını bekleriz. Ve bu hafıza kaybı ile mümkündür. Birini unutmak için hafızanızı kaybederseniz o zaman o kişiyi unutursunuz. O yüzden unutmaya çalışmayın. "Unutamıyorum" diye de ağlamayın. Sağlam bir hafızanız varsa unutamamanız doğanın bir kanunu. Ancak alışmak diye bir kavram var. Alışacaksınız. Alışmak zorundasınız. Neye? Yokluğuna...

Uğruna değecek biri dahi olsa aşk acısı çekmeye lüzum gelmez. Saygı duyun, ağlayın da uğruna değecek biri için. Hatta ağlayın ama dozunu kaçırmadan. İçiniz açılır. Ancak uğruna değmeyecek biri için tek damla göz yaşı dökmeye de, onu putlaştırıp hayatının merkezine koymaya da gerek yok.

Görüşmek üzere 💗

#ikizterazi

Ayrılık Acısını Atlatamayanlara Özel Rehberim!
14 Cevap